ТЕЛЕКАБЕЛ [мобилен оператор]

Член од
12 јуни 2017
Мислења
379
Поени од реакции
245
Сакам од лајка на телекабел да се префрлам,за колку време го портираат бројот и добар ли е интерентот и мрежата како сте задоволни?
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.702
Поени од реакции
6.755
Сакам од лајка на телекабел да се префрлам,за колку време го портираат бројот и добар ли е интерентот и мрежата како сте задоволни?
За еден ден, барем кај мене беше така. Ти даваат картичка кога ќе го склучиш договорот, ја ставаш во телефонот кога ќе го изгубиш сигналот од Лајка и чекаш неколку часа. Во однос на т мобиле, сигналот и покриеноста е ист, а интернетот е побрз
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Сакам од лајка на телекабел да се префрлам,за колку време го портираат бројот и добар ли е интерентот и мрежата како сте задоволни?
И ја бев на лајка, така да разликата е огромна у квалитетот на мрежата и брзината на интернето.
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.908
Поени од реакции
1.412
Cenite vo severna skiprija se najsoleni vo evropa, ako se zeme vo predvid standardot pa cista pljacka. Pa taka tesko deka cenite ke se kacat, bi trebalo znacitelno da poeftini. Kruzat informacii deka brzo se sprema za vlez na eden od najgolemite bugarski provajderi pa da vidime. Vo bg cenite se poniski nego tuka, ima ponudina paketi so poveke internet a imase i dosta ponudi za 4g neogranicen internet ili so 500gb mesecno za domasna upotreba.
Друг е пазарот таму, друг е тука.
Кој сака нека влезе, ќе тера слично како тековните.
Луѓето - тие сме, инфраструктурата - таа е и конкуренцијата - исто.

Za paketot od 1500 eve sto mi odgovorija

Сега уште да бидат фер и да кажат кои се бројките од сите овие одредени лимитирачки константи.
 
Член од
12 јуни 2017
Мислења
379
Поени од реакции
245
И ја бев на лајка, така да разликата е огромна у квалитетот на мрежата и брзината на интернето.
Требаше 200ден да имам на лајка за да го префрлам бројот така и освен тоа во Аеродром кај што има телекабел кај може на друго место?
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Требаше 200ден да имам на лајка за да го префрлам бројот така и освен тоа во Аеродром кај што има телекабел кај може на друго место?
Незнам бате. Ја не префрлувам број. Дирек си зиам нов, старио го чувам 2-3 месеца додека ми го поднаучат новијо и тоуку.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.906
Поени од реакции
14.597
Незнам бате. Ја не префрлувам број. Дирек си зиам нов, старио го чувам 2-3 месеца додека ми го поднаучат новијо и тоуку.
19 години го имам истиот број....:vozbud:

има и такви луѓе....ј.га....не менуват ...:facepalm:
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Не знам што е чудно тоа долго време некој користи ист број и да не сака да го сменк. Имаат некој бизнис, контактираат со голем број на луѓр, го имаат оставено на многу места за контакт и затоа не можат да го сменат.

А Говинда таксист ќе го каже преку централата и сите ќе му го знаат.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Не знам што е чудно тоа долго време некој користи ист број и да не сака да го сменк. Имаат некој бизнис, контактираат со голем број на луѓр, го имаат оставено на многу места за контакт и затоа не можат да го сменат.

А Говинда таксист ќе го каже преку централата и сите ќе му го знаат.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Ја па ич немож да разберам како може некој да се врзува за телефонски број! :facepalm:
Имал некој бизнис! Голема работа. Не дозволувам бизнисо да ми го диктира живото и ке ги мењам бројовето као чорапи.
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.061
Поени од реакции
3.202
Еден поранешен пријател (сега не сме многу во контакт) си имаше еден број да му се јавуваш и милион други од кој он се јавуваше, место да си полни по 100 денари кредит, он си зимаше нов број ќе ги потрошеше 100-те денари и после ќе земеше оние 30 денари СОС кредит и ќе го фрлеше бројот.:D
 

kire_koste

Которец
Член од
9 декември 2008
Мислења
303
Поени од реакции
129
Еден поранешен пријател (сега не сме многу во контакт) си имаше еден број да му се јавуваш и милион други од кој он се јавуваше, место да си полни по 100 денари кредит, он си зимаше нов број ќе ги потрошеше 100-те денари и после ќе земеше оние 30 денари СОС кредит и ќе го фрлеше бројот.:D
Da ne mu go izgubi brojot :)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom