UEFA Champions League 2018/19

Статус
Затворена за нови мислења.

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.626
Поени од реакции
81.475
Честитки до Ливерпулците. Финалево беше очобол...
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Да сум ти бил follower на невестава...многу фина особа...
Финалево гној...
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Најмногу им олесна на фановите на Арсенал очигледно. После Челзи ако и Тотенхем земеше ЛШ пред нив, посебно после сериот што им го маваа изминативе години, кога и онака паднаа на подпросечно ниво, па место да се замараат со екипите кои се на врвот тие си се замараа со кокошките, дефинитивно крај на светот ќе беше за нив. :D
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Иначе заборавив да кажам, ако ми е за некој мило тогаш е дефинитивно Јирген Клоп. Заслужува човекот да има Лига на Шампиони, посебно после тоа што го направи и со Дортмунд и со Ливерпул.


...па ваљда мило ми е и за Рики, ова е најверојатно прва вистинска титула на неговите откако прати фудбал :icon_mrgr::icon_mrgr:
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
...па ваљда мило ми е и за Рики, ова е најверојатно прва вистинска титула на неговите откако прати фудбал :icon_mrgr::icon_mrgr:
Женска ти ја имам бацено пред тебе, иди на спиење пиле!
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.143
Поени од реакции
35.152

Честито титула, сепак имаа одлична сезона и штета доколку останеа без ниеден трофеј.
:D
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.055
Поени од реакции
12.937
Да не биде дека сакам да сменам тема да им скратам од моментите на слава, навистина браво, подвигот против Барса беше шампионски, Ориги е нешто ко Реј Ален или Ирвинг во НБА кога донесуваа титули за Леброн, најбитните голови кога највише требало тој ги даваше. Баш ми е драго што конечно направија ваков страв и трепет тим, се надевам Арсенал во блиска иднина исто ќе успее да склопи И ЗАЧУВА нешто вакво.

Него друго сакав да кажам, ептен ми е мило што УЕФА смислила правило или ако не е официјално правило, тогаш апелирала за ситуации ко денес. Односно кога влетува некој непожелен гостин на теренот, режисерот и одговорните за преносот, не пуштаат на пренос камерата што го снима тој што влетал, туку прикажува гол или некоја шанса дур не се расчисти се тоа. Со ова, ќе се намали бројот на курви за внимание (машки/женски), што ова го користат да се промовираат и како секунди на славата, а со тоа го нарушуваат текот на натпреварот. Нема да ги има на тв, до помалку очи ќе стигнат, ај оваа денес не може да ја заобиколиш, ама многу други ко тој нашиот на градски прехлани што влета на Јунајтед - Реал, ќе завршат незабележано . Кога ќе видат дека не добиваат потребното внимание, ќе заврши и тој тренд нивни на прекинување натпревари. Да не се сфатиме погрешно, не сум геј, ете убаво што нови цицки и гз улетаа на радарот, ама вакви мигови можат да го нарушат квалитетот на натпреварот. Замислете вашиот тим е во налет тогаш, се дешава ваков испад, и се губи моментумот, ќе пцуете и нема да ви биде сеедно. Браво, што повеќе да се бојкотираат вакви ситуации, и медиумите/порталите отпосле нека не пренесуваат исто и ќе прекинат еднаш засекогаш овие чуда.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.357
Поени од реакции
25.051
Него друго сакав да кажам, ептен ми е мило што УЕФА смислила правило или ако не е официјално правило, тогаш апелирала за ситуации ко денес. Односно кога влетува некој непожелен гостин на теренот, режисерот и одговорните за преносот, не пуштаат на пренос камерата што го снима тој што влетал, туку прикажува гол или некоја шанса дур не се расчисти се тоа. Со ова, ќе се намали бројот на курви за внимание (машки/женски), што ова го користат да се промовираат и како секунди на славата, а со тоа го нарушуваат текот на натпреварот. Нема да ги има на тв, до помалку очи ќе видат, ај оваа денес не може да ја заобиколиш, ама мн други ко тој нашиот на градски прехлани што влета, ќе завршат незабележано . Кога ќе видат дека не добиваат потребното внимание, ќе заврши и тој тренд нивни на прекинување натпревари. Да не се сфатиме погрешно, не сум геј, ете убаво што нови цицки и гз улетаа на естрадата, ама вакви мигови можат да го нарушат квалитетот на натпреварот. Замислете вашиот тим е во налет тогаш, се дешава ваков испад, и се губи моментумот, ќе пцуете и нема да ви биде сеедно. Браво, што повеќе да се бојкотираат вакви ситуации, и медиумите/порталите отпосле нека не пренесуваат исто и ќе прекинат еднаш засекогаш овие чуда.
Брат ова беше најинтересниот момент од цел натпревар за неутрален навивач. Пробувам да ѝ удрам заслед на типкава, ама инстаграм не ми дава а гледам дека над 200 илјади следачи има после натпреваров. Ова е веќе реален проблем :(

Инаку мислам одамна е така кога ќе влета некој на терен, режисерот одма пушта друг кадар.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.055
Поени од реакции
12.937
Брат ова беше најинтересниот момент од цел натпревар за неутрален навивач. Пробувам да ѝ удрам заслед на типкава, ама инстаграм не ми дава а гледам дека над 200 илјади следачи има после натпреваров. Ова е веќе реален проблем :(

Инаку мислам одамна е така кога ќе влета некој на терен, режисерот одма пушта друг кадар.
Абе тоа дека беше најинтересен пошто утамицава беше тиња, тоа стои. Ама више ми се сере и од тој Виталиј дечко или спонзор што и е, и од такви луѓе машки или женски ко оваа што улетуваат, се со цел да привлечат внимание и да си бустнат популарност. Нема што у фудбал да бараат такви фаци.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932


Сега и ние можеме да се курчиме дека сме го добиле европскиот шампион.

Инаку Ливерпул, а и Клоп после се што им се случи повеќе од заслужеено.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom