Фан клуб - РК Вардар

Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
Снимка некој да закачи?
Нема реприза на Арена вечерва, на ehftv не е сеуште закачена
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.529
Поени од реакции
8.000
Ако има некоја снимка од Арена ставете ја тука..
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Последно уредено:

grande-juve

е ај да плачеме сега
Член од
20 ноември 2017
Мислења
1.472
Поени од реакции
7.271
Something is coming, and it starts with a "V"...

(GOT почнав вчера, морално беше)
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
834
Поени од реакции
1.280
Шала настрана утре ке биде у пичку матер тешко
Веспрем се у невидена форма.Јаки се ко земја , башка Дејвис им е тренер
Кога би ималр можност пре би го избрал ПСЖ за противник него унгарциве
Ако биде шокови ко пред 2 години нека се носи све у курац неможам више ке ми експлодира срцево
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Ne znam za vas ali ja sum siguren deka peharot e nas.Ednostavno sve ukazuva na toa, taka da se gledamo na plostad na precek, sekako podobro organiziran i so minimum 50 iljadi narod poz

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.688
Поени од реакции
5.306
денес Келн "малку" го запаливме.... УТРЕ ЌЕ ГО ИЗГОРИМЕ до крај :pos:

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Член од
3 мај 2014
Мислења
874
Поени од реакции
2.658
Сега кога конечно здивнанв, може да пишем збор два, за Вардар и натпреварот.

Мислам дека комшиит ќе ме одминуваат на улица.. или ќе ме рачунаат за лудак, пошто цело друштво се деревмее ко ненормални, рипавме, урлавме навиваме..
Не може да се задржаат такви емоции во себе..
Како почнавме постоеше многу мала надеж дека ќе свртиме, јбг логиката беше таква, ама ништо не ни одеше, освен Милосављев кој колку толку не држеше у игра и баш на полувреме зборевме за натпреварот сo Сегед, изгледаше невозможно два натпревари еден по друг да правиш таков пресврт, но сите потајно се надевавме дека можеме и тоа се деси, каков само кам бек за ракометните учебници..
Не испукаа невидени емоции човече, па ова што го прави Вардар за македонскиот народ, а слободно можам да кажам и за голем дел од балканскиот е нешто непроценливо..
Фала ти Вардаре!

И утре викни со сиот глас за Вардар наш, да го слушнат сите крикот на ранетиот лав!
Вардаре не те даваме!
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.492
Поени од реакции
80.551
Недела е денес, порано затвораат аптеките, снабдете се со апови навреме, да не одиме од утре по гробишта.

:backa:
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.449
Поени од реакции
1.780
Каква е состојбата со Карачич? Ќе игра ли денес?
 
Член од
3 ноември 2014
Мислења
27
Поени од реакции
16
Koga bi bil prechekot ako osvoime titula a ke ja osvoime sigurno dechki vcera goreshe Keln od nas a denes ke doznaat site vo svetot za Vardar...

Sent from my motorola one using Tapatalk
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.033
Поени од реакции
34.434
Уште кога кошаркарите и ракометарите клоцаа газови низ Европа пишав на форумов дека како спортот што може да обедини еден народ ни една политичка идеологија, политичар или останато срање не може. Е сеа тоа е репрезентација каде што играат дечки од сите градови низ Македонија и нормално е да ги бодриме сите. Овој тим на Вардар има само една Скопска мечка симната од Водно, и другото се све претпазливо бирани играчи од Европа со Вардарски менталитет и балкански манири. Зошто тогаш да го бодри цела Македонија? Зошто има на секоја утакмица закачено симпатично знаме Вардар Фанс Мислешево? Затоа што сите во овој Вардар го препознаваат се она што сакаат да го видат во својата татковина, а не го гледаат. Борбен дух, карактер, сплотеност, гинење еден за друг, и најважното, оставање срце за своето, за боите, за клубот за дресот. ЗА ВАРДАР И ЗА МАКЕДОНИЈА !

МОМЦИ ВИЕ СТЕ НАШИТЕ ШАМПИОНИ !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom