Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.870
brej kako gi iskosiv inter, ne sakale napoli na gol da idat, smesta 12 dadoa.
daj konte uste utre neka doe, ako saka da zima klub so se plasiral u ls. :sramezliv:
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.281
Леле Дамбооооооо

И тарададаммммм....очекуваната измена на 4-0, Перишиќ АУТ Кандрева ИН

Ја ваков тренер неам видено во Интер.
Манчини за овој е мастер клас.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.089
Поени од реакции
9.000
Каков евтин пенал ни дадоа ахахаха.
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.383
Поени од реакции
3.895
Ау каков pity пенал ни дадоа хахахахахахахахахаха
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.036
Поени од реакции
106.833
Kakov kriminal bese ova denes majkoooooo mila :facepalm:
Aj userete ja i protiv Empoli, so da kazam drugo...
 
Член од
29 јули 2014
Мислења
129
Поени од реакции
40
klasika sega...ke odi na bod protiv empoli i ke se nadeva deka spal ke mu zemi bodoj na milan
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.416
Поени од реакции
3.634
Ова сезона нема ЛШ за нас, памтете ми го зборот, неможе 2 години по ред да спасиме гз последно коло.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
klasika sega...ke odi na bod protiv empoli i ke se nadeva deka spal ke mu zemi bodoj na milan
Bod ne im vrsi rabota nitu na Inter nitu na empoli, mislam deka ke bide prejaka utakmica so zalaganje i ostavanje dusa i srce na teren od dvete strani, sepak kvalitetot a i publikata ke se na strana na inter i moi predviditelni procenti bi bile 55% pobeda na inter 30% nereseno 15% pobeda na empoli
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.039
Поени од реакции
12.463
Не знам што се потресувате толку.Реален,очекуван резултат иако мислев 2 0 или 3 0 ќе не расшљакаат.

Како и да е,со ништо не заслужуваме ни ние ни комшиките да играме лш.
Лани се протнавме некако,се израдувавме ко да сме освоиле триплета и во ноември си ги спакувавме куферите од лш магијата.Нит земавме некои класа играчи,нит кренавме некое ниво на игра.Буквално исто се си остана,само плус нервози кркавме .
Истото ќе му се случи и на милан ако се протне некако.Двата клуба се на исто дереџе дојдени,со мала предност кај нас.Ние барем знаеме на што сме,они лутаат уште.
За Аталанта ќе биде историски успех и искрено ќе ми е мн. ќејф ако влезат.


Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Последно уредено:

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Во Италија најчесто ваквите натпревари ги добива на тој што му требаат бодови.
На пример еден мизерен удинезе ке победи со Торино, Јувентус и Фиорентина во последните кола...

За нас е обратно, лани против Сасуоло на кој не му требаа бодови ке изгубевме ЛШ, сезонава против Наполи на кој не му е потребен бод а сепак се мотивира да игра против нас.
Нашите пак, како веке да е се завешено и се пинашаат како аматери на теренот...
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.313
Поени од реакции
57.761
Кобна грешка што не го избркаа после ПСВ. Со нов тренер ќе се кренеше моралот барем привремено и сега ќе ги имавме тие 5-6 бода плус, за мирен крај. Фактот што втора сезона по ред мораме да победиме во последно коло, со екипа која беше засилена и требаше да биде ниво погоре од предходната сезона, е поразителен. Посебно што конкуренцијата беше послаба, и тоа е единствена причина зошто сме се уште во игра.

Со Емполи не чека потешка задача отколку со Лацио. Ако се сеќавате, со Лацио имавме тон среќа, ама екипата не беше во ментален нокдаун на крајот на сезоната. Се бореа машки, онолку колку што им беше силата. Сега сме отепани, безидејни, немаме никаква препознатлива игра, не можеме да одговориме на пресинг, не можеме да ја изнесеме топката... не личиме на екипа.

Да се надеваме дека некако ќе не посака среќата, со игра не можеме ништо да направиме. Сите не имаат прочитано, нема што да смениме, немаме никакви опции. Ако на крајот не победиме, ќе биде космичка правда и лекција за сите во клубот. Но се надевам дека нема да не стигне овој пат, и дека некако ќе го преживееме и ова.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.930
Поени од реакции
6.094
Edinstvena nadez vo klubot dava Morata, ako toj ne ne ja sredi rabotata znaci sme obicen brod bez kormilar.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.930
Поени од реакции
6.094
Aiii sum go sjebal imeto. Manje bitno znaete na koj mislam;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom