Black Mirror

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Зашо мора да напињаат со трејлери за посебни епизоди?
Трејлери сакс па уште за секоја епизода посебно, океј да различни приказни се но... шо знам. Пуштија еден безврска тизер трејлер испомешано све... не знам некако не сум хајпнат за сезонава.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.737
Поени од реакции
33.432
ОК, ама да се три ко тие првите, на Channel 4. Ако се три ко 80% од тие на Нетфликс, ја наебавме!
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
upload_2019-6-5_7-24-0.png

why are you lying to me tvtime? ;(

upload_2019-6-5_7-24-24.png
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Само три епизоди има оваа сезона?

Јас конечно пред две недели ја изгледав целата (без интерактивниот филм)

Вака по сезони лично мене омилени епизоди ми беа: 15 milion, White Bear, White Christmas, Nosedive, Heated in nation, Callister, Hand the DJ и Crocodile.

И пошто ми е уште свежа последната сезона и скоро ја гледав епизодата, ќе кажам само дека воопшто не го доживеав дебелиот Мет Дејмон како негативен лик во Калистер, напротив, тој е трагичар и жртва на споулавен A.I и суптилен мобинг од реалните колеги.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Крајно сум разочаран од трите епизоди од петтава сезона.
Првата тиња.
Втората одлична тензија и на крајот ја укакаа. Отворен дебилен крај.
Мислам, ја хејтам отворени краеви да, ама знам да признаам кога е отворениот крај океј, вака на овој начин да биде отворен мислам дека е дегенски.
Третата епизода почна ОКЕЈ, значи не супер, не одлично туку ОКЕЈ, и во втората половина од епизодата кога двеве сестри почнаа да изиграваат детективи беше ептен глупо со мал милион клишеа.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Само три епизоди има оваа сезона?

Јас конечно пред две недели ја изгледав целата (без интерактивниот филм)

Вака по сезони лично мене омилени епизоди ми беа: 15 milion, White Bear, White Christmas, Nosedive, Heated in nation, Callister, Hand the DJ и Crocodile.

И пошто ми е уште свежа последната сезона и скоро ја гледав епизодата, ќе кажам само дека воопшто не го доживеав дебелиот Мет Дејмон како негативен лик во Калистер, напротив, тој е трагичар и жртва на споулавен A.I и суптилен мобинг од реалните колеги.
USS Callister почна многу добро ама некако ја утнаа епизодата како одеше према крајот. Идејата за таков A.I. е доста интересна и е баш погодена за универзумот на Black Mirror. Технологија која може да се користи за убави работи ама која има и доста мрачна страна. И јас го сфаќав буцкото како трагичен лик а не како негативец. Аутсајдер во реалниот свет кој си замислува некој подобар фиктивен живот... Мислев дека епизодата ќе се движи во таа некоја депресивна насока и дека човеков ептен ќе забега поради технологијата т.е. ќе почне да го губи сенсот за тоа што е реално. Или па дека ќе исфорсираат некој среќен крај за него. Наместо тоа застранија, го направија негативец, а жена му на Тед од HIMYM ја направија хероина...

Инаку едвај ги чекам новите епизоди. Веројатно викендов ќе најдам време да ги изгледам.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.737
Поени од реакции
33.432
Ay, Smithereens, ау, ау, ау! Една од најдобрите епизоди во серијава. И не се согласувам за крајот, @Anon .
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Првата ми беше добра, втората одлична, а третата една од најлошите, ако не и најлоша во серијата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom