Фудбалски/трансфер дискусии

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.188
Поени од реакции
21.330
Henes izjavi deka ne gleda vo idnina da se dadat poveke od 80m EUR za nov igrac. Ta granicaa sega ja postavija. Ne deka ne mozat ama ne mi se veruva deka od 40m ke skoknat na 80m za vo istiot Moment da ja preminaat 100m EUR markata. Ke zavisit od toa kolku ke bara Siti. A deka Baern ima interes, ima.
 
Член од
8 април 2014
Мислења
146
Поени од реакции
17
Дали има вистина во вестиве дека од денес е договорен Лампард за нов тренер на Челси?
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.544
Поени од реакции
21.507
Дали има вистина во вестиве дека од денес е договорен Лампард за нов тренер на Челси?
Kako be mozhe da bide dogovoren koga i dvata treneri ushte ne ja zavrshile sezonata?
Edniot LE finale, drugiot se bori za plasman vo Premier.

I na strana od mediumite vo Anglija, smetam deka Sarri i dogodina kje go vodi Chelsea.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.544
Поени од реакции
21.507
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.073
Не може Сане да извади иста цена како Кутињо кога јавно кружат информации дека Пеп не го сака во екипа и дека Сити се отворени за продажба.

Е незнаев за овој податок, мислев чисто онака повише го љуби Силва у ротација Пеп.
У нормални услови каде овој има уште 3-4 године од договор, и Сити да не мора да продава а се знае Баерн мора да купува летово замени за Робен и Рибери Сане у најмала рука вреди 140 милиони.

Кутињо го разигрува средниот ред и нападот, цела тимска игра може да зависи од него(во Барса не е случај многу падна под сенка на Меси и Суарез, таму е повеќе да "крпи" во играта отколку да креира и затоа не изгледа дека е во полна форма)

Сане е чист индивидуалец , има брзина и јака левица,но доколку не е во топ форма(а годинава не е ни 50%) не вреди ни како замена
Абе секако дека паднал у сенка на Меси и Суарез мега ултра гифа јакиот разигрувач, што би рекол Пеџа најдобрата 10ка у свет :icon_lol::icon_lol:

Ова е тој присечниот Кутињо кој на сваки 7 утакмице ќе даде еден гол ид далеку да де подмочувате, и јакиот разигрувач кога излага од него и има две асистенции сезонава т.е. една на сваки 17 утакмици :pos:

Уште ли светов не разбра каков ебен мадафакин генијалец е Јирген Клоп, и Џиџи Вијналдум и Боби Фирмино изгледаат као Иниеста и Меси у тој негов систем, така беше и со Кутињо кој изгледаше некако и личеше на нешто на фудбалер што вреди 80тина милиони, ни тогаш не вредеше 140.

Али ако ви е полесно вас да си ги праете филмојте дека е така, ти дека си навијач на Барса и го браниш нивниот потег, а Пеџа да испадне у право ваш проблем.

Сане има 3 текми помалу, и повише влагал као резерва дупло повише голови од шутерот со двете нозе односно 10 со 5.
Сане индивидуалецот има 11 асистенции а Кутињо разигрувачот 2.

Мислим дајте ќе ве молим :icon_lol:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Е незнаев за овој податок, мислев чисто онака повише го љуби Силва у ротација Пеп.
У нормални услови каде овој има уште 3-4 године од договор, и Сити да не мора да продава а се знае Баерн мора да купува летово замени за Робен и Рибери Сане у најмала рука вреди 140 милиони.
Нормално дека Сане вреди ама цела сезона се пишува дека Пеп не се мириса ни со Сане ни со Менди, па и да се реши да ги продаде двајцава, мислам дека нема да извади цена да паднеш на газ што се вика. Се пишува и дека му се отвори проблем со непланираните заминувања на Гундоган и најверојатно Отаменди па нема да може Сити да потроши толку пари одеднаш и Менди и Сане ќе останат, но како што гледаме изгледа е пукната работата со Сане до толку што најверојатно ќе биде продаден.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
За пола од тие 140 мил ќе го продадат.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.730
Поени од реакции
9.770
Кутињо имаше на почеток во Барса 2-3 добри утакмици, изгледаше ко 5 сезони да играл таму. Ние се радувавме шо ќе ни е Нејмар овој појак ќе излезе (мене никогаш не ме импресионирал и пред Барса...си помислив ќе ме демантира овој)...и од тогаш нема саглам утакмица изиграно.

Прво и основно типот нема карактер и менталитет, игра во Барса и паѓа во депресија, се лути на навивачи ко првооделенец и затнува уши незнам што. Од една страна не е виновен што управата и стручњакот Валверде со уште подепресивна фаца од него го доведоа за 150 милиони, од друга страна бар дај потруди се кога веќе си таму, не се понашај ко целата фамилија да ти умрела од кога си се преселил.

Сане исто изгледа има проблеми со понашање, ама со 2 раце го потпишувам наместо Кутињо. Го имам гледано еднаш во живо, страшен играч...брзина, експлозивност, техника. Ги побудале противниците.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.046
Поени од реакции
6.655
Е незнаев за овој податок, мислев чисто онака повише го љуби Силва у ротација Пеп.
У нормални услови каде овој има уште 3-4 године од договор, и Сити да не мора да продава а се знае Баерн мора да купува летово замени за Робен и Рибери Сане у најмала рука вреди 140 милиони.



Абе секако дека паднал у сенка на Меси и Суарез мега ултра гифа јакиот разигрувач, што би рекол Пеџа најдобрата 10ка у свет :icon_lol::icon_lol:

Ова е тој присечниот Кутињо кој на сваки 7 утакмице ќе даде еден гол ид далеку да де подмочувате, и јакиот разигрувач кога излага од него и има две асистенции сезонава т.е. една на сваки 17 утакмици :pos:

Уште ли светов не разбра каков ебен мадафакин генијалец е Јирген Клоп, и Џиџи Вијналдум и Боби Фирмино изгледаат као Иниеста и Меси у тој негов систем, така беше и со Кутињо кој изгледаше некако и личеше на нешто на фудбалер што вреди 80тина милиони, ни тогаш не вредеше 140.

Али ако ви е полесно вас да си ги праете филмојте дека е така, ти дека си навијач на Барса и го браниш нивниот потег, а Пеџа да испадне у право ваш проблем.

Сане има 3 текми помалу, и повише влагал као резерва дупло повише голови од шутерот со двете нозе односно 10 со 5.
Сане индивидуалецот има 11 асистенции а Кутињо разигрувачот 2.

Мислим дајте ќе ве молим :icon_lol:
ау ме отепа од статистика не можам да се соземам...........јас ти кажувам дека Кутињо има повеќе вредност заради тимската игра пред индивидуалецот Сане, али со деца кои поштуат маалски фудбал толку од муабетот
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.073
ау ме отепа од статистика не можам да се соземам...........јас ти кажувам дека Кутињо има повеќе вредност заради тимската игра пред индивидуалецот Сане, али со деца кои поштуат маалски фудбал толку од муабетот

Седи бе Ќиро Блажевиќ голем, стар и мудар познавачу на фудбалот.
Ако асистенции не се показател за тимска игра ондак незнам што е.
Стерлинг и Кун се поголеми индивидуалци од него.

А Кутињо нема никаква вредност за тимот негов сезонава, ни тимска, ни индивидуална, чак и во чирлидерската вредност на тимот подфрли јако.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.046
Поени од реакции
6.655
Седи бе Ќиро Блажевиќ голем, стар и мудар познавачу на фудбалот.
Ако асистенции не се показател за тимска игра ондак незнам што е.
Стерлинг и Кун се поголеми индивидуалци од него.

А Кутињо нема никаква вредност за тимот негов сезонава, ни тимска, ни индивидуална, чак и во чирлидерската вредност на тимот подфрли јако.
нема идеални услови во Барса да го вади целиот капацитет од него , тоа го кажав претходно

не планирам да ти повторувам цело време, а во дупка си со муабетот тотално
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.291
Поени од реакции
12.645
Кутињо ти е системски играч, дур не си го промени стилот нема да има никаков успех во Барса.

Додека беше во Ливерпул цела игра одеше преку него, сака топка да прими во нозе на безбедно на 16-30м од противнички гол, додека неговите соиграчи втрчуваат во простор и му даваат опции, дали да ги проигра или да оди на дриблинг/шут.
Оваа функција што тој ја имаше во Ливерпул во Барса ја има Меси, а Кутињо треба да биде тој кој ќе втрча во простор и ќе му даде опција на Меси, е тука пријателот се губи, како и многу други играчи кој дошле во Барса, а во претходниот тим биле алфа и омега, не можат да се прилагодат да бидат втора виолина во тимот.

Очигледо Кутињо не може да се прилагоди на новата позиција, не знае како да игра без топка во нозе.
За центата од 150м евра дека е ненормална не правам муабет.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom