Хомосексуалност (општо)

Дали ги оправдувате хомосексуалните врски,бракови и посвојувањето на деца од страна на хомосексуалци


  • Вкупно гласачи
    1.112
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
А вие тој ден да се сокриете во некоја шупа може? :rolleyes:

Со еден пријател на фб баш си пишував за ова, истиот не сака да има геј парада за неговите синови да не добијат некакви идеи, па утре да станат педери. :pos:

Секој има право на избор, не ги дискриминирам, нивен избор и навистина треба да имаат голема храброст да зачекорат во македонскиот хомофобичен простор.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.764
Поени од реакции
21.163
А вие тој ден да се сокриете во некоја шупа може? :rolleyes:

Со еден пријател на фб баш си пишував за ова, истиот не сака да има геј парада за неговите синови да не добијат некакви идеи, па утре да станат педери. :pos:

Секој има право на избор, не ги дискриминирам, нивен избор и навистина треба да имаат голема храброст да зачекорат во македонскиот хомофобичен простор.
A kade e pravoto na izbor na zoofilite, nekrofilite itn, itn.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.633
Поени од реакции
4.934
Stom stignal da postira na forum, mozebi treba da se prasa.
Зоофилија е парафилија и е пред хомосексуалноста тргната од регистерот на психички болести. Животни се купуваат, продаваат, колат, јадат, молзат. Дури и уживаат во сексот со луѓе.
Финтата што зоофилија не се промовира е чисто политичка, во ЛГБТ компанијата е влезена либерална левица која е многу по права на животните, Вегани и остали остали животнољубци-зоофили. Во основа тоа зборува за двојните стандарди на левицата. Не е ова тема ама треба да се знае што е вистината.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.633
Поени од реакции
4.934
Ne znam po koj pat ova se objasnuva homesksualnosta e vzaemna soglasnost a nekrofilija i zoofilija ne e.
Зоофилија е заемна согласност, еднаш мууу е да, два пати мууу е не. Животно знае да се противи, немора тоа да се објаснува. Немате стандард тоа е проблемот.
 
S

staycalm

Гостин
Малку ко да избрзуваат организаторите за парада, мислам дека земјава не е спремна за тоа. Коментарите на социјалните мрежи се одвратни. Ај оние шо пцујат се поднесуваат некако, ама овие шо повикуваат на линч?
Се надевам се' ќе биде добро и без инциденти ако се одржи, и можда би присуствувал ако имам со кого.
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Ne znam po koj pat ova se objasnuva homesksualnosta e vzaemna soglasnost a nekrofilija i zoofilija ne e.
Молчењето значи согласување. Следува дека зоофилијата и некрофилијата се со взаемна согласност:D:D
Немам ништо против хомосексуалците. Нека се сексаат кога сакаат, каде сакаат и колку сакаат. Ама не ми се допаѓаат нивните постојани барања, паради и сл. Против сум и за геј-браковите. Уште и деца ќе посвојуваат. Нека легнат во кревет и нека си направат дете.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.633
Поени од реакции
4.934
Кога ќе излезат да протестираат и за тоа едни да не плаќаат 18/100 данок а други 10/100 тогаш ќе знам дека се борат против дискриминација и за еднакви права. Сега за сега тие и политичката сила зад нив и нивните подржувачи ќе ги сметам за мизерни лицемери. :P
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Со еден пријател на фб баш си пишував за ова, истиот не сака да има геј парада за неговите синови да не добијат некакви идеи, па утре да станат педери. :pos:
Така така, продолжи да се смееш за овие работи и не ги читај уназад статиите што ги пуштив.
Колку и да ви звучи смешно на вас „упатените“ ова, постои голема можност да се случи кај одреден број деца.
Особено ако тие деца се оставени сами на себе и не се разговара со нив на темата.
Stom stignal da postira na forum, mozebi treba da se prasa.
А некој ќе рече дека Калиси спалила... :D
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.960
Поени од реакции
3.667
Ne znam po koj pat ova se objasnuva homesksualnosta e vzaemna soglasnost a nekrofilija i zoofilija ne e.
А зошто да бараш согласност од на пример свињата за да ја дупиш а имаш право без нејзина согласност да ја заколиш и да направиш од неа колбаси? Зошто ви е тешко да си признаете дека зоофилијата, некрофилијата, педофилијата, хомосексуалноста, бисексуалноста....... се се тоа дефеци во сексуалната ориентација. Не сте виновни што сте такви, како што не е виновен и некој што се родил без рака, но немојте да не убедувате дека тоа е нормална работа. Не е нормална ама морате да живеете со тој дефект.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom