Eurovision Song Contest (официјална тема)

Ф

Флеш

Гостин
Италија е убедливо најдобра .... Одлична песна и вокал ....Ќе видете ....:)
 
Ф

Флеш

Гостин
Зарем ова што е MyHeritage може да се прави од Македонија пошто гледам како спонзор па и преведено на Македонски?
Нарачуваш,ти стига од Уса преку Дхл за 10 дена,праќаш 2 чепкалки за уво у плико назад и за месец дена имап резултати ...
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Sala neame ok moze za prv pat Evrovizija da se organizira na stadion :D Strasen nastap svaka cas

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.631
Поени од реакции
4.931
Дај да победиме и у Борис Трајковски да го организираме настанов.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.302
Поени од реакции
7.434
Нарачуваш,ти стига од Уса преку Дхл за 10 дена,праќаш 2 чепкалки за уво у плико назад и за месец дена имап резултати ...
Знаејќи ги кај нас на Царина ќе ти се јават од некоја Увоз-Извоз посредничка компанија и ќе ти кажат дека пратката ти стигнала кај нив со лежарина 2500 денари од ден и дека треба да се царини, нивната цена е 2500 денари плус царина за 200 евра со пат уште 5000 денари и на крај за 200 евра ќе ти наплатат 500... И вкупнп 700 евра ќе те кошта се.
 
Ф

Флеш

Гостин
Знаејќи ги кај нас на Царина ќе ти се јават од некоја Увоз-Извоз посредничка компанија и ќе ти кажат дека пратката ти стигнала кај нив со лежарина 2500 денари од ден и дека треба да се царини, нивната цена е 2500 денари плус царина за 200 евра со пат уште 5000 денари и на крај за 200 евра ќе ти наплатат 500... И вкупнп 700 евра ќе те кошта се.
Не треси зелени .... 60 евра ме кошташе со купон и фри шипинг ....
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Rusija, san marino gi gledav...

Ama Danska go utnale nastanot - trebale za Junior u Noemvri da se prijavat so pesnava.
Зборам општо...

И не ја хејтам Тамара политички...
Пее жената, нема збор.
Темата на песната е несоодветна на приликата, а самата песна е без врска.

Тоа колку пари спи*кале....иста прича е секоја година и апсурдно е да се коментира.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.302
Поени од реакции
7.434
Не треси зелени .... 60 евра ме кошташе со купон и фри шипинг ....
Мислам 200$ кошта да ти прават и за ризик од болести, каква храна да јадеш и такви работи, барем кога гледав последен пат. Е сега на царина кога ќе видат пратка од 200$ големи се шансите да те искинат со лежарина (1500 или 2500 од ден), конпанијата што ти царини зима 2500 денари, и плус да ти царини на 200$ и ако не пишува дека во тие е вклучена цената за пат они сами си додаваат цена плус уште 100$ и ти одредуваат царина на 300. Сум имал сличен проблем па сум враќал прозивод и пари и тие од таму се крстеле па ми го пратиле како да нема вредност после тоа...
 
B

Beginner

Гостин
Холандиската и Норвешката најдобри ми се.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Грците сега ќе ни дадат 12-ка :pos::pos:
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.911
Поени од реакции
165
Франција Таргариен ја претстави?

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom