Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Za ole kazuvase na presovite pred poslednite nekolku natprevari, a za vudvard imase pres pred nekoj den i kaza deka silno kje go podrzi ole vo transferi.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.683
Поени од реакции
6.567


Roy Keane: ''You look at Matthijs de Ligt, he’s captaining Ajax at 19 years old earning a modest wage. Meanwhile Rashford is scoring 10 goals a season, killing disabled fans in wheelchairs with his free kicks earning £100k & Lingard is earning £120k to be an Instagrammer.”
:aplauz:
Тоа е вистинскиот опис за пост-Ферги ликот на Јунајтед. Како одминува времето, уште повеќе ќе цениме што тој човек изгради и остави во наследство. Не за џабе рекол народот: 1-2 генерации може да печалат, ама сигурно некоја од следните се ќе потроши. Се додека не се промени генералниот курс поставен од челниците на клубот, се плашам дека ќе тапкаме во место. Да се надеваме дека со Оле не чекаат посветли денови. Него дали има некои најави за трансфери? :D
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Nesto pisuvase za daniel james od svonsi brzo krilo, za zhoao felix od benfika....
Neznam sto cekaat prvi juli mnogu brzo kje dojde...
Samo da ne bide kako lanskata sezona koja mnozinstvoto ja otpisaa koga zavrsi letniot preoden rok.....
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.701
Поени од реакции
5.326
Manchester United track Fenerbahce teenager Elif Elmas while City and Tottenham also show interest.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.651
Поени од реакции
9.229
За Жоао Феликс пишуваат дека сме спремни 120м клаузулата да ја активираме. Исто и Флечер ни сугерирал млад стопер од Стоук

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
За Жоао Феликс пишуваат дека сме спремни 120м клаузулата да ја активираме. Исто и Флечер ни сугерирал млад стопер од Стоук

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
Koj stoper od stouk?[DOUBLEPOST=1558347110][/DOUBLEPOST]Inace mislam ovaa leto celi kje ni bidat mladi i nadesni igraci koi sakaat da se dokazat na fudbalskata scena, a ne istroseni kako sances.
 
Последно уредено:
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263


Roy Keane: ''You look at Matthijs de Ligt, he’s captaining Ajax at 19 years old earning a modest wage. Meanwhile Rashford is scoring 10 goals a season, killing disabled fans in wheelchairs with his free kicks earning £100k & Lingard is earning £120k to be an Instagrammer.”
:aplauz:
Фејк е изјавата :)
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.870
Поени од реакции
7.268
Ние сме смешен клуб,крај на муабетот,нема крај на ова срање што трар со години.


Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Jas vikam prvo vudvard aut, pa poske kje mu ja misleme. Od nego zapocna haosov.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom