Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
гледам овој Брант имал уште две години од договор, незнам зошто толку ефтино" го даде Леверкузен кога ќе играат и ЛШ, јест да прочитав дека ќе лапа 8мил. годишно
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.946
Поени од реакции
25.215
гледам овој Брант имал уште две години од договор, незнам зошто толку ефтино" го даде Леверкузен кога ќе играат и ЛШ, јест да прочитав дека ќе лапа 8мил. годишно
клаузула имал во договорот затоа
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
.

Со оглед на тоа дека вчера Ули излезе со изјава дека се занимаваат со тоа прашање, нешто што ретко се случува од негова страна последниве години наназад, мислам дека 90%е готова работата.


И овој да се потпише за стално под итно.
Ова може да излезе еден од најдобрите трансфер периоди на клубот ако се остварат сите шпекулации.

Сане, Зијеч/Вернер, Родри, веќе потпишани Павард, Хернандез и Арп, да се продолжи со Хамес... Па па па.
2020 Kavertz.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.992
.

Со оглед на тоа дека вчера Ули излезе со изјава дека се занимаваат со тоа прашање, нешто што ретко се случува од негова страна последниве години наназад, мислам дека 90%е готова работата.


И овој да се потпише за стално под итно.
Ова може да излезе еден од најдобрите трансфер периоди на клубот ако се остварат сите шпекулации.

Сане, Зијеч/Вернер, Родри, веќе потпишани Павард, Хернандез и Арп, да се продолжи со Хамес... Па па па.
2020 Kavertz.
Guess who's back?
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.946
Поени од реакции
25.215
Мене Хамес ми е прелигав, неконстантен и не би сакал баш да остане.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Мене Хамес ми е прелигав, неконстантен и не би сакал баш да остане.
Eпа Ковач е тренер бро, плус беше повреден извесен период сезонава.

Ковач OUT!
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Мене Хамес ми е прелигав, неконстантен и не би сакал баш да остане.
Денес пола се такви! И мене не ми има смисла останувањето на Хамес, добар е за француска лига, нека му бараат чаре таму.
Не дека и новото засилување( Сане) нема да има такви моменти, ама зависи кој ќе му биде менаџер во следната сезона! Или ќе се оправа илимќе биде Сити модел.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.370
Поени од реакции
38.350
Чудно некако како пепот сака да се ослободи од него, без Сане кој му донесе битни голови тешко ќе му биде. Агуеро више е фосил, освен Стерлинг другите му се просеци у напад, ако не планира да купува нешто ново.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.021
Поени од реакции
20.766
Шо е финтата со Сане што никој не го сака? :icon_lol:
Германците не го земаа на СП, Пеп сака да се ослободи од него.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.946
Поени од реакции
25.215
Што е до Пеп тој сака да го задржи. На последните пресконференции тоа и го кажа и дека се обидуваат година ипол време веќе да му го продолжат договорот неуспешно, но играчот сака повеќе да игра, а и да се врати во Германија. Пеп не сака насила да држи играчи како што беше случај и со Крос во Баерн.
Башка Сити и мораат да продаваат ако сакаат да купат играч како Родриго Хернандез од Атлетико за кој и се заинтересирани, а и стопер ќе им треба. Замена за Сане нема да им треба.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom