Game of Thrones

Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.308
Поени од реакции
7.442
Ah Io, nemoj be so vakvi 'hejterite ke hejtaat' meminja....
Taka e sesro pogotovo , oni go ubija temniot kral bez ni eden dijalok da izusti , sceneristite ne znajat sto pravad. Tolku ne mozese da smislat scenario sto e ova , samo visuelni efekti ..
 
Последно уредено:

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.356
Поени од реакции
3.130
Цела епизода саде едно чупе со ламја ги палеше другите, сетне едно друго чупе се качи на коњот и фати џаде...
*Game of Thrones s08e05
 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
2.172
Поени од реакции
3.719
Добро ај да се согласиме дека ја утнаа серијата и доста веќе со тие логички работи змејот колку огин фрлал колку е жежок огинот и слично уште една епизода има и ајт деф таму нека иде све у три лепе, јас уште се мислам дали да фаќам HBO серии после D&D show :) Btw овоа го прочитав сега незнам дали го напиша некој до сега Game of Trones Showrunners are Hiding from Angry Fans Until finale is over hahahahaha :dudlac:
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.308
Поени од реакции
7.442
Хејтов за ГОТ го гледам како багра social justice warriors како рејџаат за некоја тешка глупост од типот мажите ако благо ја поткренат десната веѓа тоа е сексуален напад спрема жените и сето тоа добива на јавност и го има на CNN, BCC па дебати колку треба да биде поткрената веѓата за да биде сексуална агресија колку не треба, бла бла...:pos:
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.309
Поени од реакции
19.663

Инаку до Кеплар? и Маја, заворавив да ви одговорам, мислам дека пропаѓањето на Дени кон лудило немаше никаква смисла, натаму ја подготвуваа но немаше никаква логика тоа туку така да се случи, градот се предаде немаше никаква смисла да се швркне и да убие илјадници цивили бидејќи зошто да не.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.815
[DOUBLEPOST=1557840458][/DOUBLEPOST]Oваа сезона е врв на lazy writing. Карактерите се менуваат, прават работи некарактеристични за нив, даваат чудни изјави, а тоа ама баш никако не е сценаристички подржано од условите, никаде нема јасно искажан мотив за нивните акции, зборови... развој на тие промени кај нив. Туку така, делува како свичовите да се причина сама за себе, необјасниво се појавуваат и неприродно се закачуваат за ликот. А тоа е само една од карактеристиките на овосезонскиот uber lazy writing.
 
Последно уредено:

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.247
Поени од реакции
27.608
D&D sigurno ne mozhat da spijat navecher, nesonica gi fakja, na apovi se.
Pa... objavija deka za vreme na finaleto ke se isklucat od internet nekolky dena za da ne bidat dostapni...[DOUBLEPOST=1557841670][/DOUBLEPOST]
Хејтов за ГОТ го гледам како багра social justice warriors како рејџаат за некоја тешка глупост од типот мажите ако благо ја поткренат десната веѓа тоа е сексуален напад спрема жените и сето тоа добива на јавност и го има на CNN, BCC па дебати колку треба да биде поткрената веѓата за да биде сексуална агресија колку не треба, бла бла...:pos:
GOT HATERS DESTROYED BEN SHAPIRO STYLE
 

Attachments

Член од
29 јануари 2012
Мислења
2.172
Поени од реакции
3.719
Читам по темава и слушам радио наеднаш ја слушам
Yeah, I'm gonna take my horse to the old town road
I'm gonna ride 'til I can't no more
I'm gonna take my horse to the old town road
I'm gonna ride 'til I can't no more

Ми текна на Арија со белиот коњ :pos::X3:
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
3та епизода - абе ајде се тепаат, можеше дени да ги спали само не знам зошто не ги користи змејчињата.
5та епизода - абе ајде земала само ги гори нема никаква битка асална ебате глупата епизода.

#grocne
 

Kajgana Shop

На врв Bottom