Формула 1 - сезона 2019

Кој ќе биде шампион во Формула 1 за сезоната 2019?


  • Вкупно гласачи
    101
Статус
Затворена за нови мислења.

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.165
Поени од реакции
15.953
Neka mu ja dadat titulata od sea I da ne se gnjavime cela sezona da gleame.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
А што треба сега ја да досудам?
Реално ова е двапати поспора шикана и Хамилтон не е излетан од патека, ама да го блокира Фетел и!?
Тоа значи дека денешнава одлука е исправна, а стјуардите не постапиле по правило во 2016?
Не сум ја да му се одземе победата на Фетел, истото го кажа и Хамилтон, нити тој нити Волф бараа казна, ама вие ипак успевате да ја најдете вината кај Хамилтон, надвор од умот.
Кажа и Волф во пост интервјуто со Брандл, ако некој е за промена на правила за пожестоки дуели, count me in


Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.408
Поени од реакции
2.750
А што треба сега ја да досудам?
Реално ова е двапати поспора шикана и Хамилтон не е излетан од патека, ама да го блокира Фетел и!?
Тоа значи дека денешнава одлука е исправна, а стјуардите не постапиле по правило во 2016?
Не сум ја да му се одземе победата на Фетел, истото го кажа и Хамилтон, нити тој нити Волф бараа казна, ама вие ипак успевате да ја најдете вината кај Хамилтон, надвор од умот.
Кажа и Волф во пост интервјуто со Брандл, ако некој е за промена на правила за пожестоки дуели, count me in


Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
Дефинитивно, и Фетел спомна, на Хамилтон нема што да му замеруваме. ФИА е проблемот овде. Он како и секој друг ќе бара да ќари од секоја ситуација, јбг сите сме такви како луѓе.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.330
Поени од реакции
27.874
А што треба сега ја да досудам?
Реално ова е двапати поспора шикана и Хамилтон не е излетан од патека, ама да го блокира Фетел и!?
Тоа значи дека денешнава одлука е исправна, а стјуардите не постапиле по правило во 2016?
Не сум ја да му се одземе победата на Фетел, истото го кажа и Хамилтон, нити тој нити Волф бараа казна, ама вие ипак успевате да ја најдете вината кај Хамилтон, надвор од умот.
Кажа и Волф во пост интервјуто со Брандл, ако некој е за промена на правила за пожестоки дуели, count me in


Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
Хамилтон прв побара казна. Никој не го обвини Хамилтон за казната, туку за плачењето. Ако и после она видео ти сметаш ддека казна од 5 секунди е реална ондак немам што повеќе да комуницирам со тебе. Ова ако беше за казнување најстрога казна требаше да биде само да го пропушти или да се одлучи после трката.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Jas bi dozvolil i secenje na krivini, to est shortcut pri preteknuvanje, 100 pati pointeresna ke stane f1 ovaka.[DOUBLEPOST=1560113100][/DOUBLEPOST]
Хамилтон прв побара казна. Никој не го обвини Хамилтон за казната, туку за плачењето. Ако и после она видео ти сметаш ддека казна од 5 секунди е реална ондак немам што повеќе да комуницирам со тебе. Ова ако беше за казнување најстрога казна требаше да биде само да го пропушти или да се одлучи после трката.
Tocno taka, kurviceto odma ja otvori ustata i se rasplaka na radioveza.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Хамилтон прв побара казна. Никој не го обвини Хамилтон за казната, туку за плачењето. Ако и после она видео ти сметаш ддека казна од 5 секунди е реална ондак немам што повеќе да комуницирам со тебе. Ова ако беше за казнување најстрога казна требаше да биде само да го пропушти или да се одлучи после трката.
Дај да видиме каде побара Хамилтон казна?????!
Уште еднаш да ти повторам дека НИКОЈ НЕ БАРАШЕ КАЗНА од 5 секунди или да ти нацртам?
Ја реков дека мислам оти Фетел свесно замина десно да го блокира Хамилтон, истото би било и вајс верса, никаде не реков дека треба да јаде казна, напротив реков да не го казнуваат оти е греота


Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Дај да видиме каде побара Хамилтон казна?????!
Уште еднаш да ти повторам дека НИКОЈ НЕ БАРАШЕ КАЗНА од 5 секунди или да ти нацртам?
Ја реков дека мислам оти Фетел свесно замина десно да го блокира Хамилтон, истото би било и вајс верса, никаде не реков дека треба да јаде казна, напротив реков да не го казнуваат оти е греота


Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
Da ne ja gledase trkata bez zvuk? Ili si gluv? Odma posle dessvkata se rasplaka na radio deka imalo nepravilno vrakanje na stazata. Ako fetrl malce mrdnese bilo kade levo ili desno vo dadenata situacija ke izgubese konttola i ke zavrsese vo zidot isto i hamilton ke go jadese stapot.
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.408
Поени од реакции
2.750
Хмммм, според ова од Sky Sports... Ќе биде интересно во ФИА :)
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.330
Поени од реакции
27.874
Дај да видиме каде побара Хамилтон казна?????!
Уште еднаш да ти повторам дека НИКОЈ НЕ БАРАШЕ КАЗНА од 5 секунди или да ти нацртам?
Ја реков дека мислам оти Фетел свесно замина десно да го блокира Хамилтон, истото би било и вајс верса, никаде не реков дека треба да јаде казна, напротив реков да не го казнуваат оти е греота


Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
Сеа да ти барам радио врска одма после кривината немам намера, веројатно ќе искочи негде или ако некој има снимка со аудио нека постира. ХАМИЛТОН БАРАШЕ КАЗНА. А, целиот проблем е што овде не смее да има никаква казна. Фетел никаде свесно не отиде, единствената опција беше да се врати на патеката, која ионака беше претесна и немаше каде да се оди, или ќе закочеше на сред патека или у ѕид требаше да иде. ХАМИЛТОН да беше веќе тргнат за напад и да беше Фетел престигнат пак ова ќе резултираше само Фетел да го врати местото, ама ФИА и спорт...
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Верувам дека Фетел стварно неможеше да го исконтролира болидот и безбедно да се придружи на патеката без веднаш да влезе во тркачка линија. Со таа брзина низ трева неможеш да исконтролираш, се лизга нема грип. Ова беше чист тркачки инцидент. Али Ф1 е станата многу лигава денеска па затоа имаме вакви одлуки од стјуарди.

Но како и да е, пак направи Фетел грешка и падна на притисок...
 
Член од
14 август 2010
Мислења
1.156
Поени од реакции
1.376
СТЈУАРДИТЕ МУ ГО “УДРИЈА МЕРАКОТ“ НА СЕБАСТИЈАН ФЕТЕЛ ВО КАНАДА. ОСВЕН КАЗНАТА ОД ПЕТ СЕКУНДИ КОЈА ГО ЧИНЕШЕ ПОБЕДА ВО МОНТРЕАЛ, СТЈУАРДИТЕ МУ ДОДЕЛИЈА НА ГЕРМАНЕЦОТ И ДВА КАЗНЕНИ ПОЕНИ НА НЕГОВАТА СУПЕР ЛИЦЕНЦА.

:vozbud:
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Дај да видиме каде побара Хамилтон казна?????!
Уште еднаш да ти повторам дека НИКОЈ НЕ БАРАШЕ КАЗНА од 5 секунди или да ти нацртам?
Ја реков дека мислам оти Фетел свесно замина десно да го блокира Хамилтон, истото би било и вајс верса, никаде не реков дека треба да јаде казна, напротив реков да не го казнуваат оти е греота


Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
Побара индиректно.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom