Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 мај 2019
Мислења
68
Поени од реакции
40
Бабами има некој документ дека се родила и е крстена таму , не се ногу разбирам да ти кажам право.Само ме интересира се рачуна од кога ке поднесеш или од кога ке мине интервју?
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Бабами има некој документ дека се родила и е крстена таму , не се ногу разбирам да ти кажам право.Само ме интересира се рачуна од кога ке поднесеш или од кога ке мине интервју?
Od koga ke pomines intervju
 
Член од
3 февруари 2016
Мислења
24
Поени од реакции
60
Nekoj da predlozi agencija vo Sofija za prevod i legalizacija na dokumenti sto e priznata od ministerstvo za pravosudie?
 
Член од
6 јуни 2019
Мислења
38
Поени од реакции
13
Здраво на сите започнав со процедурата за бугарски пасош на 09-05-2016 бев на интервју успешно поминав ми дадоа лист на кој што можев да видам кој ми е бројот и да си проверам онлајн но на тој сајт стои еден статус пола година па и повеќе можеби пишува вашето барање е разгледано од советот и претстои издавање на указ од вице президентот, дали има некој таков што поминал низ мојата ситуација да ми каже уште колку време треба да чекам и која е следната процедура значи ми се смачи од чекање а на интервјуто бев лани јули или август

Sent from my MYA-L11 using Tapatalk
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Здраво на сите започнав со процедурата за бугарски пасош на 09-05-2016 бев на интервју успешно поминав ми дадоа лист на кој што можев да видам кој ми е бројот и да си проверам онлајн но на тој сајт стои еден статус пола година па и повеќе можеби пишува вашето барање е разгледано од советот и претстои издавање на указ од вице президентот, дали има некој таков што поминал низ мојата ситуација да ми каже уште колку време треба да чекам и која е следната процедура значи ми се смачи од чекање а на интервјуто бев лани јули или август

Sent from my MYA-L11 using Tapatalk
Kako toa lani juli si bil na intervju a poveke od pola godina ti pisuvalo deka cekas ukaz,ili nesto gresno si napisal ovde ili gresno proveruvas status na sajtot
 
Член од
6 јуни 2019
Мислења
38
Поени од реакции
13
Да имам напишано грешка инаку тој статус ми се појави некаде пред ноември или декември

Sent from my MYA-L11 using Tapatalk
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Да имам напишано грешка инаку тој статус ми се појави некаде пред ноември или декември

Sent from my MYA-L11 using Tapatalk
Nikoj tocno ne mozi da ti kaze uste kolku ke cekas za potpis,no od prilika 3 meseci da recime bi trebalo da ti potpiset i da dobies drzavjanstvo ako e se vo red.
 
Член од
6 јуни 2019
Мислења
38
Поени од реакции
13
Во ред да речеме државјанство ќе земам, што следува потоа?

Sent from my MYA-L11 using Tapatalk
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Во ред да речеме државјанство ќе земам, што следува потоа?

Sent from my MYA-L11 using Tapatalk
Koga ke vidis na sajtot deka ti e potpisano ke si zakazis datum za koga da odis vo MP da si go zemis, potoa ke treba vo opstina da pobaras EGN, a posle vo policiska stanica odis da te slikaat za pasos i licna karta,se ova ako si podal dokumenti vo Sofija, no ocigledno ne si zapoznaen so postapkata pa najdobro da si platis posrednikot da ti gi brka ovie raboti
 
Член од
6 јуни 2019
Мислења
38
Поени од реакции
13
Преку посредник идам другар ама не сакав да се замарам толку за процедурата ама многу долго чекам затоа и почнав да барам одговори.. инаку фала ти за одговорот

Sent from my MYA-L11 using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom