Хемороиди

Член од
21 јуни 2018
Мислења
610
Поени од реакции
262
Флевенол се пие пред јадење или после јадење?
 
Член од
17 март 2014
Мислења
600
Поени од реакции
1.662
Јас имав проблем со хемороиди пред некој месец ама бев во Ченто има една жена билкарка отидов , земав чај и пиев секој ден скоро 2 недели ми се исчистија , 2 литра шише чај секое сабајле и пред спиење по еден филџан така ми кажа, сеа за сеа немам проблеми , фала богу
 
Член од
14 октомври 2017
Мислења
232
Поени од реакции
109
Пред 3-4 дена во близина на анусот ми се направи како топче мало, мазно без крв до сега. Ме боли при нагли покрети, кашлање и сл. Денеска болката мие поголема. Од дома ми велат дека е мајасил - хемороид, денеска се намачкав со кантурово масло и миење со вода.. На доктор не ми се оди од страм. На нет прочитав дека мајасил - хемороид се добивало на 45+ години а не на млади годинки. Што можи да биди? Хемороид или? Ме фаќа страв.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.519
Поени од реакции
34.652
Пред 3-4 дена во близина на анусот ми се направи како топче мало, мазно без крв до сега. Ме боли при нагли покрети, кашлање и сл. Денеска болката мие поголема. Од дома ми велат дека е мајасил - хемороид, денеска се намачкав со кантурово масло и миење со вода.. На доктор не ми се оди од страм. На нет прочитав дека мајасил - хемороид се добивало на 45+ години а не на млади годинки. Што можи да биди? Хемороид или? Ме фаќа страв.
... да не е бубулица!??
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Ако мислиш на фска-бубулица не. Ама изгледа како дебелко како меурче-бубулица нема ни крв ни ништо. А хемороидите биле со крв. Страв ме фаќа.
Значи во ред е.Ако кажеш уште еднаш страв ме фаќа ситуацијата нема да се подобри верувај ми.Моја препорака е да си земеш крема Хеморол од фитофарм 35грама е цена незнам,или пак со павличева маст иди на првата варијанта види што како и следи ја ситуацијата секој ден.Многу битно самото место не го чепкај,чешај и тн.Миј го местото би требало да помине,и без креирање паника бидејќи тоа не води никаде,ако имаш и понатаму проблеми односно ти се шират се повеќе и повеќе тогаш нема срам-не срам ќе си побараш соодветна помош,совет како и да е и тоа е.
 
Член од
14 октомври 2017
Мислења
232
Поени од реакции
109
Значи во ред е.Ако кажеш уште еднаш страв ме фаќа ситуацијата нема да се подобри верувај ми.Моја препорака е да си земеш крема Хеморол од фитофарм 35грама е цена незнам,или пак со павличева маст иди на првата варијанта види што како и следи ја ситуацијата секој ден.Многу битно самото место не го чепкај,чешај и тн.Миј го местото би требало да помине,и без креирање паника бидејќи тоа не води никаде,ако имаш и понатаму проблеми односно ти се шират се повеќе и повеќе тогаш нема срам-не срам ќе си побараш соодветна помош,совет како и да е и тоа е.
Вчера беше едно, сабаљево беа две и сега гледам и трето се оформува.. Сите три се едно до друго. Не ме болат, немам крв само по тро ме чеша.
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
3
Поени од реакции
0
Дали имаш лично искуство со овој препарат или мислењето ти е од рекла казала?
Колку чини?
Од лично искуство сум земал за мене и за мој блиски , од сите препарати до сега што сум ги користел едино ова е имало ефект
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.100
Поени од реакции
5.839
Дали интензивно чешање окулу аналниот отвор може да е од хемороиди? Немам болки никакви, нема крварење, туку само непријатен јадеж ?
И дали помага некоја маст или нешто друго ?

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.891
Поени од реакции
17.503
Дали интензивно чешање окулу аналниот отвор може да е од хемороиди? Немам болки никакви, нема крварење, туку само непријатен јадеж ?
И дали помага некоја маст или нешто друго ?

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
Најверојатно е хемороиди, и јас исто немам ни болки ни крварење ама имам хемороиди.Се мачкам со маст, помага малку ама џабе е се е до исхраната.Кога не сум јадел фаст фуд сум ги немал и нив.А прв пат ми се јавија уште како копиљ, јадев неверојатно многу луто и се заебав.
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.100
Поени од реакции
5.839
Најверојатно е хемороиди, и јас исто немам ни болки ни крварење ама имам хемороиди.Се мачкам со маст, помага малку ама џабе е се е до исхраната.Кога не сум јадел фаст фуд сум ги немал и нив.А прв пат ми се јавија уште како копиљ, јадев неверојатно многу луто и се заебав.
Што маст мачкаш ?

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom