Android корисници (проблеми, прашања, совети)

Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
охи... ми одговорија на друг форум, од ИСТИОТ број и на друг му ѕвонеле, наводно тоа било некој си СКАМ, јас не знам што е тоа...
а како тоа има 1 пред 77. би требало 38977хххххх да биде ако е од вип. ова со 1 напред.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Како да ја симнам Amazon Music на Android?
Screenshot_20190508-170453_Google Play Store.jpg
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Како да ја симнам Amazon Music на Android?
Прегледај го приврзокот 208707
Ко шо ја се логирам на spotify преку vpn у америка (пошо кога го праев акаунтот на vpn у америка го праев, и неможам да го сменам).
Така и ти преку vpn,али ако праиш акаунт глеј да биде пр. италија пошо тоа најблиску така побрзо ќе ти отвара. Е сега ако е како кај spotfy само еднаш преку vpn да се логираш па да исклучиш и да ти работи,тогаш топ, а ако не ќе мора секогаш да уклучуваш vpn а тоа ќе ти зима data па затоа,би ти препорачал tunnel bear,можеш да им твитнеш,и ќе ти дадат нешто гратис,мислам гига или 500MB беше,али на секој месец неискористено ти се префрла (како кај телеком со мобилниов интернет).[DOUBLEPOST=1557340127][/DOUBLEPOST]
охи... ми одговорија на друг форум, од ИСТИОТ број и на друг му ѕвонеле, наводно тоа било некој си СКАМ, јас не знам што е тоа...
Ако отвараш било какви реклами,следен пат само тргај ги,пошто има и такви што можат (ова на компјутер најчесто) преку keylogger се ке ти чита што пишуваш,и пасворди свашта... али тука македонија слабо мета за такви ствари.
туку има едни ти викаат ќе ти дадат нешто ово она само пиши го бројот. И оп после или ќе те смараат,ќе ти вртат,или spam пораки.
Како што гледам на сликата,стар телефон ваљда block нема,па затоа симни си Security Master, и блокирај го тој број. (Исто така со security master можеш и скирени броеви да блокираш,па така да нема да има кој да те замара).
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.266
Поени од реакции
4.665
Дечки сакам да флешувам хуавеи у5 2017, барам по нет ништо не наоѓам.
Ок не сум мн упатен, ама за постапката после тоа мислам ќе се снајдам. Некој да каже каде може да најдам андроид за него со минимални преинсталирани работи
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Дечки сакам да флешувам хуавеи у5 2017, барам по нет ништо не наоѓам.
Ок не сум мн упатен, ама за постапката после тоа мислам ќе се снајдам. Некој да каже каде може да најдам андроид за него со минимални преинсталирани работи
https://forum.xda-developers.com/huawei-y5
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Симнав од Плеј стор апликација QR Scan code. Апликацијата ја нема нигде, а почна да ми се појавува ова откако ја симнав:
Screenshot_20190514-013813_Coreader.jpg

Како да го тргнам?
 
Ф

Флеш

Гостин
Од вчера е пуштено Емуи 9 со Андроид 9.0.1 верзија PIE за Хуавеи П20 .... Во Август стартуваат со Емуи 10 ..... Денеска ја добив Емуи 9 ....

Толку бев несигурен дека ќе нема апгрејд,но Хуавеи се ѕверови .... Се држат:cuc::backa:
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.037
Поени од реакции
15.627
Од вчера е пуштено Емуи 9 со Андроид 9.0.1 верзија PIE за Хуавеи П20 Лајт .... Во Август стартуваат со Емуи 10 ..... Денеска ја добив Емуи 9 ....

Толку бев несигурен дека ќе нема апгрејд,но Хуавеи се ѕверови .... Се држат:cuc::backa:
Нема што да се држат или не се држат, ја одложија одлуката за 90 дена, после тоа не би требало да има апгрејд ни нови телефони на андроид.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
Јас се мислам дали да апдејтирам Самсунг Ј6 на андроид 9ка. Веќе вечита дилема ми се овие апдејтиве. Само си мислам дека нешто ќе ми се зезни.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.653
Поени од реакции
4.142
Јас се мислам дали да апдејтирам Самсунг Ј6 на андроид 9ка. Веќе вечита дилема ми се овие апдејтиве. Само си мислам дека нешто ќе ми се зезни.
Може само да ти кочи телефонот од нови апдејти
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Може само да ти кочи телефонот од нови апдејти
Епа ајде тогаш секој телефон што ќе го земам да не го апдејтирам...

Note 9 после One UI има малце подобрен SOT за разлика од претходниот Samsung Experience на Android 8.1

Па така да ја би те советувал да апдејтираш. Доста многу ствари има во OneUI што не би сакал да ги пропуштиш. Али после апдејтот најарно удри му еден Factory Data Reset, у случај ако не е баш мазен како што би очекувал да биде.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
Епа ајде тогаш секој телефон што ќе го земам да не го апдејтирам...

Note 9 после One UI има малце подобрен SOT за разлика од претходниот Samsung Experience на Android 8.1

Па така да ја би те советувал да апдејтираш. Доста многу ствари има во OneUI што не би сакал да ги пропуштиш. Али после апдејтот најарно удри му еден Factory Data Reset, у случај ако не е баш мазен како што би очекувал да биде.
Јас сакам да го апдејтирам ама ми е да не се заеби нешто.

Некаде по интернетов прочитав дека смартфоните со најдобри перформанси доаѓале со фабричкиот андроид, со секој апдејт ослабувале перформансите. Не знам колку е точно ова?
 
Ф

Флеш

Гостин
Мене дечки,ми лета телефонот после апдејтов ....Еднаш,два пати ми се угаси сам,го ресетирав еднаш само обично и ферари е сеа .....Само шо мрзам сеа е шо се е бело да ги ебам у дизајн ... Од три-навигацијата до слајд даун менито .... Многу поубаво беше црно ...Пубг играта ми лета мазно,Нид фор спид игрицата супер исто ....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom