Game of Thrones

Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Нели Лијана беше wight и сите wights се прснаа на делчиња кога NK умре? Како се најде таа на кладата?
Аман бе, скоро заврши серијата, а уште не правите разлика меѓу wights и white walkers...
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.849
Поени од реакции
11.477
Денерис направи грешка со пребрзото напаѓање на Кингс Лендинг и за тоа плати со Регал (иако нема потврда дека е мртов, доби балиста во врат) и Мисандеи. Се приметува дека почнува да забегува.[DOUBLEPOST=1557139531][/DOUBLEPOST]Инаку, се избацува со 50 души и повреден змеј, и и' викс на Серсеи "предај се".:toe::toe:
 
Последно уредено:
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.303
Поени од реакции
7.434
'Како можеше толку мртви за таа брзина да наредат на клада и Дени да стигне толку брзо до Драгонстон и при тоа од толку војска никој да не сереше, колективен запек? Абе серијава стана смејурија. Плус Кога стигнаа до Кингс Лендинг а серијата траеше само 1саат, сите ние што сме поинтелегентни и сме ги читале книгите знаеме колку е далеку Сузоморје од Престола Краљевина ја сам их читао на Српском јер сам полиглота плус ми је коефициенат интелегенције изнад сто педесет.'
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.665
Поени од реакции
12.061
Ако не сте ја виделе страната, со обемен лор за Игра на троновите (може да има и спојлери, не сум сигурен). Мене ми помага со оглед на тоа што се 8 сезони, а брзо заборавам :) кланови, политики и семејства
https://gameofthrones.fandom.com/wiki/Game_of_Thrones_Wiki
 
Последно уредено:
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Chaos is a ladder е на Бејлиш. Варис од прва сезона кажува дека не е лојален на било кој крал туку на луѓето во Вестерос.
Да, де знам, ама по тој дел се памти сцената затоа така пишав.

Sent from my Huawei Honor 8x using Tapatalk
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.750
Поени од реакции
13.968
'Како можеше толку мртви за таа брзина да наредат на клада и Дени да стигне толку брзо до Драгонстон и при тоа од толку војска никој да не сереше, колективен запек? Абе серијава стана смејурија. Плус Кога стигнаа до Кингс Лендинг а серијата траеше само 1саат, сите ние што сме поинтелегентни и сме ги читале книгите знаеме колку е далеку Сузоморје од Престола Краљевина ја сам их читао на Српском јер сам полиглота плус ми је коефициенат интелегенције изнад сто педесет.'
Беше смешен еднаш, не мора да форсираш на секое.

Во епизодава никаде не се спомна колку време патуваа. Додека пак во претходната сезона имаше ситуации кога некои ликови за пола дена одеа од север на југ и обратно иако се знае дека за да се помине таа дестинација е потребно една недела или повеќе на пример.
Џон Сноу нека се враќа од Кингс Лендинг на север три епизоди ако сака, ама ако дејствитето во тие три епизоди се одвива во само 2 дена според нивни тајмлајн тогаш не е реалистично покажано и заслужува хејт. А доколку има тајмскип во кој не се потенцира дека поминале толкава дистанца за пола ден како во епизодава на пример тогаш нема никаков проблем.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.303
Поени од реакции
7.434
Беше смешен еднаш, не мора да форсираш на секое.

Во епизодава никаде не се спомна колку време патуваа. Додека пак во претходната сезона имаше ситуации кога некои ликови за пола дена одеа од север на југ и обратно иако се знае дека за да се помине таа дестинација е потребно една недела или повеќе на пример.
Џон Сноу нека се враќа од Кингс Лендинг на север три епизоди ако сака, ама ако дејствитето во тие три епизоди се одвива во само 2 дена според нивни тајмлајн тогаш не е реалистично покажано и заслужува хејт. А доколку има тајмскип во кој не се потенцира дека поминале толкава дистанца за пола ден како во епизодава на пример тогаш нема никаков проблем.
Јас сум досаден а некои 'фанови на интелегенцијата' ја направија темава неподнослива, толку е кул да си критичар што на ИМДБ почнавте да лупате кецови 5-6 саати пред премиера. Знам дека гледате YouTube видеа, следите инфлуенсери и читате Редит. Ама паѓате на нивната замка која ја прават само за прегледи и виралност, се фаќате за глупи теории и финти од 'дијалозите од 1 до 4 беа страва сеа се срање', сакате да глумите кул прогресивни режисери и разбирачи во кинематографија и story telling а немате врска го трескате истото што ви го кажуваат 'инфуленсерите'.

И после јас сум форсирал, може враќам со иста мера...
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
Јас сум досаден а некои 'фанови на интелегенцијата' ја направија темава неподнослива, толку е кул да си критичар што на ИМДБ почнавте да лупате кецови 5-6 саати пред премиера. Знам дека гледате YouTube видеа, следите инфлуенсери и читате Редит. Ама паѓате на нивната замка која ја прават само за прегледи и виралност, се фаќате за глупи теории и финти од 'дијалозите од 1 до 4 беа страва сеа се срање', сакате да глумите кул прогресивни режисери и разбирачи во кинематографија и story telling а немате врска го трескате истото што ви го кажуваат 'инфуленсерите'.

И после јас сум форсирал, може враќам со иста мера...
Дечко дали си ти озбилен?
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.750
Поени од реакции
13.968
Јас сум досаден а некои 'фанови на интелегенцијата' ја направија темава неподнослива, толку е кул да си критичар што на ИМДБ почнавте да лупате кецови 5-6 саати пред премиера. Знам дека гледате YouTube видеа, следите инфлуенсери и читате Редит. Ама паѓате на нивната замка која ја прават само за прегледи и виралност, се фаќате за глупи теории и финти од 'дијалозите од 1 до 4 беа страва сеа се срање', сакате да глумите кул прогресивни режисери и разбирачи во кинематографија и story telling а немате врска го трескате истото што ви го кажуваат 'инфуленсерите'.

И после јас сум форсирал, може враќам со иста мера...
Јас на тебе ти се обратив во еднина, а не во множина. Не кур ме ставај во група на луѓе што немаат врска со мене. Нит гледам видеа нит читам теории, гледам од епизода на епизода и чао пријатно.
И како таков гледач пак може да се примети очигледниот пад на квалитет во серијата последниве 2-3 сезони. Тоа што Берик, Инглориоус и остали го отупеа таквото со воената тактика е друга работа и нема врска со заслужените критики кон серијата.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.724
Поени од реакции
9.759
Јас сум досаден а некои 'фанови на интелегенцијата' ја направија темава неподнослива, толку е кул да си критичар што на ИМДБ почнавте да лупате кецови 5-6 саати пред премиера. Знам дека гледате YouTube видеа, следите инфлуенсери и читате Редит. Ама паѓате на нивната замка која ја прават само за прегледи и виралност, се фаќате за глупи теории и финти од 'дијалозите од 1 до 4 беа страва сеа се срање', сакате да глумите кул прогресивни режисери и разбирачи во кинематографија и story telling а немате врска го трескате истото што ви го кажуваат 'инфуленсерите'.

И после јас сум форсирал, може враќам со иста мера...
stfu.jpg
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.563
На крај кога ја погубија Мисандеј можеа свеста да и ја земат на Данка и на тие војничињата околу неа со копјата, ни Дрогон ќе се видеше ниту ништо од ѕидовите ако се расфрлаа со стрели, али ајде мора да купат уште 2 епизоди.

Инаку да ја прошверцаат Арја како некој питач во Кингс Лендинг и да ја ликвидира Серсеј е најоптималното решение во целата ситуација, инаку ќе гинат сите како мравки, а и на Дрогон не му се пишува арно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom