Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Не жалете по нагатомо, жалете ако не се откупи Кансело.

Со ЛШ треба да правиме посилен тим а не да ги пуштиме и тие кои ги имаме во тимот.
Доколку остануваме на 4-2-3-1 вака би изгледал Интер:

----------------Ханданович
Кансело-Миранда- Шкриниар- Асамоа

(Дамброзио-Ранокиа-Де Фрај- Сантон)
--------------Брзо--????????????
------------Гаљардини-Весино/Валеро
??????????- Рафиња----Перишич
Мартинез------Иличич---Карамох
-------------------Икарди
--------------------(?????)


Ни фалат 2 клучни играчи, едно крило и еден заден везен.

Јас дури и Перишич би го продал за добра понуда (над 50м) и со 2 нови крила наредна сезона.


На продажба: Далберт, Нагатомо, Кондогбиа, Марио, Кандрева, Едер.
Еве пост од пред минатата сезона...
За Иличич уште лани сакав да се купи, одамна ми е омилен играч :D
Да ме послушаа немаше да се мачиме сезонава :P
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.311
Поени од реакции
57.753
@Syn, не би го земал Де Роси. Знаеме кој е и што е. Ама играч што поминал цела кариера, до 35 години во друг клуб, ќе ти дојде емотивно испразнет и ќе игра колку да ја дозаврши кариерата. Не можеш да очекуваш дека ќе биде истиот играч. Друго, страшен авторитет има во Рома, а овде ќе биде еден обичен играч и тоа ќе биде сосема друга реалност за него.

Киеза би бил ѕверски трансфер. Само не верувам дека можеме да добиеме битка со џубрињата за играч. Ако тие запнат, ќе го донесат. Исто и Алексис Санчез, читав дека неговиот агент се сретнал со двата клуба. Тука повеќе шанси има, играч на крај на кариера, ја имаме картата за Кина во прилог, екстра две сезони со дебела плата загарантирани... тука можеме да ги добиеме. Ама за млад италијанец како Киеза, да видам не верувам.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.784
Поени од реакции
8.847
@Syn, не би го земал Де Роси. Знаеме кој е и што е. Ама играч што поминал цела кариера, до 35 години во друг клуб, ќе ти дојде емотивно испразнет и ќе игра колку да ја дозаврши кариерата. Не можеш да очекуваш дека ќе биде истиот играч. Друго, страшен авторитет има во Рома, а овде ќе биде еден обичен играч и тоа ќе биде сосема друга реалност за него.

Киеза би бил ѕверски трансфер. Само не верувам дека можеме да добиеме битка со џубрињата за играч. Ако тие запнат, ќе го донесат. Исто и Алексис Санчез, читав дека неговиот агент се сретнал со двата клуба. Тука повеќе шанси има, играч на крај на кариера, ја имаме картата за Кина во прилог, екстра две сезони со дебела плата загарантирани... тука можеме да ги добиеме. Ама за млад италијанец како Киеза, да видам не верувам.
Да да, ко Пирло што отиде емотивно испразнет у Јуве и мама ебаваше.

На Киеза би идел all-in, одличен е. Но, за жал, со флоперските способности, идеален кандидат за глумење пенали у Јуве е.
Што се тиче Санчез, ич нека не го носат. Ќе си играме со Политано и Перишич.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.577
Поени од реакции
2.560
Како можи Санчез да го неќите, јас не можам да разберам. Со една нога да игра, подобар ќе биди од Перо и Политано комбинирано.

Санчез и Киеза, плус двајца средина (Барела+Гундоган), и НИШТО повеќе не треба за следна сезона. Ни напади повеќе, ни одбрани повеќе ништо...
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.708
Поени од реакции
12.482
Перишиќ кога сака да игра е многу покорисен од санчез. Мислам дека со конте ќе ја дигне формата и пак ќе ора по лева аут линија. Перишиќ е преголем борец само треба да има тренер кој ќе го мотивира да игра. Јбг балканец е. Со конте би требало перишиќ и брозовиќ да играат на највисоко ниво.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.478
Поени од реакции
4.283
Се во ред ајде, секој си има свое мислење фала Богу, но како бе Перо покорисен од Санчез? Не, не се слагам со ова.
Али никој не може да знае сеа јбг, може и го донесат рецимо а да игра полошо и од Дамброзио, но генерално како играч неговата достигната кулминациона точка е далеку повисока од оваа на Перо грдиот.

Се слагам со членот од претпоследното мислење, Санчез и би бил задоволен. Али задоволен со надеж дека враќањето во Италија ќе му биде освежување од гушењето кое го доживува моментално во Премиер.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.784
Поени од реакции
8.847
Се во ред ајде, секој си има свое мислење фала Богу, но како бе Перо покорисен од Санчез? Не, не се слагам со ова.
Али никој не може да знае сеа јбг, може и го донесат рецимо а да игра полошо и од Дамброзио, но генерално како играч неговата достигната кулминациона точка е далеку повисока од оваа на Перо грдиот.

Се слагам со членот од претпоследното мислење, Санчез и би бил задоволен. Али задоволен со надеж дека враќањето во Италија ќе му биде освежување од гушењето кое го доживува моментално во Премиер.
Точно, ако го споредуваш prime time-от на двајцата, Санчез >>> Перишич. Ама со тоа што го изигра у Јунајтед, ама уопште не е покорисен. Ако офанзивно се двајцата боси и не можат гол да дадат, дефанзивно Перишич покрива и му е огромна помош на Асамоа. Што му е огромен плус во случај да дојде Конте, со надеж дека и формата ќе ја крене.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.035
Поени од реакции
106.829
Се во ред ајде, секој си има свое мислење фала Богу, но како бе Перо покорисен од Санчез? Не, не се слагам со ова.
Zaso premnogu raboti na teren za razlika od Sancez koj dreme napred i ceka. Da ne zboram sto zema OGROMNA plata. Po mene igrac koj e spremen za vo Kina, ne e voopsto potreben vo Inter vo momentov.

I jas sum protiv nosenje na De Rosi, zalez na kariera, istrosen igrac, vrzan za Roma, ne fala. Gi imame Broz i Vesino, brkaat rabota. :)

Io, za Kieza ne gubi nadez, sepak Marota e kaj nas. ;)
Nego, pamtite deka Forlan kaza koga Grizman ke si odi negovata sledna destinacija ke bide Inter? Epa vcera objavi deka si odi od Atletiko taka da... Welcome to Grizman deca moi ;) :)
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.784
Поени од реакции
8.847
Zaso premnogu raboti na teren za razlika od Sancez koj dreme napred i ceka. Da ne zboram sto zema OGROMNA plata. Po mene igrac koj e spremen za vo Kina, ne e voopsto potreben vo Inter vo momentov.

I jas sum protiv nosenje na De Rosi, zalez na kariera, istrosen igrac, vrzan za Roma, ne fala. Gi imame Broz i Vesino, brkaat rabota. :)

Io, za Kieza ne gubi nadez, sepak Marota e kaj nas. ;)
Nego, pamtite deka Forlan kaza koga Grizman ke si odi negovata sledna destinacija ke bide Inter? Epa vcera objavi deka si odi od Atletiko taka da... Welcome to Grizman deca moi ;) :)
Значи Гризман у Интер, Икарди у Јуве, Дибала у Атлетико? :eek:
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.929
Поени од реакции
6.094
A koga go potpisavme konte, kolku sto znam spaleti ima dogovor do 2021 ;)

Calm down bitches :D
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.784
Поени од реакции
8.847
Da bratko moj, odma potpisuvam vakvo nesto.
Па у секој случај Гризман >>>> Лукаку >>>> Џеко >>>> Кавани.

Него Перо што ќе стане главен играч догодина, тоа ме плаши. На балканец му дадеш ли на значење, завршил он со тренинзи и замарање.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.035
Поени од реакции
106.829
Па у секој случај Гризман >>>> Лукаку >>>> Џеко >>>> Кавани.

Него Перо што ќе стане главен играч догодина, тоа ме плаши. На балканец му дадеш ли на значење, завршил он со тренинзи и замарање.
Ke ora kaj Kontenatorot be, nema da pisne. Ako nesto mi se svigja kaj Konte toa e strogosta sto ja preferira, realno na timov najvekje mu treba disciplina i vsaduvanje pobednicki mentalitet.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.478
Поени од реакции
4.283
Дефанзивните проблеми се решаваат со дефанзивни фудбалери, платата која не ја заслужува грдиот е за офанзивни задачи кои тој не ги исполнува (за моја среќа).
Истото и вие го велевте, т.е. и вие не знаете шо зборувате, еднаш "нека се носи не можам да го гледам", "дно од играч" а сеа корисен бил...

Али ок, ако сте среќни да зема плата како напаѓач а да работи во одбрана тогаш во ред.

IMG_20190516_111846.png
 

Kajgana Shop

На врв Bottom