Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
29 март 2013
Мислења
4.508
Поени од реакции
4.331
Одлично интервју на Деки!
Зборува за неговата кариера од сам почеток па преку Лацио и Интер.
А и има за што да зборува и да се гордее... :)

 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
Zosto ne go trgnat spaleti pred posledniot resavacki natprevar za LS? Mislam deka igracite poveke ke bidat motivirani dokolku ne vodi nekoj pomosnik od Inter B timot odkolku spaleti.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Не би требало да имаме проблеми со Емполи, без разлика колку ке бидат мотивирани противниците.

Во случај на кикс, не можам ни да замислам какви ке бидат последиците од неиграњето во ЛШ.

Уште Мурињо нека потпише за Јувентус, за мене ова ке биде најлошата сезона за клубот одкако го следам, се разбира по онаа прокета 2002ра.

Јас се надевав дека Конте ке оди во Јувентус, вака добиваме една чудна ситуација, незамислува за фановите на 2та клуба.
Се разбира, прво да фатиме ЛШ па потоа и Конте или било кој друг може да се поврзува со Интер...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.234
Поени од реакции
41.542
Сите релевантни медиуми потврдуваат дека у недела е последниот меч на Спалети, а од наредна Конте го превзема Интер.

Italian media are now so confident Antonio Conte has agreed to take over from Luciano Spalletti at Inter that it’s considered a done deal.

Multiple sources, from Sky Sport Italia to La Gazzetta dello Sport to La Repubblica and Sportitalia, all carry the same details of the agreement.

It’s at least a three-year contract, possibly more, worth €10m per season.

Even if Inter do not qualify for the Champions League, Conte is still going to keep his pledge to take the job.

:popce::popce::popce:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.585
Иако не е официјално, сепак да си кажам нешто. Прв тренер после Мурињо со огромна плата, не знам Бенитез свињата колку земаше ама сигурно колку Мурџо не. После него имавме домашни тренери претежно, само Де Бур ако не сум грешка е странец. Мацари, Гасперини, Раниери, Пиоли, Страмачиони, све мој до мојега. А да, и Леонардо ни беше една полусезона тренер. :) Ова е прв апла сериозен тренерски ангажман после 2010, прв тренер со голема плата и со одлично CV позади него. Нормално е и очекувањата да бидат големи, доста веќе од тој пласман во ЛШ секоја сезона.
Кога го ангажираа Спалети сите бевме свесни дека треба да не издигне некое скалило погоре од тоа што бевме претходно, да не внесе во ЛШ и да се стабилизираме како клуб, нормално заедно со новата управа. На ваков или таков начин се деси тоа (барем лани, а оваа година ако не се пласираат во ЛШ нека се самозапалат од прв до последен), иако според мене можеше и мораше многу подобро, нарочито сезонава. Нема веќе смисла Спалети да ни е тренер, човекот докажа дека не е кадарен за нешто повеќе, се губи во клучни моменти, нема континуитет, не е импровизатор, нема муда да стави млад играч, нема муда да игра со двајца напаѓачи одеднаш, а таков ЗА КУР МИ Е.

Конте пред се е огромен мотиватор, ако нешто сакам кај него тоа е таа особина. Околу тактиката сметам дека не е се уште во клапата на Пеп, Клоп, Покетино и Мурџо, ама млад тренер е Конте така да сигурен сум дека ќе напредува во натамошниот дел од кариерата. Има освоено титули во конкуренција на Пеп и Мурињо со дупло појаки тимови од неговиот на хартија, со мизерен Јуве зема титула без пораз, така да мора да му се даде признание дека не е лош тренер и дека е најдобриот после 2010 година што седнал на клупата на Интер.

Иако не ми е по мерак во ситауција кога Мурџо е слободен, ама ќе го поддржувам максимално и се надевам дека ќе ни донесе титула, да ги боли Јувенташите уште повеќе. :D

Не знам зошто го напишав постов кога се уште не е дојден Конте но добро, ЈЕБИГА.

П.с. Во случај на киксови и слаби изданија нема шанси да бидете поштедени од КОНТЕХЕХЕХЕЕХЕЕХЕ и Периклехехехехеехе форсовите. :D
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Да почекаме првин..ако навистина го ангажираат Конте тогаш тоа доволно кажува за амбициите на клубот и самите очекувања кои ги имаат за наредните сезони што следат како и ангажманот на нови засилувања..сигурно и самиот Конте ако се нафатил не е будала да остани со толку многу просечни играчи....реално и не вервам дека некакви огромни тектонски промени ќе доживее составот..и нема логика сите да си заминат..екипа се гради пополека и очекувам во најмала рака 4-5 играчи да си заминат и на ниво место други 4-5 и да се надеваме дека ќе се вклопат...

Мој тип . ќе си заминат Перишич;Весино,Балде,Миранда,Валеро,Далберт,додека освен Годин реално и неможиме да знајме кој ќе дојди...за Данило не е официјално а останатите шпекулации се водат како паушални или на жими мајка
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.310
Поени од реакции
7.445
Одма има шпекулации за Моузес од Фенер, омилениот играч на Конте од Челзи. Како и да е ќе го јадеме со Конте ако дојде ќе биде Контехехе, ако не дојде наредна сезона секој пораз на Интер ќе биде 'Ајде наредната Конте ќе ги стави прва постава (играч број еден што ќе го потат цело лето и нема да дојде) и (играч број 2 што исто така нема да дојде) и ќе победат.'
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Јас се плашам токму од вакви глупости по доаѓањето на Конте.
Користи формација застарена 1 век, а омилени играчи ке му бидат Моузес и Кандрева...

Не ми е јасно и како ние би добиле доколку дојде Лукаку а Икарди оди во Јувентус?
За 3-5-2 потребни се уште 2ца класа играчи во среден ред, играчи кои имаат преглед на играта, знаат да креираат акција а не копачиве што ги имаме сега.

Само Мурињо!
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.508
Поени од реакции
4.331
Јас се плашам токму од вакви глупости по доаѓањето на Конте.
Користи формација застарена 1 век, а омилени играчи ке му бидат Моузес и Кандрева...

Не ми е јасно и како ние би добиле доколку дојде Лукаку а Икарди оди во Јувентус?
За 3-5-2 потребни се уште 2ца класа играчи во среден ред, играчи кои имаат преглед на играта, знаат да креираат акција а не копачиве што ги имаме сега.

Само Мурињо!
А мене не ми е јасно и дали воопшто добиваме нешто ако Икарди оди а Лукаку на негово место? Јас мислам ништо!
Икарди > Лукаку
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.334
Поени од реакции
57.899
Лукаку ќе дојде, за платата што не сакаа да му ја дадат на Икарди. :confused:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom