Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.843
Поени од реакции
8.690
Освен 10-12мил евра, ќе го дадете ли оној Колидо за Џеко?:X3:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.843
Поени од реакции
8.690
Ако ни ја вратите мајка му на Заниоло.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
Чекаме Заниоло да положи возачки испит и да ја ослободиме мајка му од обврските да го носи на тренинг со кола, тогаш ваша нека биде:D
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.309
Поени од реакции
7.442
Само мене Барела ми личи на тешка превара? Ќе им лупнеме 35 милиони плус Еспосито и Ди Марко и после ке кукаме кога ќе излезе на ниво со Гаља и Валеро...
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Денес и со Жервињо не поврзуваат.
Имаше одлична сезона во Парма, може да игра крило, втор шпиц и позади напаѓачи...
Сепак, има 33 години, а до лани играше во Кина...
Услов за да дојде некој играч во Интер е да има најмалку 33 години :D

Икарди одбивал трансфер надвор од Италија, само Јувентус е единствена опција.
Во нормални услови не би сакал да слушнам за замена со Дибала, ама дојдовме во ситуација и да молиме за тоа. Не знам и што им значи тоа дека без разлика што би се трампале глава за глава, Интер ке добиел можност да инвестира и дополнително на пазарот колку што е проценет Икарди...
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.843
Поени од реакции
8.690
Само мене Барела ми личи на тешка превара? Ќе им лупнеме 35 милиони плус Еспосито и Ди Марко и после ке кукаме кога ќе излезе на ниво со Гаља и Валеро...
Уфф јас баш имам спротивно мислење, баш Барела мислам дека ќе постане играчиште.. трча напред назад, одзима топки у дефанзива, а знае да повлече на напред, со добра техника и добар шут, модерен бокс ту бокс играч.. особини каде што е послаб и каде што не верувам дека ќе ги усоврши се изнасање на топка, како задњи везни или плеј(како Де Роси и Пирло), а од друга страна па не може и премногу офанзивно да игра во среден ред тројка, како најистурен, нема голема визија и оној завршен пас ...

Али еве пример кога би направил паралела со Заниоло, Барела моментално изгледа по сигурна инвестиција отколку Николо. Едноставно посигурно и позрело игра. Можеби така ми се чини ради тоа што е три години постар и веќе има насобрано поголемо искуство наспроти Заниоло кој е само откровение во својата дебитантска година во играње професионален фудбал и треба уште да се докажува, бидејќи сега младите фудбалери иако ги има со огромни таленти, многу лесно знаат да се упропастат и многу често тоа се дешава, а посебно италијанските таленти кои од икс причини, не постанат она што се очекувало од нив..

Не го величам многу Барела пошо нормално и тој може да фејлне, али мое мислење е дека ако не друго во јак клуб нема да испадне како Весино и Гаљардини, да стагнира, туку напротив ќе продолжи да се развива и да постане доволно добар за да игра прва постава во клуб како Интер...

За Тореира истото го мислев и стварно се покажа како добар играч и во голем клуб. А да потпишеше за некој од Милан, Рома, Интер или Наполи и да останеше во Калчото, до сега и уште појак ќе беше во некоја од овие екипи.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Јас сум ол ин за Барела, за Весино никој немаше слушнато пред да дојде па лупнавме 20че, овој е помлад и каде каде подобар.
Еден од Кова и Барела мора да дојде.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.232
Поени од реакции
41.532
abe ako ideme za toj stav, za site takvi igraci istoto vazi, eve vrati se u vreme i verati, nikad ne igrase vo prva liga, od vtora otide u psg odma, ama se znaese deka ima potencijal golem u idnina.
Barela e i meta na konte, i na inter ko klub, ausilio odamna go ima pikirano, taka da postoi prostor da dojde a za vozvrat ovie da dobijat pari i radu, a mozno e i bastoni ili colidio.

Освен 10-12мил евра, ќе го дадете ли оној Колидо за Џеко?:X3:
tesko, marota e sepak sea tuka, najavite se deka samo pari ili nisto, igracot e star, i dogovorot mu istekuva 2020, taka da nema osnova da baraat igrac a od januari da prifati dogovor so tret klub i da si ide za 0. Mislam deka 12m evra za 33 godisen igrac so godina do istek na dogovor se poise od taman, maks 15 da izvadat od nekoj tret tim ama prasanje e i kolku dzeko ke prifati takvo nesto, znam odbi da ide vo west ham.

Nego i za onoj pelegrini se spekulira deka e igrac po merak na konte, ne mi e jasno kako mozele 30m otkupna klauzula da mu staat : )))
kakov fejl.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.843
Поени од реакции
8.690
abe ako ideme za toj stav, za site takvi igraci istoto vazi, eve vrati se u vreme i verati, nikad ne igrase vo prva liga, od vtora otide u psg odma, ama se znaese deka ima potencijal golem u idnina.
Barela e i meta na konte, i na inter ko klub, ausilio odamna go ima pikirano, taka da postoi prostor da dojde a za vozvrat ovie da dobijat pari i radu, a mozno e i bastoni ili colidio.


tesko, marota e sepak sea tuka, najavite se deka samo pari ili nisto, igracot e star, i dogovorot mu istekuva 2020, taka da nema osnova da baraat igrac a od januari da prifati dogovor so tret klub i da si ide za 0. Mislam deka 12m evra za 33 godisen igrac so godina do istek na dogovor se poise od taman, maks 15 da izvadat od nekoj tret tim ama prasanje e i kolku dzeko ke prifati takvo nesto, znam odbi da ide vo west ham.

Nego i za onoj pelegrini se spekulira deka e igrac po merak na konte, ne mi e jasno kako mozele 30m otkupna klauzula da mu staat : )))
kakov fejl.
Да де, свесен сум јас дека Џеко не вреди повеќе од 10тина мил. ради тоа што е 33 години и што му е последна година од договорот и дека Марота ви е дс. Али ипак сакав да прашам има ли нешто точно во шпекулациите за пари и играч младинец, можеби ќе дадете помала сума и младинец :)

За Пелегрини ситуацијата е таква што само се чека новиот дс на Рома за да потпише нов договор со одстранување на смешната клауза, нормално е при таква клауза клубови да се распрашуваат за играчот. Ама има еден куп причини зошто Пелегрини нема да си оди од Рома.. таа клауза стои веќе неколку години и секое лето клубови се распрашуваат за него, а тој секогаш изјавува дека сака да остане во Рома.

Мене и не ми е верно Конте да го сака во тимот, мислам дека не е негов тип на средњак.. а и рака на срце освен првата полусезона до ноември пред повредата нема ништо одиграно, а многу се очекува од него.
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Да де, свесен сум јас дека Џеко не вреди повеќе од 10тина мил. ради тоа што е 33 години и што му е последна година од договорот и дека Марота ви е дс. Али ипак сакав да прашам има ли нешто точно во шпекулациите за пари и играч младинец, можеби ќе дадете помала сума и младинец :)

За Пелегрини ситуацијата е таква што само се чека новиот дс на Рома за да потпише нов договор со одстранување на смешната клауза, нормално е при таква клауза клубови да се распрашуваат за играчот. Ама има еден куп причини зошто Пелегрини нема да си оди од Рома.. таа клауза стои веќе неколку години и секое лето клубови се распрашуваат за него, а тој секогаш изјавува дека сака да остане во Рома.

Мене и не ми е верно Конте да го сака во тимот, мислам дека не е негов тип на средњак.. а и рака на срце освен првата полусезона до ноември пред повредата нема ништо одиграно, а многу се очекува од него.
I mene dosega voopsto ne me e impresioniral pelegrini. Kje videme slednata kako kje odigra ako e fit.
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.423
Поени од реакции
3.672
Конте дали има неполна недела како што е тренер на Интер, почнаа медиумите да го стават под притисок и да го обвинуваат за неуспех. Денеска весниците беа отварани како Конте веќе ја губи првата битка со Јувентус со наслов, "Киеза потпишува за Јувентус". Самите весници ги објавуват имињата и сами прават вести од нив. Сега јувенташов нека гледа како е да си под притисок од ѓубрињата медиумски во Италија. Не очекуваат тешки 3 месеци, а уште потешка сезона што доаѓа. Спалети е последниот тренер, кој потенцираше на ова неправда што и се прави на Интер, од играчи до тренери, па до раководството на клубот од страна на медиумите во Италија.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.796
Поени од реакции
8.921
Конте дали има неполна недела како што е тренер на Интер, почнаа медиумите да го стават под притисок и да го обвинуваат за неуспех. Денеска весниците беа отварани како Конте веќе ја губи првата битка со Јувентус со наслов, "Киеза потпишува за Јувентус". Самите весници ги објавуват имињата и сами прават вести од нив. Сега јувенташов нека гледа како е да си под притисок од ѓубрињата медиумски во Италија. Не очекуваат тешки 3 месеци, а уште потешка сезона што доаѓа. Спалети е последниот тренер, кој потенцираше на ова неправда што и се прави на Интер, од играчи до тренери, па до раководството на клубот од страна на медиумите во Италија.
Се е тоа океј, притисок, плукање, кур се тресе. Ама има едни дечки викендов што им се измочаа и на Барса и на Веспрем, а сите ги отпишаа и ги распаѓаа цела сезона. Така да, не може Тутоспорт да е изговор што оние пичлемиња се влечат по терен и не можат 2 паса да врзат.
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.423
Поени од реакции
3.672
Се е тоа океј, притисок, плукање, кур се тресе. Ама има едни дечки викендов што им се измочаа и на Барса и на Веспрем, а сите ги отпишаа и ги распаѓаа цела сезона. Така да, не може Тутоспорт да е изговор што оние пичлемиња се влечат по терен и не можат 2 паса да врзат.
Интер под водство на Спалети не играа мртов фудбал, само сети се пред тоа што игравме па ќе ти стане јасно. Работава е што притисокот од медиумиве го прави своетот, факт е дека тоа не е клучно за успесите на клубот, но ние зборевме 6месеци за ситуацијата на Икарди и клубот него за играта на тимот.

Една работа што мене многу ми се допаѓа со доаѓањето на Конте е најавата повторно да се затвори Сунинг кампот за луѓето надвор од клубот, исто како што беше во времето на Мурињо. Тоа ќе значи следново, нема веќе во тренинг кампот да присуствуват роднини на играчите, жени, деца, медиуми, агенти, туристи и слч, туку само вработените во клубот и тоа е тоа.
 
Последно уредено:

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Уште со Бејл не нема поврзано...

Бејл и Хака или како и да се вика играчот од Арсенал.
Многу сличен профил на Раџа, само 1 класа послаб играч. За Балета не треба многу да се коментира, вонсериски играч ама ја има изгубено желбата за фудбал и е најголем дел од сезоната на породилно отсуство.


За Киеза не ми е мака и да оди во ёјувентус, исто и Елмас најверојатно ке оди во Атлетико.

Од шпекулацииве, мислам засега само за Џеко и Барела може да се сватат сериозно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom