Premier League - Season 2018/2019

Шампион за 2018/2019 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    264
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Малце прерано за да јадеме ремет за неосвоени трофеи, ама со оглед на тоа дека сме навикнати две до три години максимум да чекаме измеѓу две лигашки титули може да пројде. :P
Брат, реално, треба да поминат 10тина години, да освоиме неколку ние па да можеме да се заебаваме на ваша сметка ама ова го постирав само заради "следната е наша" заебанциите :)
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.663
Пивото кога?
Чекам да се оправи времето конечно, да може да седнеме на отворено. Арно ама во четврток ќе мора да си одам потшо сум на свадба викендов, така да во текот на наредна недела. :D Или утре накај 4 ипол - 5 ако сакате? :D
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.294
Чекам да се оправи времето конечно, да може да седнеме на отворено. Арно ама во четврток ќе мора да си одам потшо сум на свадба викендов, така да во текот на наредна недела. :D Или утре накај 4 ипол - 5 ако сакате? :D
Да не ти требаат пари на заем?


Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Loftus cik isto kako i hudson odou 6 meseci aut. Steta, a bas zema zamav poslednive meseci i gi isfrli barkli i kovacic od prva postava.

Kje gi propusti finaleto na liga evropa i isto taka zavrsniot turnir na liga na naciite vo portugalija.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.503
Поени од реакции
62.308
И после ке сонуваш карти за утакмица...

 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Уште 20 вакви сезони да има, пак ќе се продаваат сезонски билети, гледај по Ливерпул кој нема титула од време на Ное.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.595
Поени од реакции
38.743
па немаат за туристи специјално карти? пример неколку илјади за секоја утакмица
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.609
Поени од реакции
11.152
па немаат за туристи специјално карти? пример неколку илјади за секоја утакмица
Јас да дојдам до карта прво платив годишна членска карта, па после тоа можев да закажувам седиште (максимум едно) на натпревари со послаби противници (јас бев со Евертон), а слободни седишта имаше само на најгорните редови.
За натпреварите против Тотенхем, Сити, Челзи, Ливерпул, Арсенал нема шанси, имаат ждрепка, ама картите ги добиваат тие што долги години имаат членски карти.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.168
Поени од реакции
3.447
Јас да дојдам до карта прво платив годишна членска карта, па после тоа можев да закажувам седиште (максимум едно) на натпревари со послаби противници (јас бев со Евертон), а слободни седишта имаше само на најгорните редови.
За натпреварите против Тотенхем, Сити, Челзи, Ливерпул, Арсенал нема шанси, имаат ждрепка, ама картите ги добиваат тие што долги години имаат членски карти.
A карта пред стадион некако? Некој да ја продава за иста цена ако не може да отиде или има вишак или ја продава малце поскапо?
Планирам за 1-2 сезони да направам фудбалска тура низ англија, па секоја информација би ми била добредојдена :D
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
A карта пред стадион некако? Некој да ја продава за иста цена ако не може да отиде или има вишак или ја продава малце поскапо?
Планирам за 1-2 сезони да направам фудбалска тура низ англија, па секоја информација би ми била добредојдена :D
Ne e ova gradski pa da imaat sitkaci pred stadion.. Skoro segde na golemive stadioni kartata e so ime i prezime, taka vese koa bev u torino, trebase i pasoso na vlezot da pokazam
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom