Фудбалски/трансфер дискусии

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.108
Поени од реакции
20.945
Дека е страшен, мислам многу јак, не би рекол! Добро и просперитетно крило и ништо повеќе, Марез број два! Арсенал може, ама во Баерн нема да му ги толерираат себичарењата.
arjen-robben-bayern-munich-2018-19_vfxc3nder8g011c11equxao39.jpg
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.290
Поени од реакции
12.644
Зијеч не е крило, повеќе е АМ, ЦМ играч од колку крило.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.290
Поени од реакции
12.644
Brat... :D
Tipicno krilo e Zijec, Roben fazon, takov tip na igrac e. Moze i levo i desno da igra, opasen e od dvete strani.
Го знам играчов уште во Твенте кога играше, таму беше АМ,ЦМ, во Ајакс почна на таа позиција, ако не се лажам во финалето од ЛЕ против Јунајтед играше ЦМ, дури оваа сезона беше префрлен на крило.
Бавен е за крило, посебно со Робен да биде споредуван кој беше струја.
Зијеч на хартија е поставен ко крило, а во реалност игра роамер, секаде го има, истово го играше и во Твенте, само таму беше позициониран ко АМ,ЦМ, како и во првата сезона за Ајакс.
Ако отиде во подобар тим мое мислење е дека нема да биде крило, ќе игра нешто ко Бернардо Силва.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.663
Го знам играчов уште во Твенте кога играше, таму беше АМ,ЦМ, во Ајакс почна на таа позиција, ако не се лажам во финалето од ЛЕ против Јунајтед играше ЦМ, дури оваа сезона беше префрлен на крило.
Бавен е за крило, посебно со Робен да биде споредуван кој беше струја.
Зијеч на хартија е поставен ко крило, а во реалност игра роамер, секаде го има, истово го играше и во Твенте, само таму беше позициониран ко АМ,ЦМ, како и во првата сезона за Ајакс.
Ако отиде во подобар тим мое мислење е дека нема да биде крило, ќе игра нешто ко Бернардо Силва.
Па и таков профил на играч е, баш како Бернардо Силва. И јас го знам како ЦМ/АМ, тек сезонава почнаа да го играат странично. Ако гледаме така, значи и Тадиќ е шпиц.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.532
Поени од реакции
21.405
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
АМ е после почнаа да го играат крило.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.500
Поени од реакции
6.128
А кој се критериумите за еден играч да се смета за играч за одредена позиција, во случајот крило?
Пробивен е, одличен дриблер, себичен на моменти... има се што треба да има едно крило. Тоа што може да игра на повеќе позиции е голем плус.

Голманите што во младински категории игтале други позиции не се голмани? :D
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.663
А кој се критериумите за еден играч да се смета за играч за одредена позиција, во случајот крило?
Пробивен е, одличен дриблер, себичен на моменти... има се што треба да има едно крило. Тоа што може да игра на повеќе позиции е голем плус.

Голманите што во младински категории игтале други позиции не се голмани? :D
Лоша ти е споредбата за голманите, бидејќи Зиеч/Зиек/како и да е, цела кариера ја игра како плејмејкер и игра неколку месеци бочно. Тоа е муабетот на Чоко. Бернардо Силва и Давид Силва што се според тебе плејмејкери или крила? И Бекам и Гигс играа ЦМ понекогаш, ама кој и да го прашаш што се ќе ти одговори крила.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.439
Pa zavisi u sistemot vo koj igraat, Zijec vo ovoj sistem na Ajaks ne igra ni AM ni CM, tuku krilo. Ne znam sto igral vo Twente, ne go znam od tamu. Ako taka gledame togas Suarez ne e spic tuku krilo, taka? Bekam igrase sreden red na kraj na kariera inace bese krilo vo Utd, itn itn ima milion vakvi primeri.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.663
Pa zavisi u sistemot vo koj igraat, Zijec vo ovoj sistem na Ajaks ne igra ni AM ni CM, tuku krilo. Ne znam sto igral vo Twente, ne go znam od tamu. Ako taka gledame togas Suarez ne e spic tuku krilo, taka? Bekam igrase sreden red na kraj na kariera inace bese krilo vo Utd, itn itn ima milion vakvi primeri.
Ама не само во Твенте, тој е во Ајакс од 2016 и у главно и таму играше ЦМ. Тотално небитно у секој случај, ептен безвеза навлезе дискусијата во детали веќе. xD
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.500
Поени од реакции
6.128
Лоша ти е споредбата за голманите, бидејќи Зиеч/Зиек/како и да е, цела кариера ја игра како плејмејкер и игра неколку месеци бочно. Тоа е муабетот на Чоко. Бернардо Силва и Давид Силва што се според тебе плејмејкери или крила? И Бекам и Гигс играа ЦМ понекогаш, ама кој и да го прашаш што се ќе ти одговори крила.
Зависи од повеќе работи. За мене Давид е плеј, Бернардо ми е подеднакво добар и на 2те. И двајцата би биле крила доколку играа пред 20 години. Бекам беше крило во свое време, во денешниот фудбал незнам баш, цм, винг бек па и десен бек подобро би му легнале.

Мене не ми е битно колку натпревари изиграл на 8ца или 10ка. Битно ми е кога ќе го гледам играчот да се гледа дека игра на своја позиција. Пример не го знаеш Зијеш, го гледаш прв пат, не гуглаш да видеш што како играл, ќе си кажеш што бара овој таму нека го префрлат во средина? За Мата веројатно би.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom