La Liga Santander 2016/2023

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 март 2018
Мислења
14.895
Поени од реакции
16.204
Sostavot vrska nema.. ne moze da nema ni eden igrac od Valencia, osvoia kup i LS igraat. Yes deka nekoi igraci imaa dobri sezoni ama primer Aspas so shto zasluzi pred Rodrigo?
Perejo isto dobar. i Marselinjo Mora da e trener na sezonata. Spored mene

Ter Stegen
Navas - Pike - Ramos - Alba
Perejo - Rodri - Le Celso
Messi
Rodrigo - Benzema​
Ај за Парехо си можеби во право ама кај го најде Рамос во најдобрите 11
Облак според мене имаше подобра сезона од Тер Штеген ја освои и наградата за најмалце примени гола, исто така како можи да нема во одбраната ни еден играч од Атлетико а најмалце гола примени имаа.
Аспас ваљда го клал Џек заради што ги спаси од испаѓање буквално пд кога се врати од повреда почнаа да победуваат и тоа 20 гола постигна а пола сезона аут беше, си го ставил Родриго во напад со 8 погодоци, 10 играчи беа покорисни во нападот од него.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.895
Поени од реакции
16.204
Еве од мене составче според прикажаната игра
Облак
Џене -Марио Хермосо - Годин -Алба
Парехо - Родри - Ло Селсо - Меси
Аспас -Борја Иглесиас
На местото на Родри можи да оди Казорла, (после онаква повреда не се знаеше без нога дали ќе остани а не да изигра фудбал 10 асистенции и имаше некој гол ако не се лажам, супер сезона за Санти), друго не менвам за жива гла

Тренер заборавив, мојот човек Пепе Бордалас, од какви играчи со Гетафе успеа да се бори за ЛШ до последен момент, штета шо не фатија ама и ЛЕ е голем успех за нив, кога ги гледав натпреварите на Гетафе ме потсеќаа на Атлетико кога освоија Ла лига, истата игра, пожртвуваност, одбрана коска, ќотеци и картони да фрчат на сите страни

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Последно уредено:
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Еве од мене составче според прикажаната игра
Облак
Џене -Марио Хермосо - Годин -Алба
Парехо - Родри - Ло Селсо - Меси
Аспас -Борја Иглесиас
На местото на Родри можи да оди Казорла, (после онаква повреда не се знаеше без нога дали ќе остани а не да изигра фудбал 10 асистенции и имаше некој гол ако не се лажам, супер сезона за Санти), друго не менвам за жива гла

Тренер заборавив, мојот човек Пепе Бордалас, од какви играчи со Гетафе успеа да се бори за ЛШ до последен момент, штета шо не фатија ама и ЛЕ е голем успех за нив, кога ги гледав натпреварите на Гетафе ме потсеќаа на Атлетико кога освоија Ла лига, истата игра, пожртвуваност, одбрана коска, ќотеци и картони да фрчат на сите страни

Sent from my iPhone using Tapatalk
Пандата имаше одлична сезона, ама тим во тим на сезона не верувам дека би влегол. :)
Со оглед на тоа што имаше играчи од нападот кои имаат подобри бројки од него.
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Sostavot vrska nema.. ne moze da nema ni eden igrac od Valencia, osvoia kup i LS igraat. Yes deka nekoi igraci imaa dobri sezoni ama primer Aspas so shto zasluzi pred Rodrigo?
Perejo isto dobar. i Marselinjo Mora da e trener na sezonata. Spored mene

Ter Stegen
Navas - Pike - Ramos - Alba
Perejo - Rodri - Le Celso
Messi
Rodrigo - Benzema​
Kakva vrska imat izdanijata na valensija vo KDR i LE, so toa za najdobriot sostav za LA LIGA?
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.895
Поени од реакции
16.204
Пандата имаше одлична сезона, ама тим во тим на сезона не верувам дека би влегол. :)
Со оглед на тоа што имаше играчи од нападот кои имаат подобри бројки од него.
Кој е пандата ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
5* пати има освоено Лига Европа.
и прв шпански играч што освиил Премиер лига (со Арсенал)
одлична кариера имаше Рејес иако критичарите би рекле можел он повеќе што би се сложил со нив, он и Хоакин можеа многу повеќе во кариерата ама ете.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.990
5* пати има освоено Лига Европа.
и прв шпански играч што освиил Премиер лига (со Арсенал)
одлична кариера имаше Рејес иако критичарите би рекле можел он повеќе што би се сложил со нив, он и Хоакин можеа многу повеќе во кариерата ама ете.
Tука би го ставил и Висенте.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.895
Поени од реакции
16.204
Го ставив во состав оти Еспањол успеа да се избори за ЛЕ а Борја имаше страшна сезона 17 гола мислам, сепак за екипа како Еспањол не е мала бројка, не е исто да играш со Модрич, Крос, и Меси да ти стигаат на тацна топки :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.895
Поени од реакции
16.204
Ауу страшна вест, нека почива во мир легенда


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Од Валенсија дефинитивно никој не се истакна за да биди во топ11. Родриго пред Де Томас, Иглесијас, Бен Једер, Бенз, Аспас, Суарез и сите останати 20 шпица во Шпанија, зошто? Зошто освоил КдР и 4то место. Ако не и Пичини да го клајме.

Аспас btw има 20 гола и 6 асистенции на 27 натпревари со катастрофалната Селта. Најдобар шпанец сезонава!
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.895
Поени од реакции
16.204
Не знам и јас кај го најде членот погоре Родриго, со само 8 гола тие се бројки за резервен играч, Мората имаше повеќе придонес од него со само пола сезона изиграна. Единствен играч кај Валенсија беше Парехо кој ете да речиме би влегол во најдобрите 11
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom