Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.637
Поени од реакции
27.836
Има и ваков статус?



п.с: статусот не е мој !!
Ова е некој што не разбирал ништо на интервјуто.Некој Турчин,Израелец или некој од пичке си материне,можда некој ш иптар или од некоја трета земја
 
Член од
2 мај 2018
Мислења
136
Поени од реакции
142
Само што проверив, навистина нема нов указ од вчера и денес. Јас во меѓувреме работам на на верзија на програмчево мое, што ќе ја поставам онлајн за секој да може да ја користи.
Bravo sekoja ti ces !
 
Член од
9 декември 2018
Мислења
35
Поени од реакции
16
Член од
30 септември 2015
Мислења
318
Поени од реакции
432
И ако немало, треба да има ваков статус.
Имаше еден Албанец кога ја идев на интервју, таа бугарката со црвената коса буквално му се дереше “разбираш ли какво говорјам“ ??? овој тапа ..
 
Последно уредено:
Член од
3 февруари 2016
Мислења
24
Поени од реакции
60
Zdravo decki. Od minata nedela staven sum na dopolnitelna. Na intrrvju bev 02.2018 so izvodi od predok pred 1918 i potvrda od Strumica. Koi dokumenti treba da gi dostavam povtorno? I dali treba licno vo mp da gi nosam ili moze i posrednikot?
 

Attachments

Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom