Ситница што ме нервира

bogev4eboy

Хејтер
Член од
6 март 2011
Мислења
382
Поени од реакции
180
Кога некој ми се смее додека му зборувам, чат пат и ќотек паѓа ! :mad:
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Во последно време кога некој јаде семки или сончоглед. Со тоа грцикањето мислам глушец има до мене. :mad:
 
Член од
27 јануари 2018
Мислења
375
Поени од реакции
1.231
Кога некој ќе ми соли памет а не знае ни пола од тоа што се случува, битно да се вмеша во муабет.

Кога некој прави кругови околу маса без некоја причина.

Шљапкање и ждригање за време на ручек.
Барем извини се маме ти јебем.

Кога некој пие сок директно од шише.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Во последно време кога некој јаде семки или сончоглед. Со тоа грцикањето мислам глушец има до мене. :mad:
Мизофонија е синдром на селективна осетливост на звуци :) И јас го имам истиот проблем, кога „слушам“ некој како јаде. Добра вест е што по некои студии е знак на поголема интелигенција :)
 
Последно уредено:
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Мизофонија е синдром на селективна осетливост на звуци :) И јас го имам истиот проблем, кога „слушам“ некој како јаде. Добра вест е што по некои студии е знам на поголема интелигенција :)
Јас само некој кога грицка, а онака за друго јадење не.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.307
Поени од реакции
7.442
Лажни патриоти и херои на интернет поготово оние со БГ пасоши и 'дијаспората'.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.505
Поени од реакции
34.615
...кога ќе собере...собере ....собере тоа во уста и пљааааас ќе пљукне тоа без разлика дали има некој пред или позади него...



а нема НИКОЈ да го казни затоа што пљукањето е казливо со закон и треба да го опрчат 50 еврича, дали пак ќе го стори тоа!!
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Кога го слушам татко ми како срка супа и компир манџа, нека ми е жив и здрав ама таков иритантен звук вади..
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Кога има збор како на пример „маица“ и некој ќе ја напише „мајца“ и не знаеш дали е неписмен/провинцијалец или погрешка стиснал „ј“ пошо е до „и“.
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Ме нервира кога (непотребно) се нервирам!
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Кучиња и и мали деца во кафани, кафиќи и други јавни места.[DOUBLEPOST=1560420771][/DOUBLEPOST]Као и луѓе што копираат се што е модерно, рецимо оние по фејсбук преј фор парис, нотрдам..., машки кои пратата модни трендови со тесни панталончиња и оние ципелчиња неми јасно само како им е удобно во нив, а жени со тон шминка на нив.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom