ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Ф

Флеш

Гостин
Зависи која година, има одредено посебен ден за секоја година и група.
Сеа,19/20 .... Финансово право ....Сакам да се запишам правни студии .Ме интересира,моментално работам,во работен однос сум.Можам како редовен студент во државна квота да бидам,и да работам исто времено!? Или мора коквота 400 евра ....
 
Член од
12 октомври 2017
Мислења
59
Поени од реакции
8
Искуства кај Данева административно пред сесија усно?
 
Член од
22 јануари 2018
Мислења
33
Поени од реакции
6
Колеги, како е на усен испит административно право во предсесија кај Давитковски и Шумановска ?
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.862
Поени од реакции
11.484
Сеа,19/20 .... Финансово право ....Сакам да се запишам правни студии .Ме интересира,моментално работам,во работен однос сум.Можам како редовен студент во државна квота да бидам,и да работам исто времено!? Или мора коквота 400 евра ....
Правните додипломски студии за сите се исти, три години (таму 25-6 испити), после тоа си бираш дали сакаш мастер финансово или друг некој. Обично мислам август се негде уписите. И има многу луѓе што работат и студираат како редовни студенти. Ти не мора да им кажеш дека работиш. :D
 
Член од
16 февруари 2015
Мислења
44
Поени од реакции
59
Некое инфо за колоквиум Филозофија на право ? Кога ќе се полага ?
 
Член од
22 јануари 2018
Мислења
33
Поени од реакции
6
Здраво колеги, ќе може ли некој да ми каже збор-два за мастер меѓународно/деловно/корпоративно ? Како се одвива наставата, испитите итн.? Ви благодарам однапред
 
Член од
11 септември 2018
Мислења
8
Поени од реакции
5
Здраво колеги, сакам да прашам дали некој го има прераскажано, стокмено применета економика предметот, и ќе може да го прати/постави и да ни олесни на
многу што не сакаат економски предмети? Многи е обемен материјалов, знам дека се де прашува, ама ако има некој нешто скратено и сака да олесни ма други студенти, би била вечито благодарна.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Здраво колеги, сакам да прашам дали некој го има прераскажано, стокмено применета економика предметот, и ќе може да го прати/постави и да ни олесни на
многу што не сакаат економски предмети? Многи е обемен материјалов, знам дека се де прашува, ама ако има некој нешто скратено и сака да олесни ма други студенти, би била вечито благодарна.
не се мачи да кратиш и такви работи.
Кај Узунов и Билјана само среќа може да ти помогне, а не скратен материјал.
Се паѓа буквално се', зависно од твојата среќа. Секој поднаслов, од почеток до крај се паѓа и треба да си го одговориш.
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
167
Поени од реакции
132
Некој да ми каже ако знае, какви прашања дава Кандикјан за политичка економија? Збориме писмено?
-
Исто така кој е условот за упишување нов семестар? 2 задолжителни предмети треба да имаш положено до 15 септември или? Дека слушнав за јануарска сесија има
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Некој да ми каже ако знае, какви прашања дава Кандикјан за политичка економија? Збориме писмено?
-
Исто така кој е условот за упишување нов семестар? 2 задолжителни предмети треба да имаш положено до 15 септември или? Дека слушнав за јануарска сесија има
Ја на времето добив 3 или 4 прашања... Дава све и свашта, пола од микро и пола од макро.

А за услов, знам дека требаше да има минимум 14 кредити од претходниот семестар, јер џабе ти да имаш положено два изборни предмети со помалце кредити, кога пак ќе немаш доволно, односно 14за да запишеш следен семестар.
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Има ли некој полагано кај Христина Рунчева Тасев?
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Има ли некој полагано кај Христина Рунчева Тасев?
Што и да треба да полагаш кај неа, лесно е. Јавно мислење, применета политика, дигитална демократија, некој друг изборен, лесно е ептен...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom