Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Барела може да дојде уште на почетокот на трансфер периодот, второ засилување после Годин.
Трансферот ке биде околу 40м евра плус младинец.

Исто има многу шпекулации и за Ракитич, се споменува некоја слична сума.

Ако замине Спалети, голема е веројатноста да остане Икарди.


Уште да се земе Мурињо, едно квалитетно крило, и спремни сме за новата сезона.


Според Скај Спорт, Конте е новиот тренер...
 
Последно уредено:

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.333
Поени од реакции
57.894
Насекаде се пишува дека е завршена работата со Конте. Жал ми е што не го вратија Мурињо. Од друга страна, полесно е да му онадиме мајки шајки на јувенташот, кога ќе тргнат работите надолу.

Чао Спалети.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
Насекаде се пишува дека е завршена работата со Конте. Жал ми е што не го вратија Мурињо. Од друга страна, полесно е да му онадиме мајки шајки на јувенташот, кога ќе тргнат работите надолу.

Чао Спалети.
znaci nema LS naredna sezona ?
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.508
Поени од реакции
4.331
Насекаде се пишува дека е завршена работата со Конте. Жал ми е што не го вратија Мурињо. Од друга страна, полесно е да му онадиме мајки шајки на јувенташот, кога ќе тргнат работите надолу.

Чао Спалети.
Конте според мене е топ за Серија, но не е кадарен за големи натпреварувања како ЛШ за разлика од Мурињо.

Ова е само мое мислење.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.333
Поени од реакции
57.894
Мурињо е тренер кој знае да се прилагоди, да игра секакви формации, во зависност од играчите што ги има и од противникот. Со Конте е 50/50, ќе му го прилагодат составот за 3-5-2 и после тоа или ќе не биде, или не. Тој е ограничен на таа игра, така го разбира фудбалот.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.232
Поени од реакции
41.537
znaci nema LS naredna sezona ?
da zaso jakoto dostignuvanje uspeal top 4 da zavrsi pa aj ke go ostavime tuka i treta godina iako mater iznaeba vnatre u tim so negovoto uzasno menadziranje. Za psiholoskata podgotovka i motiviranjeto na igracite toa e posebna prikazna, ne uspea da gi spremi na toj plan protiv PSV.
Tuka on si go potpisa otpustanjeto, sve ostalo bese mlatenje prazna slama, so plasman bar vo osmina finale u LS ke imase kakva takva osnova da go ostavat, vaka ne.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.508
Поени од реакции
4.331
Со Конте 2-3 место гарант се пласираме.
Со овој умрениов само фејдаме и бледееме, ништо друго.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
da zaso jakoto dostignuvanje uspeal top 4 da zavrsi pa aj ke go ostavime tuka i treta godina iako mater iznaeba vnatre u tim so negovoto uzasno menadziranje. Za psiholoskata podgotovka i motiviranjeto na igracite toa e posebna prikazna, ne uspea da gi spremi na toj plan protiv PSV.
Tuka on si go potpisa otpustanjeto, sve ostalo bese mlatenje prazna slama, so plasman bar vo osmina finale u LS ke imase kakva takva osnova da go ostavat, vaka ne.
Muabetot mi bese dokolku i on znae deka sigurno ke bide smenet mu drema k*r dali inter ke zavrsi na 4 mesto i ke se plasira vo LS a so toa avtomatski ekipata ke gi izgubi narednite 2 od 3 natprevari.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.232
Поени од реакции
41.537
Muabetot mi bese dokolku i on znae deka sigurno ke bide smenet mu drema k*r dali inter ke zavrsi na 4 mesto i ke se plasira vo LS a so toa avtomatski ekipata ke gi izgubi narednite 2 od 3 natprevari.
da posto taka po avtomatizam se slucuvaat rabotite vo fudbalot i opsto u zivotot, duri i bolje za inter i igracite vo timot ako nego kur go boli, sami da se dogovaraat megju sebe mislam deka mnogu bolje ke izgledaat na terenot, otkolku da go slusaat trenerskiot mag i izumitel na fudbalot kako sport.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.154
Поени од реакции
107.579
Насекаде се пишува дека е завршена работата со Конте. Жал ми е што не го вратија Мурињо. Од друга страна, полесно е да му онадиме мајки шајки на јувенташот, кога ќе тргнат работите надолу.

Чао Спалети.
Sega ke imas period kaj sto Urko ke pisuva isti postovi po 50 pati, kako Konte zemal titula vo konkurencija na Murinjo i Pep i uspeal so De Celje i Vucinic da zeme titula vo serija A, se do momentot koga ke ispadne od grupi vo LS od Zlate Moravce i togas ke pocne da go vika juventaski krt, ke mu ja ebe perikata, ke go krivi Marota itn itn.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom