Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
29 март 2013
Мислења
4.477
Поени од реакции
4.283
Добивме пласман во ЛШ, нешто што ама баш никој не го заслужи. Најфер ќе беше под казна 3 екипи од Италија да идат сезонава, ни Интер, ни Милан, још мање Рома.

Краток осврт на вчерашниот меч... Одбранава изгледаше ужасно. Дали бековите беа толку лоши, дали у средина дупка се отвараше пошо притискаа, а после и издишаа сите ко балони, не знам. Ама толку немоќни Шкринијар и Де Фрај не сум ги видел ни против Барса и Јуве сезонава. Сеоски фудбал беше цела утакмица.

Околу тренерот... Конте ако доаѓа, со платава што се спомнува од 12М годишно, покажуваат дека имаат амбиција оризариве, пошо нит Конте ќе ти дојде да ти води тим без играчи, нит па некој ќе му даде толкава плата доколку не планира нешто сериозно да инвестира и да го крене клубот на повисоко ниво.

Во однос на трансфери, немаат веќе никакви изговори. Мора да се донесе квалитетен играч за врска и квалитетно крило и напаѓач. Без разлика дали Мауро останува или си оди, мора да дојде нов резервен напаѓач. И секогаш болната тема, КРИЛЕСТИ БЕКОВИ. Ко што пишаа погоре, бар тројца. Нека се погоди еден ко Кансело што ни играше таа полусезона и јас сум задоволен.

All in all, среќен сум што нема да ги гледам овие грешници 3 месеци. Нека му ја мислат за следна сезона, пошо за мене оваа е downgrade во однос на лани.
А за мене доволна причина за среќа би била ако Броз и Перо ги шитнат на клоци. Не можам да ги гледам од сам почеток.
Имам предрасуди дека балканец не може да ти игра во елитен клуб како што е Интер, поготово не вака скупа три-четворица и тоа вечно ќе ми остане во главата.
Тие двајца можат да бидат само добра клупа. А доколку планираат врз нив да градат тим нека се носат у 3 лепе...

дур го чекам Ханданович да дојде за секс, да сумираме...
изненади го, појди ти кај него, заслужува човекот :icon_mrgr:
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
Све на све, одбраната со годин е средена, потребни се 3 јаки бекови, 2ца стартери и една квалитетна замена бидејќи овие позиции се клучни во системот на конте, двајца играчи од средина кои ќе бидат first team материјал ( валеро, марио и весино ќе си идат најверојатно ), и два до три квалитетни играчи од нападот, едно јако крило сигурно, и напаѓач у случај да си иде икарди. Дел од играчите ќе се користат за носење нови ( карамо? политано ? ), дел едноставно ќе се шитнат и ќе се инкасираат сигурно над 50м евра, или над 100, ако у пакет со нив и икарди си иде, така да ќе има пари све ова да се реализира.

Идењето во ЛШ ми е мех, ама начинот на кој напраивме зип зап и тоа не на било кој, туку на милан е :vozbud::vozbud::vozbud:, од нигде никаде бонанца од емоции доживеавме.
Тоа на што ја се сладам се муабетите за МОЈОТ ЧОВЕК КОНТЕ, ајде бабан доаѓај, те чекам више 4-5 години тука, последен пат кога од челзи ни дојде набркан тренер историја испишавме бемлиим100 мајки и на нив.
Значи освен Хандановиќ, ви требаат 10 нови првотимци хахахаха
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Еве еден податок од ФБ страна..

Sezona je gotova, postignuto je 75 golova u svim takmičenjima. Evo svih strelaca i asistenata

GOLOVI
17 - Icardi
9 - Perišić, Lautaro
7 - Nainggolan
6 - Politano
5- Keita, Gagliardini, Vecino
3 - Candreva
2 - D'Ambrosio, De Vrij, Brozović
1 - Ranocchia, Joao Mario, Dalbert

ASISTENCIJE
7 - Politano, Perišić
6 - D'Ambrosio
5 - Icardi
3 - Nainggolan, Candreva
2 - Lautaro, Keita, Joao Mario, Vecino, Asamoah, Vrsaljko
1 - Brozović, Cedric, Škriniar, De Vrij, Valero, Dalbert

- U Serie A najviše golova ima ICARDI (11)
- U Serie A najviše asistencija ima POLITANO (6)
- U Ligi Šampiona najviše golova ima Icardi (4)
- U Ligi Šampiona najviše asistencija ima POLITANO, ASAMOAH, VECINO (1)


На кратко за вчера.
Почетокот ветуваше, мислев ке си газиме како што доликува. Играчите навистина даваа се од себе, се обидуваа на секој начин да постигнат нешто.
Како што одмунуваше времето, нозете им се пресекоа, како мали дечиња со трема пред училишна представа.
Значи фали менталитет, а не квалитет.
Преодна отцена за вчера има само Раџа и се разбира Ханда. Икарди беше добар ама со пеналот ја утна.
Балде беше добар, постигна гол а на крај се испонаша како некој дивјак од афричко племе.
Далберт не заслужува ни фудбалер да се нарече. Она што го направи е под секој критериум.



За наредна сезона се надевам нема да играме со 3ца штопери.
Од овој тим треба да има чистка за половина играчи. Само Ханда, Шкриниар, ДеФрај, Асамоа, Гаљардини, Раџа, Брозови, Икарди и Политано и Лаутаро би ги оставил. ДУри и Балде има квалитет со вистински тренер да биде играч. Некој кој нема да го чува цела сезона на клупа и да го стави во најважен натпревар и да се надева на божјо чудо.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.055
Поени од реакции
11.020
Ме интересира какви трансфери очекувате летово? Какви игрччи(со име)?
Да не биде ко лани, најави за модричи и слично и тешка возбода во јуни, за на крај ''ееееее александар роналдо го сакал. Ова е супер лето''
Без барем неколку КЛАСА играчи ќе си тапкаме во место. Под класа не се смета Лукаку и Елмас
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
Откако се соземавме од вчерашнава утакмица и дур го чекам Ханданович да дојде за секс, да сумираме...

Добивме пласман во ЛШ, нешто што ама баш никој не го заслужи. Најфер ќе беше под казна 3 екипи од Италија да идат сезонава, ни Интер, ни Милан, још мање Рома..
А по што се разликува минатогодишниот пласман од овој?
Можеби според твојата логика ниту Аталанта заслужи (ист број поени) па ете не гледам они да се нервираат.
Точно е дека сме патарушки, ама заслужи-незаслужи се досадни муабети. Сепак ова се 38 мечеви, а не еден натпревар.
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.978
Поени од реакции
6.135
Ме интересира какви трансфери очекувате летово? Какви игрччи(со име)?
Да не биде ко лани, најави за модричи и слично и тешка возбода во јуни, за на крај ''ееееее александар роналдо го сакал. Ова е супер лето''
Без барем неколку КЛАСА играчи ќе си тапкаме во место. Под класа не се смета Лукаку и Елмас
Неколку класа играчи, верувам дека под твојата дефиниција класа влегуваат играчи од типот на Мбапе, Салах, Меси или Роналдо и уште 5-6 играчи макс. Тогаш у право си ништо не правиме.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.034
Поени од реакции
106.826
https://off.net.mk/offside/fudbal/tahikardija-momentite-na-meaca?fbclid=IwAR2sffbFfR-H8xWBx61bUOrhMPZC58nriDzFg5qI2HXEJ1KIyt2XorvXFUw

На второто клипче глејте, за голот на Емполи, видете ги само Кеита и Далберт што прават. Одма да им се забрани фудбал на двајцата, котлиња неписмени. Кеита го пушти играчот и со џогираше, Далберт само во празно пробува да земе топка, бем ти идиотите.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.784
Поени од реакции
8.847
А по што се разликува минатогодишниот пласман од овој?
Можеби според твојата логика ниту Аталанта заслужи (ист број поени) па ете не гледам они да се нервираат.
Точно е дека сме патарушки, ама заслужи-незаслужи се досадни муабети. Сепак ова се 38 мечеви, а не еден натпревар.
Разликата е во тоа што тим со буџет и аспирации ко нашиов не смее да си дозволи Аталанта, која секоја сезона продава пола првотимци да е пред нив. Бар јас сум незадоволен со тоа Интер да заврши позади нив. Сезонава, со истиве играчи само без калакурниците што се дешаваа требаше да бидеме рамо до рамо со Наполи, а не да се тресеме од Емполи.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Аталанта си играа малце подобро од претходно, проблем е што другите екипи играа полошо од претходно, Интер и Рома наместо напред одат назад. Милан веќе знаеме, иако беа добри сезонава, го извади малце Пјонтек.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.492
Поени од реакции
80.551
Сеееее да ви ебам. Треба сеа на болница да спијам


Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Леееј, ќе си скинел конци ради Спалети и она црнчено што влечеше голман на сред терен :pos:
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.302
Поени од реакции
7.434
https://off.net.mk/offside/fudbal/tahikardija-momentite-na-meaca?fbclid=IwAR2sffbFfR-H8xWBx61bUOrhMPZC58nriDzFg5qI2HXEJ1KIyt2XorvXFUw

На второто клипче глејте, за голот на Емполи, видете ги само Кеита и Далберт што прават. Одма да им се забрани фудбал на двајцата, котлиња неписмени. Кеита го пушти играчот и со џогираше, Далберт само во празно пробува да земе топка, бем ти идиотите.
Чим Кеита ти боде очи наредна сезона ќе биде Меси. Кога ќе ми текне цела сезона дека се сереше на Ханда...

Кеита има оцена 7 веднаш зад Ханда за натпреварот вчера.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
Разликата е во тоа што тим со буџет и аспирации ко нашиов не смее да си дозволи Аталанта, која секоја сезона продава пола првотимци да е пред нив. Бар јас сум незадоволен со тоа Интер да заврши позади нив. Сезонава, со истиве играчи само без калакурниците што се дешаваа требаше да бидеме рамо до рамо со Наполи, а не да се тресеме од Емполи.
Јас само коментирам дека никој неможе да каже дали е заслужено или не. Бодовите се тие, позицијата на табелата е таа.
Точно е дека требаше да бидеме рамо до рамо со Наполи,ама за жал нашиот тренер и воопшто целиот тим (секоја чест на исклучоците) е вреден за 3-4 место.
Ние дојдовме во позиција да Дамброзио ни ја спасува сезоната.
Весино одигра 90 минути во најбитниот натпревар сезоната. Дечкото незнае што е тоа водење на топка а игра централен среден...
Да не почнам да ги редам од прв до последен и нивните слабости, постов ќе биде предолг за читање.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.302
Поени од реакции
7.434
Јас само коментирам дека никој неможе да каже дали е заслужено или не. Бодовите се тие, позицијата на табелата е таа.
Точно е дека требаше да бидеме рамо до рамо со Наполи,ама за жал нашиот тренер и воопшто целиот тим (секоја чест на исклучоците) е вреден за 3-4 место.
Ние дојдовме во позиција да Дамброзио ни ја спасува сезоната.
Весино одигра 90 минути во најбитниот натпревар сезоната. Дечкото незнае што е тоа водење на топка а игра централен среден...
Да не почнам да ги редам од прв до последен и нивните слабости, постов ќе биде предолг за читање.
Па баш Весино вчера изгази, немаше среќа да даде гол го спречи стативата за наша среќа тука беше Нианголан. Весино на битни натпревари гази, ако дојде Конте не очекувајте дека Весино ќе си оди.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Чим Кеита ти боде очи наредна сезона ќе биде Меси. Кога ќе ми текне цела сезона дека се сереше на Ханда...

Кеита има оцена 7 веднаш зад Ханда за натпреварот вчера.
WOW Кеита има оцена 7, голем кур, ако сака 200 оцена нека му дадат, со онаа глупост што ја направи им ја обори интелигенцијата на сите што ја гледаа утакмицата вчера. Во таков стресен момент да ми речеа, бирај ова, или да те пратиме во Чернобил, имаше пешки да тргнам на зрачење.

Кеита не вреди за тие пари (кои ни ги бараат за откуп), има талент, ама нема мозок и не се залага на терен. Со ваков однос на терен, овој кај Конте би добивал шанса само против Читадела во 80-та минута на водство од 4:0.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom