Game of Thrones

Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.777
Поени од реакции
8.214
Не знам на Разиел дали ќе му текне на една дискусија од прва сезона со друг лик, зашо не гледал ГОТ? Оти замоците не биле големи колку во книгите. Тоа е менталитет. До другиден може да збориме.
Не те разбрав тука. Мислам дека ниту некогаш сум напишал нешто за големината на замоците во GoT, ниту сум тврдел дека не ја/нема да ја гледам серијата. Еднаш пишав, мислам, дека ја гледам оти секако ќе јадам спојлери, а тие спојлери се веројатно слични со разврската у последните две книги, па поарно да ги изедам on my terms.
Ако некој друг се расправал за тоа, сигурно не се расправал со мене, оти е глуп муабет. Потсети ме.
 
Член од
6 мај 2018
Мислења
1.140
Поени од реакции
2.734
Џон Сноу има емотивна интелигенција на гуштер. Епизодава е лекција за штетата што ја нанесуваат црно белите морални вредности.

Најбоље епизода сезонава.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.174
Поени од реакции
34.311
Испадна дека Роберт бил паметен човек :)

Гледајќи го видеово, се потсетив колку ми фалат дијалозите од минатите сезони кои не се сведуваа само на "ти си ми кралица" , "јас бев" и "ама не го сакам".
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.357
Поени од реакции
3.132
Дракарис.... и после Дени била оваква - онаква....
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.660
Не те разбрав тука. Мислам дека ниту некогаш сум напишал нешто за големината на замоците во GoT, ниту сум тврдел дека не ја/нема да ја гледам серијата. Еднаш пишав, мислам, дека ја гледам оти секако ќе јадам спојлери, а тие спојлери се веројатно слични со разврската у последните две книги, па поарно да ги изедам on my terms.
Ако некој друг се расправал за тоа, сигурно не се расправал со мене, оти е глуп муабет. Потсети ме.
zborevme jas ti i use nekoj za vreme na prva ili vtora sezona. I na tvoeto prasanje zaso ne gleda toj odgovori mali se zamocite ne se ko u knigata
in all fairness mislam deka bese mara sheeptarot :D
eventualno jovebt ili godhates, pojma nemam
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.243
Поени од реакции
78.862
Mногу ме потсеча на Ласт Џедај, кој беше според мене, визуелен мастерпис у комбинација со лејзи рајтинг.[DOUBLEPOST=1557824166][/DOUBLEPOST]
zborevme jas ti i use nekoj za vreme na prva ili vtora sezona. I na tvoeto prasanje zaso ne gleda toj odgovori mali se zamocite ne se ko u knigata
in all fairness mislam deka bese mara sheeptarot :D
eventualno jovebt ili godhates, pojma nemam
Ако сакаш да цепидлачиме, ни у книгата Винтерфел не е уопште како што треба.
Не е воопшто нормално да имаш 10.000 години стара зимска култура, со по 60+ години зима, што изградила замок со толку широки куполи, со зарамнет врв. Тие куполи би се урушиле и при наша нормална зима.
Има многу за цепидлачење. На пример, од кај тоа скоро сите идат у битка со меч? (свака част на ансалид), Како тоа стрелците се све сувоњави типови? (овие замерки важат за сите епски фантастики) Стрелците биле батки, а лаковите (особено долгите) типови ко Леголас никад нема да ги оптегнат....

Е тоа е цепидлачење, а не зашто некој се телепортирал од точка А, до точка Бе.
 
Последно уредено:

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.333
Поени од реакции
57.885
zborevme jas ti i use nekoj za vreme na prva ili vtora sezona. I na tvoeto prasanje zaso ne gleda toj odgovori mali se zamocite ne se ko u knigata
in all fairness mislam deka bese mara sheeptarot :D
eventualno jovebt ili godhates, pojma nemam
Јонзе беше. Мал му бил Винтерфел затоа не гледал. Го памтам ова :)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.333
Поени од реакции
57.885
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Никој не ја спомнал сцената кога Тирион го ослободува Џејми, нешто слично се случи и претходната епизода али сепак прилично потресно беше, одлично одглумија.
Голден Компани gone in 60 seconds, а ги спомнаа милион пати сезонава. :icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom