Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 декември 2018
Мислења
4
Поени од реакции
0
Decki imam edno prasanje, mi potpisa viceto i sega udostoverenieto mi e prateno za skopje ( tuka vo ambasada imam podneseno pa poradi toa) ...pa dali znae nekoj ili ima slicno iskustvo kolku vreme se ceka.
Inace na 15 maj mi potpisa a od 2013 sum so dokumenti krstenica od dedo ubav den na site
 
Член од
9 мај 2019
Мислења
48
Поени од реакции
15
K
Decki imam edno prasanje, mi potpisa viceto i sega udostoverenieto mi e prateno za skopje ( tuka vo ambasada imam podneseno pa poradi toa) ...pa dali znae nekoj ili ima slicno iskustvo kolku vreme se ceka.
Inace na 15 maj mi potpisa a od 2013 sum so dokumenti krstenica od dedo ubav den na site
Koga bevte na intervju koj mesec 2013 i bevte li na proverka kaj vice.
 
Член од
27 март 2019
Мислења
282
Поени од реакции
270
Deneska slabo nesto :([DOUBLEPOST=1558368471][/DOUBLEPOST]Ovaa tisina e zastrasuvacka :)
 
Последно уредено:
Член од
24 мај 2018
Мислења
94
Поени од реакции
27
Decki imam edno prasanje, mi potpisa viceto i sega udostoverenieto mi e prateno za skopje ( tuka vo ambasada imam podneseno pa poradi toa) ...pa dali znae nekoj ili ima slicno iskustvo kolku vreme se ceka.
Inace na 15 maj mi potpisa a od 2013 sum so dokumenti krstenica od dedo ubav den na site
proshtavajte koj mesec sve bile na interviu i ve ime staveno na proverka ot viceto. i as sum na proverka ot viceto 26 mesec interviu ot 27.11. 2013. aku sve bile taka i vie na proverka ot viceto i vi potpusal ukaz mie dasi cekame otkaz

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
 
Член од
17 август 2016
Мислења
506
Поени од реакции
580
nie zborime za potvrdi od bugarskite zdruzenija a ne za svidetelstva na tebe prv ke ti dadat
Sebo da te prasam dali znaes... mu rekoa na eeden drugar od fakultet i toj e isto od prekratenite od 2015 godina i togas toj otisol vo sofija vo nekoj klub na p.kolev koga ttoj bil pretsedatel na klubot i so se regularno dokumenti baba i dedo od ohridsko tuka rodeni pred 1920 godina izvail potvrda .... mi rece oti toa bilo 2016.
vcera zborel so nekoj posrednik i mu rekol ne se znaet so e so tie predmeti ni ce minet ni nema da minet ama najarno da si pocnis odd novo i drugar mi go prasal zs taka velis i toj mu rekol ... tie potvrdi od kaj p.kolev so set vaden isite od 2016 do 2017 godina ne vazat ne gi prznavet vo min. za pravda i kaj pretsedatelot.
mene to nekako cudno mi bese ama drugar mi mi velit go znam covekot odamna raboti posrednik...
navistina tie potvrdi od p.kolev od klubot vo sofija vadeni 2016 i 2017 ne vazat i ne gi priznavat?
nekoj drug isto nesto da ne cul za ova ako znae da mi kazit?
 
Член од
19 април 2019
Мислења
42
Поени од реакции
54
Zdravo nov sum na forumov i sakam da prasam sto e razlika pomegu dopolnitelna so zapirka i bez zapirka pozz
 
Член од
9 мај 2019
Мислења
48
Поени од реакции
15
proshtavajte koj mesec sve bile na interviu i ve ime staveno na proverka ot viceto. i as sum na proverka ot viceto 26 mesec interviu ot 27.11. 2013. aku sve bile taka i vie na proverka ot viceto i vi potpusal ukaz mie dasi cekame otkaz

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
Jas bev na intervju 25.11 2013 i uste sum na proverka kaj vice.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom