Game of Thrones

Член од
19 март 2011
Мислења
12.749
Поени од реакции
13.966
Ликнало цело сценарио до крај, официјално е потврдено така да пазете се од '' теории '' на нетов.
Gledav video prvpat u zivot od reziserive I akterive so komentiraat za epizodata I nekoj cigan mrtov od india fatil da spamira spojleri niz komentari...I go izedov kurot.

Zatoa pazete I ne citajte nisto povrzano so got, ni meminja poso I tamu ke ima pametnjakovci vo komentari. Spojlerite se tocni.
 
Член од
16 јуни 2013
Мислења
418
Поени од реакции
344
Gledav video prvpat u zivot od reziserive I akterive so komentiraat za epizodata I nekoj cigan mrtov od india fatil da spamira spojleri niz komentari...I go izedov kurot.

Zatoa pazete I ne citajte nisto povrzano so got, ni meminja poso I tamu ke ima pametnjakovci vo komentari. Spojlerite se tocni.
Ау ау, гасење нет 2 недели
 
Член од
16 јули 2017
Мислења
108
Поени од реакции
169
Значи наскоро куќата Старк ќе изумри, Бран е единствениот машки наследник кој како што се чини нема намера да се размножува, Таргариенси исто, Џон ја одбегнува Дени :D
Куќата Тајрел одамна ја снема, Мормонт, Амбери последно исто изумреа (мислам на директните наследници) битно Тарли ќе опстане ако му го легитимизираат детето што ќе го роди Гили. Вие велете вака така, човекот си мисли на потомството :cautious:
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.715
Поени од реакции
17.378
Дани најголем идиот на сите времиња. Би сакал да ја скинат некако што побрзо.
Изгуби два змеја на најглуп начин, цела серија јаде говна дека е законски наследник на тронот, искача некој што има поголемо право од нејзе, и му вика ај жити се не кажувај на никој за јас да бидам краљица.
Ок позз Дани видимо се у читуљу.
Не е толку до Денерис, и ние сме изненадени колку лесно се убивало змеј. Вака ми изглеа дека 10 балисти да имаш е помоќно од змејот, и не ми е јасно зашто беше толкав хајп. Не дека измисли Серсеј којзнае каква направа.
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.665
Поени од реакции
4.387
Според мене најдобро е Џон Сноу да биде крал, ем што е законски ем што е фер и праведен како човек, а тоа нели е многу важно за да има мир во Вестероус, башка нели се зборуваше дека на престолот ќе дојде "ветениот принц" (не принцеза) што ќе успее да ги соедини огнот и мразот (по некоја логика за мене тоа е Џон Сноу кој успеа да се спријатели и со Вајлдлингс и со јужниве и да ги спои меѓусебно, башка и го засакаа ептен).
Точно, но кажано е веќе дека стариот валириски нема пол така да принц значи принц или принцеза. Инаку се согласувам дека Џон Сноу е најдобра опција пошто и во реалноста тие што се најквалификувани не сакаат да бидат на позиција на моќ.(Освен тоа он е единствен што го става доброто на мнозинството пред личните интереси можеби и Варис ама не се знае премногу за него)

Инаку имаше некои теории дека би се одело кон тоа да биде демократија/република али со оглед на тоа дека има само две епизоди можеби такво нешто би се десило само во книгите.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.849
Поени од реакции
11.477
Точно, но кажано е веќе дека стариот валириски нема пол така да принц значи принц или принцеза. Инаку се согласувам дека Џон Сноу е најдобра опција пошто и во реалноста тие што се најквалификувани не сакаат да бидат на позиција на моќ.(Освен тоа он е единствен што го става доброто на мнозинството пред личните интереси можеби и Варис ама не се знае премногу за него)

Инаку имаше некои теории дека би се одело кон тоа да биде демократија/република али со оглед на тоа дека има само две епизоди можеби такво нешто би се десило само во книгите.
Нема да ме зачуди тоа да е твистот на крај, затоа што засега имаме најмалку еден карактер кој би се сложил со тоа - Варис. Многу веројатно и Џон да се сложи со тоа. А и знаеме дека шоуто праќа скриени политички пораки понекогаш. :D
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.665
Поени од реакции
4.387
Нема да ме зачуди тоа да е твистот на крај, затоа што засега имаме најмалку еден карактер кој би се сложил со тоа - Варис. Многу веројатно и Џон да се сложи со тоа. А и знаеме дека шоуто праќа скриени политички пораки понекогаш. :D
Можно е само некако малку веројатно. Мислам дека за такво нешто требаше да има повеќе build up некако една епизода не е доволна за било каков твист.
 

MadA@FakA

Black&White
Член од
4 август 2006
Мислења
1.046
Поени од реакции
104
Ама Марџери не дојде до степен да биде официјална кралица и да ја замени. И јас тогаш го сфатив така, меѓутоа сега мислам дека тоа важи за Денерис. Башка и кажа дека ќе има само три деца и сите ќе умрат, а ова дека е бремена или е лага за да ги манипулира Џејми и Ојрон или пак бебето ќе биде комплет убиено со неа дур го носи во стомак. Но, сепак нели ова се само теории којзнае што може да биде.

well now it seems more logical..because now she is an actual queen and not just the kings wife...and here comes another single queen. -коментар на интернет :D
Делот од пророштвото за бебето веќе е нарушен уште од старт. Серси раѓала живи деца веќе 4 пати. Последното бебе е од Роберт и починало кога имало неколку месеци. Тоа во серијата се споменува во првата сезона два пати. Првиот пат мислам дека беше во некој дијалог помеѓу Серси и мајката на Старкови, баш кога Брен беше во постела. Вториот пат беше меѓу Серси и Роберт.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Две години чекање за најразочарувачката сезона од #GOT. И најразочарувачкиот епилог за крал на крајот, ако е точен leak-от.[DOUBLEPOST=1557357554][/DOUBLEPOST]
Кога ќе размислам, уште има ронка надеж дека нема да заврши како што се пишува. Пошто нели, во неколку наврати рекоа дека HBO има снимено неколку различни краја :)
 
Последно уредено од модератор:

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.242
Поени од реакции
8.312
Ili toa ili namerno si go leek-nale scenarioto za da na debaklov se vadat so:

1)Taka vi e koga citate teorii
2)Ve imaat spojlnato za toa ne vi e interesno


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.849
Поени од реакции
11.477
Две години чекање за најразочарувачката сезона од #GOT. И најразочарувачкиот епилог за крал на крајот, ако е точен leak-от.[DOUBLEPOST=1557357554][/DOUBLEPOST]
Кога ќе размислам, уште има ронка надеж дека нема да заврши како што се пишува. Пошто нели, во неколку наврати рекоа дека HBO има снимено неколку различни краја :)
Можеше болдираново во спојлер да го ставиш, нели? Или барем да употребеше двојна форма.
Јас намерно не го читам leak-от, макар бил и фејк.
 
Последно уредено од модератор:

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Можеше болдираново во спојлер да го ставиш, нели? Или барем да употребеше двојна форма.
Јас намерно не го читам leak-от, макар бил и фејк.
Можеше, се извинувам.
Заборавив дека има и кралици во игра :))
 
Последно уредено од модератор:

Kajgana Shop

На врв Bottom