Имате проблеми со вашиот iDevice? (iPhone, iPad, iPod....)

Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Значи сепак постојат. Istyle 15 000 бараше за замена. Ништо, ќе си порачам од Америка
Фала многу
А зошто мислиш дека тој на ибеј е оригинален? И да, порачај си од таму, особено ако можеш сам да го замениш. Не е многу комплицирано ако внимаваш и имаш трпение.
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Заборавен паскод на ипхоне, може да се одклучи?
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.118
Поени од реакции
35.028
Имам 6ка и телефонот има проблем со wi-fi то. Во соба каде што ми е рутерот фаќа само една цртка, во другите делови од куќата не фаќам wi-fi. Исто е и со на други места каде што сум се приклучувал на вифи. Дали може ова да се среди и колку пари ќе ме кошта?
 

gug1

њњ
Член од
14 мај 2011
Мислења
330
Поени од реакции
101
Имам 6ка и телефонот има проблем со wi-fi то. Во соба каде што ми е рутерот фаќа само една цртка, во другите делови од куќата не фаќам wi-fi. Исто е и со на други места каде што сум се приклучувал на вифи. Дали може ова да се среди и колку пари ќе ме кошта?
okolu 3000 3500.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Член од
7 февруари 2018
Мислења
13
Поени од реакции
38
Промена на стакло на Ајфон 8. Пред се' КВАЛИТЕТНА ИЗРАБОТКА (совети од лични искуства) ???
 
Член од
16 август 2015
Мислења
226
Поени од реакции
278
Imam iPhone 7 + I menuvan mu e U2 cipot I posle nekoe vreme Pak pocna da me zafrkava , telefonot se gasi celo vreme . Od 100% baterijata pagja na 1% I se restartira I celo vreme taka :( Nekoj da ne znae chare nekoe ? Ili nekoj da ne ima zaklucen na iCloud za da gi iskoristam tie delovi ? Ili dokolku nekoj saka da go kupi neka mi pise , 128 gb e
 
Член од
20 април 2019
Мислења
20
Поени од реакции
2
Здраво дечки. Имам проблем со интернетот на телефонот. Кога пуштам 4Г (LTE) на телефонот, инаку Iphone X, после некое време снемува интернет. Покажува горе дека има интернет но не можам ништо да отворам, не е бавен туку воопшто нема. Се јавив во вип, ми рекоа да се префрлам на 3G во опциите, и да го исклучам и вклучам телефонот. Го направив тоа, се врати интернетот, но проблем е кога повторно ќе уклучам 4Г, знае некогаш да ме зафркава. Помош ако знаете нешто оти умирам со 3г, бавно е.
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Здраво дечки. Имам проблем со интернетот на телефонот. Кога пуштам 4Г (LTE) на телефонот, инаку Iphone X, после некое време снемува интернет. Покажува горе дека има интернет но не можам ништо да отворам, не е бавен туку воопшто нема. Се јавив во вип, ми рекоа да се префрлам на 3G во опциите, и да го исклучам и вклучам телефонот. Го направив тоа, се врати интернетот, но проблем е кога повторно ќе уклучам 4Г, знае некогаш да ме зафркава. Помош ако знаете нешто оти умирам со 3г, бавно е.
може сим картицата ти е стара па треба да ја замениш
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.118
Поени од реакции
35.028
Да препорачате некоја мобилара за да сменам батерија за iphone 6?
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.118
Поени од реакции
35.028
Најубаво во ајстајл да одиш


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
Гледав другар пред некое време за во istyle, ама промена на батерија беше околу 50 евра, а телефонов едвај дали 100 евра вреди.
Ептен ми беше итно да морам да сменам и бев до Ледиком за 800 ден. некоја кинеска ставија, па сеа ќе видам како ќе се понаша.

Ако има некој искуство со вакви батерии нека сподели да знам што ме очекува. :D
 
Член од
25 август 2011
Мислења
41
Поени од реакции
9
Здраво ,имам iphone6s ,пред извесен период ми падна во вода, го носев на сервис , беа сменети екран дугме за подигнивање и слично.Сега имам проблем со мрежата де има. Де немам, мора да го рестртирам за да можам да вртам, недостапен сум често. Го носев во ледиком, прво мо рекоа мрежен чип,па после дека не може да се среди .Дали некој знае што може да е и дали му има лек ? Фала
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
702
Поени од реакции
691
Здраво ,имам iphone6s ,пред извесен период ми падна во вода, го носев на сервис , беа сменети екран дугме за подигнивање и слично.Сега имам проблем со мрежата де има. Де немам, мора да го рестртирам за да можам да вртам, недостапен сум често. Го носев во ледиком, прво мо рекоа мрежен чип,па после дека не може да се среди .Дали некој знае што може да е и дали му има лек ? Фала
Носи го во iStyle, овластени сервисери на Apple се.
 
Член од
6 декември 2014
Мислења
97
Поени од реакции
6
Заборавен ми е apple id, исто и пасворд,помош од некој
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
Здраво момци, како да ставам МК подршка на Ајфон 8 ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom