Сакам да знам!

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.602
Поени од реакции
11.144
Последно уредено:
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.507
Поени од реакции
678
  • An International Driving Permit is required for drivers from outside the European Union.
Изнајмив кола во Сардинија за во август и ова го бара.
Како да го средам ова?

https://www.amsm.com.mk/selectedarticle.aspx?cid=51730&scID=5838&l=94

Тоа е тоа?
Ќе појдеш во било која станица за технички преглед 700-800 денари во џеб две фотографии и на шалтерот на МВР ке ти ја издадат потврдата,ако не се лажам мислам дека 50 денари таксена марка ќе си платиш 15 минути работа и толку
 
Член од
9 ноември 2018
Мислења
43
Поени од реакции
9
Друштво,како се движат цените за обука на младенците за нивниот прв свадбен танц и колку време трае обуката?Поздрав
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.344
Друштво,како се движат цените за обука на младенците за нивниот прв свадбен танц и колку време трае обуката?Поздрав
Во Соната имаш пакет некој накај 4.000ден свадбен танц инаку можеш во Сонриса или другиве танцови клубови да си земеш неколку приватни часови.
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
1.010
Поени од реакции
1.129
Што подразбира работно место истражувач на пазарот?

Го работел ли некој ова некаде во некоја фирма? Ако има некој да сподели искуства.
Што е тоа што е во доменот на тоа работно место. Кои задачи се извршуваат?
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Kako da pratam vois rekorder audio preku poraka na forumov?
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.098
Поени од реакции
4.831
Imam edno prasanje neznam dali e za vo ovaa tema no SAKAM DA ZNAM
Pri cistenje ( dezinfekcija ) na ves Masina citav po net so soda bikarbona i alhoholen ocet na 90°C bez pred perenje me interesima kolkava kolicima se stava na soda bikarbona i alhoholen ocet vo ves masinata
Nekoj vika stavi 5 litri ocet alhoholen i 100gr soda bikarbona
Dali e ovaa tocna informacija.?
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Дали уште постои полигонот на Кале и дали може да се влезе со кола?
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
На Али Експрес ги има, сеа видов и тука ги рекламираат по ФБ.. се исплати да се купат или? Има некој што случајно користи или пак знае некој?

Еве за што зборам - ЛИНК.

Кај нас за 1600 ден ги продаваат..
 
Член од
1 ноември 2017
Мислења
66
Поени од реакции
40
Мене ме интересира дали ова место "Nuga Best" во н. Лисиче, Скопје е вистина или глупост?

Ова е нивниот сајт: https://nugabest.mk/

Велат можат да се излечи кој било проблем го имате со телото (сколиоза итн..) Седиш на кревет и има машина која те масира, а исто така и те топли. Доаѓа со дополнителен уред (не е задолжителен) кој го ставаш на очите. Всушност ти дава некоја биоенергија, така нешто - за да ти ги излечи очите или што било.. Ми звучи shady некако ама сепак, дали има некој искуство со ова?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Што да земам за ослободување од стрес, страв и за поголема концентрација освен Б комплекс?

Над 100 испити на факултет поминав без стрес, страв и трема, а сега на најлесниот и најглупиот испит правам основни грешки по којзнае кој пат, немам никаква концентрација, паметот ми е на друга страна и во тој момент да ме прашаат ни името не си го знам.
Дали е до професорот некако многу притисок ми прави уште од почеток на предавање приметив и од тоа што гледам да не направам грешки, тогаш повеќе ги правам.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom