Мачки (општи дискусии)

Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Russian Blue се наоѓа одвреме навреме за подарување, секако без педигре, од домашни легла. Следи ги на Facebook групите за миленичиња, таму највеќе имаш шанси да најдеш маче какво што сакаш.
Маче од 1.000 евра некој подарува? :eek:
Seriosly? o_O
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Не е баш толку скапо .....До 500е .....У Бугарија и Србија уште поефтино по 200е
Можам да си земам од таму со педигре?
Знаеш некој човек да продава?

Јас барав British Shorthair или Russian Blue?
 
Член од
14 јули 2016
Мислења
105
Поени од реакции
61
Маче од 1.000 евра некој подарува? :eek:
Seriosly? o_O
Нагласив, без педигре, во обични легла се погаѓа понекогаш такво маче, скроз сиво без никакви шари и линии. Некои мачки го имаат генот од баби/дедовци и одвреме навреме избива.
Еве ти пример:
Screenshot_20190523-221230.png
А и на една комшика мачката пред некоја година имаше легло во кое беше едно вакво маче
 
Ф

Флеш

Гостин
Можам да си земам од таму со педигре?
Знаеш некој човек да продава?

Јас барав British Shorthair или Russian Blue?
Барај по фејсбук групите српски и бугарски,полесен е пристапот ....А со педигре секако и документација ....
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Барај по фејсбук групите српски и бугарски,полесен е пристапот ....А со педигре секако и документација ....
Во кои групи поточно?
Како да ги најдам?
 
S

staycalm

Гостин
Сува храна за мачки со пристојна цена знае некој кај се продава во Штип?
 

BloodyJesus

патенирана чепкалка
Член од
15 февруари 2012
Мислења
1.205
Поени од реакции
1.238
kako da izbrkam macka od doma? se krie nemozam da ja nagodam, nesto za plasenje?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Член од
14 февруари 2018
Мислења
98
Поени од реакции
46
Сува храна за мачки со пристојна цена знае некој кај се продава во Штип?
Јас би ти ја препорачал Bona Cibo (Пилешка или Јагнешка Сува Храна) најквалитетна е за мачиња, моите ги хранам со таа храна и крзното им сјае. 115 ден ти е 500кг пола кило, но во Штип незнам каде и дали се продава но сигурно мора да има. А за влажна Sheba.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A

Avenger99

Гостин
Како може храна што кошта 115 денари за пола кило да е најквалитетна за мачки?:pos:
 
Член од
14 јули 2016
Мислења
105
Поени од реакции
61
Сува храна за мачки со пристојна цена знае некој кај се продава во Штип?
Се сложувам за храната што ја предложи другиот член, во сооднос квалитет/цена убедливо е најдобра таа храна, сличен состав има со Ројал Канин која е дупло поскапа.
Увозници за Македонија се manopetvet.com од Битола, имаат и онлајн продавница па претпоставувам доставуваат по карго, или можеш да ги прашаш во кои петшопови во Штип ја има храната.
Screenshot_20190529-224918.png

@Avenger99 , ти си од оние "ако не знаш шта је лепо питај шта је скупо"? Е па Orijen и Farmina N&D ти се најквалитетни, ама и најскапи кај нас, 600-700 денари /кило се, Ројал Канин е полоша ама со надувана цена од 550 денари и голема реклама.
 
Последно уредено:
A

Avenger99

Гостин
Каков тоа состав имаа оваа храна кога не го пишува составот на нет? И да, воопшто не е добра оваа храна за мачка.[DOUBLEPOST=1559163609][/DOUBLEPOST]Иначе во Пет шоп Фауна во Скопје храната за мачки на Фармина е на акција со намалена цена, посебно за 10кг вреќи. Јас планирам да земам една за мојата деновиве.[DOUBLEPOST=1559163910][/DOUBLEPOST]
Се сложувам за храната што ја предложи другиот член, во сооднос квалитет/цена убедливо е најдобра таа храна, сличен состав има со Ројал Канин која е дупло поскапа.
Увозници за Македонија се manopetvet.com од Битола, имаат и онлајн продавница па претпоставувам доставуваат по карго, или можеш да ги прашаш во кои петшопови во Штип ја има храната.
Прегледај го приврзокот 209735

@Avenger99 , ти си од оние "ако не знаш шта је лепо питај шта је скупо"? Е па Orijen и Farmina N&D ти се најквалитетни, ама и најскапи кај нас, 600-700 денари /кило се, Ројал Канин е полоша ама со надувана цена од 550 денари и голема реклама.
Си го видел составот на Фармина и Оријен? И како можеш воопшто да направиш споредба со ова ѓубрево од храна со тие две ?:tapp: Иначе не е точно, Ројал Канин во Охрид ја купувам за 500 денари кило.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
14 јули 2016
Мислења
105
Поени од реакции
61
Каков тоа состав имаа оваа храна кога не го пишува составот на нет? И да, воопшто не е добра оваа храна за мачка.[DOUBLEPOST=1559163609][/DOUBLEPOST]Иначе во Пет шоп Фауна во Скопје храната за мачки на Фармина е на акција со намалена цена, посебно за 10кг вреќи. Јас планирам да земам една за мојата деновиве.
А од кај тврдиш дека не е добра кога не и го знаеш составот ;)?
Еве:
Screenshot_20190529-230422.png Screenshot_20190529-230400.png
Читај убаво бе, хранава ја споредив со Ројал Канин, а за Orijen и Farmina N&D реков дека се виша категорија, најдобра кај нас.
 
Член од
14 февруари 2018
Мислења
98
Поени од реакции
46
Како може храна што кошта 115 денари за пола кило да е најквалитетна за мачки?:pos:
Најквалитетна ти е во однос и пристап на цените за тука во Мк. Не тврдам. Фабриката се наоѓа веднаш до мојот апартман каде што го имам во Измир, Чили така да подобро од останатиот квалите тука што се продава за миленици поготово за мачиња Вискас итн... Инаку сум земал и храни кои што се многу скапи и воопшто ги нема во Европа ниту слушнале тука.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A

Avenger99

Гостин
Dehydrated Chicken Protein (42%) :pos::facepalm: неможе полошо од ова[DOUBLEPOST=1559164371][/DOUBLEPOST]
Најквалитетна ти е во однос и пристап на цените за тука во Мк. Не тврдам. Фабриката се наоѓа веднаш до мојот апартман каде што го имам во Измир, Чили така да подобро од останатиот квалите тука што се продава за миленици поготово за мачиња Вискас итн... Инаку сум земал и храни кои што се многу скапи и воопшто ги нема во Европа ниту слушнале тука.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Секоја храна е подобра од Вискас
 

Kajgana Shop

На врв Bottom