Цигари (каква марка пушите/општа дискусија)

Член од
30 јули 2014
Мислења
5.037
Поени од реакции
15.627
Новиве davidoff reach плави со шарен филтер се најдобри цигари у живот што сум ги пробал,а башка се келепур,100 динари.Да видиме за колку време ке ги расипат
Баш ради твој предлог ги земав, ама не ми праак мерак. Пак таа арома вештачка е пренагласена, како да пушам некој смрдлив парфем а не цигара. Од тукашните цигари само Давидоф Голд вреди другото е срање, и Малборото е срање.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.637
Поени од реакции
27.836
Баш ради твој предлог ги земав, ама не ми праак мерак. Пак таа арома вештачка е пренагласена, како да пушам некој смрдлив парфем а не цигара. Од тукашните цигари само Давидоф Голд вреди другото е срање, и Малборото е срање.
Не приметив да мирисаат,од овие тука цигари ми се најдобри,а после нив lucky strike оние од 90 ден плавите,ама тие што се произведени во Полска,прво читам кој ги прави на кутијата ако се Српските не ги купувам
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.037
Поени од реакции
15.627
Не приметив да мирисаат,од овие тука цигари ми се најдобри,а после нив lucky strike оние од 90 ден плавите,ама тие што се произведени во Полска,прво читам кој ги прави на кутијата ако се Српските не ги купувам
Српските се срање, да, полските Лаки се ок, имаше едни мислам Винстон плаво тенко од Санкт Петербург, и Давидоф од Швајцарија. Само овие чинат, српските други мање више све ми се исти.
 
Член од
5 август 2019
Мислења
7
Поени од реакции
12
Некој да предложи кој се најслаби цигари , да не мирисат многу ... Ама да не се Слим !!!
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.037
Поени од реакции
15.627
Не приметив да мирисаат,од овие тука цигари ми се најдобри,а после нив lucky strike оние од 90 ден плавите,ама тие што се произведени во Полска,прво читам кој ги прави на кутијата ако се Српските не ги купувам
Ако можеш да прежалиш 150 денари би ти препорачал грчка Карелија, ја има во Скопјево, барем во Чаршија ја продаваат. После нив не ми се ни пушат другиве цигари, ако треба и по пола кутија на ден би пушел зашто се друго нема смисла, навистина многу ги расипале цигариве.
 
J

joli1

Гостин
RYO (roll your own) цигари. Туби и убав тутун се заедно до 1000 денари. Доволна количина цигари за тие пари да пушите цел месец.

Пред тоа, Winston плаво и црвено или Rothmans плаво/силвер, две кутии на ден.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.637
Поени од реакции
27.836
Српските се срање, да, полските Лаки се ок, имаше едни мислам Винстон плаво тенко од Санкт Петербург, и Давидоф од Швајцарија. Само овие чинат, српските други мање више све ми се исти.
Пак се вратив на lucky strike resized плавите полски.Цел месец пробував секакви,овие дефинитивно најдобри.Башка се 95 денари,цена квалитет одлични и не горат брзо
Автоматски споено мислење:

Пичка ли му материна на времето у средно Ротманс и Палмал цигари беа,сега ова е срамота што ли се деси со тие бемве од цигари
Автоматски споено мислење:

Палмалот беа црвена кутија по 25 цигари,невероватно добри беа.
 
Последно уредено:
Член од
18 ноември 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
pusam marlboro meko crveno 5 godini, dali mislite deka ima razlika pomegju tvrdo i meko pakuvanje na cigari
 
Член од
25 октомври 2008
Мислења
534
Поени од реакции
75
Пушев 4 - 5 години Rodeo Blue 3-Logic па откако престанаа да ги прават само се мачам со цигариве никако не можам да си најдам некои кои ми одговараат. Дали некој има што ги пушел овие цигари и кој им најде соодветна замена ?
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.637
Поени од реакции
27.836
Пушев 4 - 5 години Rodeo Blue 3-Logic па откако престанаа да ги прават само се мачам со цигариве никако не можам да си најдам некои кои ми одговараат. Дали некој има што ги пушел овие цигари и кој им најде соодветна замена ?
Winston плавите се најблиску
 

Kajgana Shop

На врв Bottom