Game of Thrones

Член од
14 ноември 2014
Мислења
336
Поени од реакции
254
Не. Него не го интересираше да стане крал, и сам рече дека не сака. Само што, он најверојатно знаеше дека иако не сака, сепак ќе стане крал, па затоа ги местеше така коцките.
Плус тоа дека неколку пати беше спомнато дека најдобро ќе владее некој што не сака и не му е тоа единствена цел во животот. Плус нели у втора сезона тирион и брен си напраија муабет, коа останаа на само, којзнае што му раскажал :). Ама изглеа пошто не ја дадоа сцената и не ни објасниа (ко што многу луѓе плачат за објаснување) па затоа и не го очекувавме тој момент.
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Дали знаеме што се случи со Дотраките послем убиството на Даенерис? Некако многу ми беа пасивни. Покажаа кадар од нив како се шетаат лабаво низ Kings Landing, некако незаинтересирани за настаните што претходеа.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Дали знаеме што се случи со Дотраките послем убиството на Даенерис? Некако многу ми беа пасивни. Покажаа кадар од нив како се шетаат лабаво низ Kings Landing, некако незаинтересирани за настаните што претходеа.
Отидоа у курац, односно се распаднаа ко владата на Курц :D

Логично би било да започнат да го следат најсилниот меѓу нив како што тоа го прават во цела нивна историја. Или се враќаат на Есос, или почнуваат да го следат новиот Кал, со оглед на тоа што останаа без Калиси. Пасивни беа исто како што беа пасивни после смртта на Дрого, така да :toe:
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.302
Поени од реакции
7.434
Јас мислам дека 90 посто од овие што ја хејтаат ГОТ да одат на психијатар дека под тешка хипноза и лекарства коренот на проблемот ќе им го најдат во тоа дека не сакале да заврши серијата и дека сакале да тера вечно со Мартин и книгите... 10 посто се едноставно тролови кои сакаат светот да гори. Без обид да навредам никој поединечно :)

Инаку грутка исто така имам за сите оние големи фанови кои сакале да го видат крајот а не успеале ради разни болести и несреќи иако тоа било последниот проблем на кои им текнало во моментот...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.274
Преку кур од Славој Жижек и Џордан Питерсон. Секое сабајле коа ќе се разбудам очекувам некој од нив да излезе од под кревет и да почне да попува нешто.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Инаку заборавив да спомнам, и музиката во текот на целата серија беше за чиста 10ка, за ова мислам дека сите ќе се согласиме.
Два саундтрака кои мене ми останаа врежани се:


Мислам дека години и години ќе ги слушам овие две нумери, звучен мастерпис, ебење, свршавање, све на куп.
:cuc::cuc::cuc::cuc:
Да... Ramin е еден од неколкуте генија заедно со Hans Zimmer, Clint Mansell, John Williams, Thomas Newman, Alexandre Desplat...
Го памтам Ramin од Prison Break, main theme беше од него, веројатно и другата музика во серијата...
 
Член од
6 мај 2018
Мислења
1.140
Поени од реакции
2.734
Јас мислам дека 90 посто од овие што ја хејтаат ГОТ да одат на психијатар дека под тешка хипноза и лекарства коренот на проблемот ќе им го најдат во тоа дека не сакале да заврши серијата и дека сакале да тера вечно со Мартин и книгите... 10 посто се едноставно тролови кои сакаат светот да гори. Без обид да навредам никој поединечно :)

Инаку грутка исто така имам за сите оние големи фанови кои сакале да го видат крајот а не успеале ради разни болести и несреќи иако тоа било последниот проблем на кои им текнало во моментот...
Тебе ти фали некоја даска.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.602
Поени од реакции
11.144
Buuurned!




Сеа кога ќе размислам, да беше жив Ходор ќе беше Hand of the King :pos:
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
@Psyside, дај линк од страницата со графиците? За научно-истражувачка дејност ми е :)[DOUBLEPOST=1558333604][/DOUBLEPOST]Оцените се какви што се затоа што бранот незадоволни трча на ИМДБ. Што е разбирливо затоа што некаде треба да се истури нервозата. Останатите поретко се замараат со оценување. Јас не сум се логирал на ИМДБ 100 години да ставам оцена на нешто.
Јас дадов 6-ка на финалето, повеќе не заслужува. Дека оцените како 1 се глупост се, ама истите не се оцени на квалитет на епизодата - него на фрустрациите, разочарноста, и обидот да се врати за разочарувањето, GOT беше дел од животот за многу луѓе.

Вакво серииште да го завршат на овој начин е голем удар, буквално 2-3 дена сум полн со фрустрации, цело време у потсвест ми е ептен се разочарав. За жал во светот на филмската уметност крајот го краси делото, ако тој го утнеш џабе е се.

Додатен проблем е што овде не само што го утнаа крајот, него утнаа и неколку епизоди од финалната сезона, а капак на се успеаа од карактерии кои не ежеа, ги осеќавме како најблиски да ги отуѓат и да не ни е гајле за нив, никогаш немаше ни да помислам дека ќе ми биде гајле за Дани, којa за разлика од другите на темава ми беше омилен карактер, па уште на крај Брон од скромен и повлечен лик, уште почна да ги заебава другиве, абе алооооо, многу лошо!
 
Последно уредено:
Член од
23 август 2010
Мислења
38.035
Поени од реакции
106.829
Како бе Брон повлечен лик? Цело време истото го глумеше он, ги подјебаваше и Џејми и Тирион додека беше уз нив и викаше дека го интересираат само пари и жени, затоа и ја протнаа заебанцијата со борделот на крај.

Јебига, штета што мораа да направат само 8 сезони, да продолжеа уште бар сезона и пол веројатно ќе испаднеше се перфектно зашо ќе можеа многу работи да објаснат поубаво за да нема негативни коментари, али шта је ту је. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom