Фан Клуб: Арсенал

Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.083
Незнам како е можно, нема смисла, мора да има повеќе пари, кеш резервите на клубот надминуваат бројка од 200м, додатно нов, побогат договор со Адидас и ред други спонзорства којшто наводно треба да го подобри Арсенал на трансфер пазарот ...
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Кажи што е поентата, инаку зошто побогу би гледал интервју на Евра од пола саат насловено за Ман Јунајтед и Погба?!

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Не е пола саат, линкот е од моментот кога зборува за Арсенал

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.402
Поени од реакции
6.022
Djene Dakonam :pos:
Ke si napravam unhero aku stvarno e 40m budzetot... ne ne, ne mozit vaka od shampionski tim stanavme top 4 pa stanavme liga evropa i namesto da napravat se sto mozat i da vlozat za da se vratit timov tamu kade sto pripagjat, si pukaat vo noga cela uprava i gazdi i sve ... ke dojdat norwich ke potrosat povekje od nas :pos:
Drugive timoj ke naddavet na igraci kako Kulibaly, Wan Bisaka nie so lece i kievo ke naddavame za Djene Dakonam...
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.293
Поени од реакции
12.654
Реално поарно Мустафи да го задржиме, ако планираат Џене да го носат.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.964
Поени од реакции
25.278
Од кај знаете може ќе испадне нов Кулибали (Наполи).
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
Абе Џенем нека фати цела управа на чело со бркот

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Немам ништо против таков играч да се донесе, но висината ми е стварно проблематична, на секој корнер да имаш стрес. Иначе не знам дали читавте и за Ливерпул, Дејвид изјави дека имаат минимален буџет за трошење, а финалисти ЛШ и скоро шампиони во Англија. Разликата меѓу нив и нас е што тие знаат да извадат над-нормална сума на играчите што ги продаваат, а ние по бит-пазар цени ги даваме.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.033
Поени од реакции
6.698
Немам ништо против таков играч да се донесе, но висината ми е стварно проблематична, на секој корнер да имаш стрес. Иначе не знам дали читавте и за Ливерпул, Дејвид изјави дека имаат минимален буџет за трошење, а финалисти ЛШ и скоро шампиони во Англија. Разликата меѓу нив и нас е што тие знаат да извадат над-нормална сума на играчите што ги продаваат, а ние по бит-пазар цени ги даваме.
Они продаваат играчи од типот на Суарез и Кутињо, ние бараме купци за Мустафи и Мики.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Немам ништо против таков играч да се донесе, но висината ми е стварно проблематична, на секој корнер да имаш стрес. Иначе не знам дали читавте и за Ливерпул, Дејвид изјави дека имаат минимален буџет за трошење, а финалисти ЛШ и скоро шампиони во Англија. Разликата меѓу нив и нас е што тие знаат да извадат над-нормална сума на играчите што ги продаваат, а ние по бит-пазар цени ги даваме.
Дефинирај минимален.
За некои клубови може минимален да е 50 милиони, за нас обично минимален значи Калстром на позајмица да се земе.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Немам ништо против таков играч да се донесе, но висината ми е стварно проблематична, на секој корнер да имаш стрес. Иначе не знам дали читавте и за Ливерпул, Дејвид изјави дека имаат минимален буџет за трошење, а финалисти ЛШ и скоро шампиони во Англија. Разликата меѓу нив и нас е што тие знаат да извадат над-нормална сума на играчите што ги продаваат, а ние по бит-пазар цени ги даваме.
Ќе ви се убацам у муабет.
Наводно, ќе се купува само лев бек и офанзивен што може да покрие за сите тројца напред, нешто налик Ориги, односно замена за Морено и Стариџ, играчи на кои што им истекува договор (значи и нас ни одат играчи за ич пари, не дека не се случува тоа). Е сеа, лани не се збореше ни за ДМФ ни за голман па пак лупнавме луда сума за Фабињо и Алисон поготово. Мајкл Едвардс, ликот кој ја врши таа работа во клубот работи перфектно а и се чува во строгост секој потег на клубот, кога станува збор за играчи кои ги бараат, нешто што не е пример со многу други клубови а е екстремно битно.

Е сега, исто битна работа, Ливерпул и да не троши, има веќе изграден тим, Арсенал тек треба да се гради.
 
Член од
18 ноември 2011
Мислења
770
Поени од реакции
455
Ма нека иде у курац и клуб и се, 40 милиони, шо е ова бе, португалска втора лига.

Освен тоа, мислам дека Орнстајн спомнуваше цифри од 70-100 милиони фунти во некое интервју во јануари-февруари
Јас како што разбрав, муабетот со 40м е дека ќе ги имаме на располагање плус доколку влеземе во ЛШ, а не дека вкупниот буџет е 40м....
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Орнстеин сигурно има проверени информации, не се истрчува туку така. Дали ќе имаме плус 40 на овие 40 доколку влезиме ЛШ, плус пари од продажби, плус пари во буџет на плати никој не знае

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom