Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 септември 2015
Мислења
318
Поени од реакции
432
Vo sofija bese na intervju? Ako si bil vo sofija na intervju ova ftoroto vo bitola so ti pise ne e tvoe na nekoj drug e sto bil po konzulatski pat. I na moeto koa pisam dole mi izleguva izrael.[DOUBLEPOST=1558002318][/DOUBLEPOST]Potpisi denes nema uste kakonso gledam. Ili ima a nie napatenite dusi ne sme vo tie
Не се ваши тие броеви!!! Тоа се броеви по пат на амбасада/конзулат на други предемти, што немаат врска со вашите...
 
Член од
26 мај 2015
Мислења
12
Поени од реакции
1
Sofia bev da na intevju sve tamu nemam vrska so Bitola me
zacudi,potpis uste nema veke 5 meseci e vaka[DOUBLEPOST=1558005041][/DOUBLEPOST]Nemav dopolnitelno nisto direkno na ova za poptis mi otide.
 
Член од
31 август 2012
Мислења
319
Поени од реакции
184
Dali ima nekoj od novite aplikanti koi bile na intervju od pocetokot na godinava do denes da mi pise pp da go prasam nesto vo vrska so dokumentite?
 
Член од
24 мај 2018
Мислења
94
Поени од реакции
27
Luge bre imate li info.za 2013 ima li nekoj sto zemal ukaz.
ti brate si na proverka ot viceto. imash ot 2013 so dekumenti za bellgarsko grezhdansfo.i as sum ot 2013 i 26 meseci sum na proverka ishte nishto ne potpishano.govorif so kabinetot na vice presidenta i mo odgovora vaka mi kaza ote imallo mlogu prepiski i kvo prpski im kazhaf imallo oti nashiot zakon treba da cekam povece ot 30 meseci za potpis ili otkaz dve neshta ima tu ka ili potpis ili otkaz na drugi hora za 3 meseci im potpisuva zatana nemash sho dakazhi samo mi kazha oti vashte prepiski ese na prokuraturata ta gi razgleduvalla i tamu direkno im se javiv na tele fon i mi kazha oti tuje bile prepiskite i mikaza deka so poshta ili so imel da im pshesh i qe ni odgoveret to mi kazhae site na ta situacie sme .ot 2013 god i ot 2014 proverka ot vice presidenta .

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom