Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.010
Поени од реакции
865
Значи се заврши и пријателстовото. Ни тоа не било искрено. За жал не се ни чувствувам ни повредено, се чувствувам изманипулирано зошто толку време сум дал и внимание на очигледно едно безвредно суштество. Не вреди за никој да се нервирате и приумирате, на сите им доаѓа крајот. :angel:
Битна да ви е душата чиста и совеста, од тоа поголемо и подрагоцено богатство нема. А некој нека си прима к**** од ескорти надвор од државава, а овде поштен. :ROFLMAO::notworthy::aplauz:
На сите паѓааат маските.. А колку го сакав и немав намера да го повредам, да го земам под закрила и да му докажам со дела, а не само на зборови колку многу го сакам. Вака се засра, не знам дали би му простил некогаш иако беше единствената личност во мојот живот што ја сакав, што ја сакав отворено и целосно искрено, а знам дека сум и сум глуп колку и што сум добар. :свиркам:o_O:unsure::pijani:
Така е тоа кога не ги пиеш апчињата на време, па ќе почнеш да халуцинираш.
 

a9mkd

Љетиф
Член од
14 јуни 2015
Мислења
495
Поени од реакции
274
Така е тоа кога не ги пиеш апчињата на време, па ќе почнеш да халуцинираш.
Тогаш во таа чест да се напиеме сега еден диазепам.
Не ви било пишано, ај друг ќе си најдеш.
https://www.instagram.com/p/BmGz0wrHGMQ/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=u8su1s3imm5w&fbclid=IwAR0GtKtY48juKBwb03-_QQQTYXi6_WVZAazwyLVFQgr2uO9L-7LNtswDFLI
 
Член од
2 мај 2017
Мислења
36
Поени од реакции
7
Ne be bate ,za drug ne me interesira ko e so , has si baram nesto so sum zamislil,na tea sto I odgovara moze da se druzi so mene, nitu prisiluvam ,inti ljubomoram niti navreduvam, mozam da potsdam mogul ama I si baram kako skop normalen covek.toa e se najubavo do site fala
 
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.433
Што да се прави кога некоја што ви значи мислам ви значи да имате повеќе внимание од неа а она само ти пишува кога и одговора или поточно кога и е досадно, апла се гледа дека ми пишува кога во моментот не се случува ништо интересно во нејзиниот живот
 
Член од
15 април 2019
Мислења
1.086
Поени од реакции
1.542
Што да се прави кога некоја што ви значи мислам ви значи да имате повеќе внимание од неа а она само ти пишува кога и одговора или поточно кога и е досадно, апла се гледа дека ми пишува кога во моментот не се случува ништо интересно во нејзиниот живот
Смешни сте и двајцата, или викни ја да искочите или скрос прекини. нема друго.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.165
Поени од реакции
15.953
Што да се прави кога некоја што ви значи мислам ви значи да имате повеќе внимание од неа а она само ти пишува кога и одговора или поточно кога и е досадно, апла се гледа дека ми пишува кога во моментот не се случува ништо интересно во нејзиниот живот
Залапај ја.
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.010
Поени од реакции
865
Што да се прави кога некоја што ви значи мислам ви значи да имате повеќе внимание од неа а она само ти пишува кога и одговора или поточно кога и е досадно, апла се гледа дека ми пишува кога во моментот не се случува ништо интересно во нејзиниот живот
Си ја лади со тебе..
 
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.433
Некако мене не ми се чини дека она е романтично расположена со мене.... кога добива внимание од мене е безобразна, не го вреднува тоа... момент кога ја оставам се прави дека сака да одржава контакт со мене.
 

storm03m

А.К.А Комплексаш
Член од
9 јуни 2018
Мислења
316
Поени од реакции
337
Некако мене не ми се чини дека она е романтично расположена со мене.... кога добива внимание од мене е безобразна, не го вреднува тоа... момент кога ја оставам се прави дека сака да одржава контакт со мене.
Брату, покажи дека си алфа маж, убаво ти кажале погоре, или скорз прекини или залапај ја/клецни ја.
Ако и пружаш внимание а таа си игра со тебе само кога и е досадно и не те вреднува бадијала е. И јас сум го искусил истото, ако не постапиш решително џабе.
Нема што да изгубиш не се лажи, пријателка да не изгубиш, како не, не ти е пријателка пошо ти сакаш нешто повеќе.
Викни ја на кафе и дирекно кажи и што и мислиш, ми се свиѓаш ај да се еб*ме. Ако не речи и дека немаш време за губење да изиграваш нејзино милениче. Френд зон е глупа работа верувај.
 
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.433
Брату, покажи дека си алфа маж, убаво ти кажале погоре, или скорз прекини или залапај ја/клецни ја.
Ако и пружаш внимание а таа си игра со тебе само кога и е досадно и не те вреднува бадијала е. И јас сум го искусил истото, ако не постапиш решително џабе.
Нема што да изгубиш не се лажи, пријателка да не изгубиш, како не, не ти е пријателка пошо ти сакаш нешто повеќе.
Викни ја на кафе и дирекно кажи и што и мислиш, ми се свиѓаш ај да се еб*ме. Ако не речи и дека немаш време за губење да изиграваш нејзино милениче. Френд зон е глупа работа верувај.
Се согласувам со френд зонот, човек со жени што и се свиѓаат треба да биде решителен и јасен...или да или не нема трето. Се повеќе што трае муабетот се поглуп изгледаш пред неа
 
Член од
15 април 2019
Мислења
1.086
Поени од реакции
1.542
Се согласувам со френд зонот, човек со жени што и се свиѓаат треба да биде решителен и јасен...или да или не нема трето. Се повеќе што трае муабетот се поглуп изгледаш пред неа
прво одлучи што сакаш и како сакаш па после прави што ке правиш.
ако имаш озбилни намери збори искрено и транспаренто ако не повлечи се.
како стигна до тоа да се понижуваш? и зошто?
ако си добар и поштен дечко биди и нормален ке видиш на што си. а ако не нека те дриблаат си заслужил и немој да се жалиш. тоа е тоа.[DOUBLEPOST=1558808570][/DOUBLEPOST]
Baram nesto da Biden prv
и јас сакам некој прв и последен али никад нема да најдам
се будали јебига таква ми е кармата што да се праи.
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.751
Не треба да се иде превише длабоко у приватност, тебе тоа не те занима она како се осеќа, зш тука влагаш у френд зона, збори само бош муабети но не изгледај глупо и не форсај со сила, мало флерт, без комплименти колку си убава и слично, зш си очигледен како секој друг што и пишува и сака да ја клецне, captain obvious.
 
Член од
15 април 2019
Мислења
1.086
Поени од реакции
1.542
Не треба да се иде превише длабоко у приватност, тебе тоа не те занима она како се осеќа, зш тука влагаш у френд зона, збори само бош муабети но не изгледај глупо и не форсај со сила, мало флерт, без комплименти колку си убава и слично, зш си очигледен како секој друг што и пишува и сака да ја клецне, captain obvious.
најчесто луѓето го кажуваат проблемот од кога е направен. овој совет би важел кога би бил на почеток и кога се би идело ко што треба па тогаш природен ти реков ми рече сега од кога дошло до овој степен, што може најмногу да постиге? колку може да ја извади ситуацијата според тебе? максимум да го откачи за да тера даље а иначе ке се бламира само. дај боже да не сум во право и да му бидне на дечкото. ете нека ја викне на кафе.
стскаме палци сите :)[DOUBLEPOST=1558831472][/DOUBLEPOST]
Се согласувам со френд зонот, човек со жени што и се свиѓаат треба да биде решителен и јасен...или да или не нема трето. Се повеќе што трае муабетот се поглуп изгледаш пред неа
со бараш совет ако ти е ок вака?
да не се лажеме значи те откачила девојката и сега што?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom