Општи дискусии за ТВ серии

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Па, па, па... ќе има што да се гледа летово.
upload_2019-5-14_11-35-26.png
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

батеМаче

Човек
Член од
3 декември 2008
Мислења
319
Поени од реакции
271
Вчера ја изгледав првата епизода од новиот мини серијал на ХБО - Chernobyl.
Одлично изведено сигурно ќе ја изгледам цела (треба да се пет епизоди).
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.309
Поени од реакции
19.663
Dark е доста интересна, германска верзија на Stranger Things. Не сум фан на патување низ време али за сеа океј е од тој аспект.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.717
Поени од реакции
33.366
Dark е доста интересна, германска верзија на Stranger Things. Не сум фан на патување низ време али за сеа океј е од тој аспект.
Па не би рекол баш дека се слични една со друга, а не дека Dark била германска верзија на Stranger Things. Додека Stranger Things е чиста фантазија/авантура, Dark е повеќе научна фантастика.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.309
Поени од реакции
19.663
Па не би рекол баш дека се слични една со друга, а не дека Dark била германска верзија на Stranger Things. Додека Stranger Things е чиста фантазија/авантура, Dark е повеќе научна фантастика.
Не знам што ќе се дешава понатаму во Dark, до 5та епизода сум некаде, до сега горе доле слично е во смисла има нуклеарна централа која е поврзана со сомнителни работи и наместо исчезнување на мало дете во друга димензија имаме исчезнување низ време.

Си помешал нешто, фантазија ти е ГоТ или ЛотР, Stranger Things е исто така научна фантастика (со примеси од авантура офц).
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
cesium.png

Мал статистички спојлер, не верувам дека нешто расипува:

Четвртина од ликвидаторите (сите луѓе кои на било каков начин биле вмешани во помош околу несреќата и справување со хаваријата) умреле пред 40 година од својот живот.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.692
Поени од реакции
12.087
Таму комуњарите во тајност ги држеле информациите. И овдешната власт си ќутеше токму за Први Мај, зеленчук и слично. Дури и притоа не им дојде памет туку и понатаму со години увезувавме украинска пченица и памук и дански салами... Страшно одвратна неодговорност која те револтира ко човек.

Но да не сум офтопик, серијата е направена едноставна, кратка и јасна, морничава и гадна, како што доликува на серии од овој тип и настаните во неа. Акцент е ставен паралелно и на семејствата на пожарникарите и на децата од околината кои тој ден играат за веројатно по некој ден, месец, година да ги осетат последиците.

Ако забележите, повеќемината одат на мостот каде според информации, зрачењето било многу големо.
 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
zavrsi Veep, the mother of all well-written-insults
najdobrata komedija posle filadelfija

fitting, u ekot na GOT, nezabeliztelno

ke fali :(
Немам време да ја догледам последната сезона, најпотценета комедија.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.122
Поени од реакции
15.937
Немам време да ја догледам последната сезона, најпотценета комедија.
Зеде Еми и Глобуси мислам, може во однос на публика е потценета. Не е за секого, мене ме смејат тие шеги што ги прават иако некогаш ми се wtf, како можат. :D
Во топ 3 на листата на комедии.
И јас ја немам изгледано последната сезона, иако си ги симнував како излегуваа. Ѕирнав од финалната, некои работи не ми беа јасни, али сепак, пуста љубопитност како ќе заврши. :D

Да ги гледате и последните две епизоди од TBBT утре, и таа завршува.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.227
Поени од реакции
78.813
Comunity и What We Do in the Shadows ми се добри комични серии кои моментално ги гледам. Пошто сум по комични серии, ќе го проверам тоа Veep.
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.550
Поени од реакции
2.511
У ова Veep, сега гледам, Ана Кламски (ваљда вака и е презимето) била ???, девојчено од My Girl на времето, ја мислев дека се има откажано од глумење. :)
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Не гледам комедии, ама на толку позитивни коментари ќе ја пробам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom