Фан Клуб: Барселона

Член од
7 август 2011
Мислења
833
Поени од реакции
1.714
Ја незнам што се фативте толку на Дембеле и 4-4 пак ке беше и што? па тој чоек трпи од Кутињо цела сезона. Не ми е јасно кој ебан фактор е Кутињо за крило??????????
Па после тие партии на Малком што ги прикажа беше тешка неправда кон човекот он требаше да игра место Дембеле а не ова кучево Кутињо. Му текна коа прими 3 гола гомното валверде да го става Семедо и у 80 Малком. Каков морон еј
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.698
Поени од реакции
5.589
Море треба све на клоци само Меси нека остане и ајде...
Да ти ебам посраниот менталитет што го имаат секоја година истото.
Со еден збор ПИЧКИ У ДУША.
Како изгубени беа...
Што е тука проблемот изморени да не беа,немаа среќа или што???

Да примаш онакви голови како оној корнерон е срамота.
Два гола за 5 минути па овие не заслужуваат веќе да го носат овој дрес.

Пародија од клуб.
Валверде одма отказ нека дава,може до натпреваров и го бранев по малце ама ова вечерва...Немам коментар.

Губиш 3-0 и го вадиш напаѓачот за да влезе бек...Па ќе се браниме ли бе ќе чуваме резултат 1 саат ќе идеме на пенали стварно незнам што да кажам.
После го вади Видал што ни беше најдобар поединец на терен...

АЈ МОРЕ У ПИЗДУ МАТЕРНУ НЕКА ИДАТ.

За следна сезона Тен Хаг од Ајакс да го зимаме и готово.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.364
Поени од реакции
7.293
Бускец и Ракитиќ цркнаа на терен и никој од нив не го извади туку Видал.[DOUBLEPOST=1557263659][/DOUBLEPOST]
Што е тука проблемот изморени да не беа,немаа среќа или што???
Сите одмараа во саботата, и еве колку тоа беше од никаква помош.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.723
Поени од реакции
9.759
Не е можно испаѓање 2 сезони по ред после 3 гола разлика од првата утакмица да биде вина на поединци, посебно не на Дембеле што утна една шанса споредено со другите што и на утакмицава промашија се што можеа.

Излегоа ко пички. Моралната и психичка припрема е одговорност на тренерот. Јас овој фацата дрогирашка на ТВ кога му гледам ми се приспива и ме фаќа депресија, каде овој морално ќе дигне играч? Види го Клоп, Ориги и Хендересон излегоа издрогирани ко Пеле и Марадона во споредба со нашите. Фергусон на 80 години црвен беше во фаца и повеќе жар имаше од овој умрениов, се да му ебам.

Второ, тактика. Семедо мораше да стартува од почеток, се виде и во првата утакмица зошто. Артур исто така мораше да стартува од почеток да држи топка и сигурност во играта, посебно со Ракитич и Бускец кои и првата играа катастрофално и не можеа да доминираат со топка и посед на средина. Ама не, ќе се брани лајнарот смрден. ЕДЕН ЕБАН ГОЛ им требаше, само еден. Ретардава зема повеќе плата од 99% тренери, за што? Шо кур ќе ми се Де Јонг и Де Лигхт кога овој ќе го пушта умрениов Ракитич додека не пцовиса на терен?

Се по список, од оној вода што им пуни до Бартомеу.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.364
Поени од реакции
7.293
Valverde: "I do not know how this will affect me. Here we are, the coach has to assume his responsibility."

:pos:
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.653
Поени од реакции
4.142
Valverde: "I do not know how this will affect me. Here we are, the coach has to assume his responsibility."

:pos:
Се чека изјава од Бартомеу , уште колку години ќе му продолжат договор на овој превара од тренер?
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.588
Поени од реакции
10.227
Клише е да се напаѓат само Валверде, ѓупако Усман и лиглето Кутињо, реално време е клубот да направи чистка почнувајќи од Бускетс, Ракитич и Суарез..
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.364
Поени од реакции
7.293
Се чека изјава од Бартомеу , уште колку години ќе му продолжат договор на овој превара од тренер?
President Bartomeu: "Another stick, a disappointment. I congratulate Liverpool, I prefer now to not give explanations, there will be time to reflect, it's very difficult to explain this defeat."
Bartomeu: "I am very sorry for the fans, for the people who came."
Bartomeu: "We have to lift our spirits and think about the Copa del Rey."

Мислам дека чека после Купот да му даде отказ.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
749
Поени од реакции
731
Три тачке стави ...
Дабога валверде
Отказ дали!
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.698
Поени од реакции
5.589
Фудбалов ти е болен спорт,може да те направи најсреќен па да те фрли во очај...

Искрено жалам што уште како дете од 5-6 години баталив и цртани и све,се заљубив во фудбалот,уште повеќе во Барса...
Колку пати немам искочено само за да ги гледам,колку ноќи непроспиени заради глупости.

Кај мене дома не сум им јасен бидејќи не гледаат фудбал,само тие што вистински го следат спортот ќе ме разберат.

Ама кога еднаш ќе тргнеш нема назад,може кога сум нервозен ќе речам не гледам веќе,и до тоа се држам до следен натпревар само...

Незнам ни што мислам више ни што пишувам.

Преку Кур више!
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.653
Поени од реакции
4.142
Лани се тешевме дека не е тренерот крив. Играчите биле уморни. Ахам да.Сезонава ротации се правеа, за 14дена 2утакмиви имавме, Liverpool 4 утакмици имаа. Испадна сега дека не е до уморот туку до ТАКТИКАТА за чување резултат.
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.165
Поени од реакции
1.257
Дебакл што ке не обори неколку скалила подоле . Истрошени играчи си го ладат на терен и трењер што има капацитет да води екипа што се бори за опстанок. Одбраната кататрофа невидена , средниот ред уште покатастрофа. Треба млади и брзи играчи не црева што се влечат по теренот. После ваков дебал очекувајте и Меси да си оди.
Ваква шанса за освојување ЛШ еднаш на 10 години се повторува.
Срам да им е!
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Не е дека изгубивме во последната минута. Тренерот имаше повеќе од 30 минути да направи промени кои што беа неопходни. Лани во Рим бевме катастрофа 90минути, овде само 45 ама сепак епилогот е ист.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
749
Поени од реакции
731
Фудбалов ти е болен спорт,може да те направи најсреќен па да те фрли во очај...

Искрено жалам што уште како дете од 5-6 години баталив и цртани и све,се заљубив во фудбалот,уште повеќе во Барса...
Колку пати немам искочено само за да ги гледам,колку ноќи непроспиени заради глупости.

Кај мене дома не сум им јасен бидејќи не гледаат фудбал,само тие што вистински го следат спортот ќе ме разберат.

Ама кога еднаш ќе тргнеш нема назад,може кога сум нервозен ќе речам не гледам веќе,и до тоа се држам до следен натпревар само...

Незнам ни што мислам више ни што пишувам.

Преку Кур више!
Точно друже..срцето забрзано ми чука од 79 мин еве уште.. нз дали и ке заспијам..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom