Добитници на лотарија за САД

K

kicodarker

Гостин
Добив изветување вчера на email дека ме извлекле за зелена карта и дека треба да платам 330$ на некоја сметка на име такси и да чекам после тоа во рок од 6 месеци за интервју.дали е лажна пошта и каде и како да проверам дали навистина сум избран

Sent from my POT-LX1 using Tapatalk
Аман, не знаете да проверите еден прост е-маил дали е спам или вистински, едно упатство не знаете да прочитате, ќе сте оделе америка...
 

Knoppix

El Patrón
Член од
16 април 2012
Мислења
723
Поени од реакции
1.908
Аман, не знаете да проверите еден прост е-маил дали е спам или вистински, едно упатство не знаете да прочитате, ќе сте оделе америка...
Ај не сери, на колку американци им ги украдоа картички, испразнија сметки од вакви мејлови.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.281
Пријавувањето е секоја година во Октомври?
Ќе има оваа година или Трамп пресече?
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.257
Поени од реакции
3.607
Добив изветување вчера на email дека ме извлекле за зелена карта и дека треба да платам 330$ на некоја сметка на име такси и да чекам после тоа во рок од 6 месеци за интервју.дали е лажна пошта и каде и како да проверам дали навистина сум избран

Sent from my POT-LX1 using Tapatalk
резултатите се после 7ми, некој сака да ти земи парите, блокирај го да не те замара во иднина
 
Член од
13 мај 2013
Мислења
201
Поени од реакции
32
Добив изветување вчера на email дека ме извлекле за зелена карта и дека треба да платам 330$ на некоја сметка на име такси и да чекам после тоа во рок од 6 месеци за интервју.дали е лажна пошта и каде и како да проверам дали навистина сум избран

Sent from my POT-LX1 using Tapatalk
Nemoj da plakas nisto pred vreme. Jas sum momentalno vo USA ne izvlekoa na lotarijata treba ti sam da si proveris na oficialnata strana dali si selektiran ili ne . Ako si selektiran potoa prakas DS 260 formular i tn .... Izvlekuvanjeto e sega vo maj tocna data ne znam dali bese 15 ti maj ne sum siguren ali ke si proveris ...
 
Член од
9 декември 2018
Мислења
35
Поени од реакции
16
Ај не сери, на колку американци им ги украдоа картички, испразнија сметки од вакви мејлови.
Arno mu rece, jas ke mu dodadam i neka ne jedi mnogu, znaeme mnogu dobro sto e spam, prvo porakata ne e spam a vtoro tuka spodeluvame iskustva koi ke pomognat na site za da nekoj ne bide zaveden i prelazan

Sent from my POT-LX1 using Tapatalk
 
K

kicodarker

Гостин
Ај не сери, на колку американци им ги украдоа картички, испразнија сметки од вакви мејлови.
И шо има веза дека на Американци им се случило тоа? Стари баби дедовци од лузијана и арканзас што се пандан на земјоделциве од Македонија прв пат ставиле интернет, цел живот го поминале со камиончето и копачот в рака,нормално ќе се подлажат. Прам муабет за тиквариве што ги има низ сите страни назад а тоа се:

-Слушнал некој заминал америка со сликање, оди се слика и прашува во фото студиото "а сега како да заминам"
-Се сликал, и прво нешто што прави иди на темава со прашање "Дечки аплицирав на win4green ми бара само 300 долари да уплатам на сметка од некоја афричка банка.

- Му аплицирале други,затоа што самиот е тежок серко и неспособен, и потоа прашува се. Од почеток. Кај да проверам? Со кои зборови пишува дека сум извлечен? И? Ако сум извлечен како се оди америка?

Пола од апликантите со цел памет заминуваат "во америка"и никаде на друго место. Не во USA.Не во една од 52те државчиња. Не јужна америка. Не Канада. Во америка.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Hoy
Член од
3 мај 2019
Мислења
4
Поени од реакции
0
Kako se plakja za intervjuto odnapred ili tamu?
I za test za tuberkuloza za deca dali se zakazuva odnapred ?
 
K

kicodarker

Гостин
Arno mu rece, jas ke mu dodadam i neka ne jedi mnogu, znaeme mnogu dobro sto e spam, prvo porakata ne e spam a vtoro tuka spodeluvame iskustva koi ke pomognat na site za da nekoj ne bide zaveden i prelazan

Sent from my POT-LX1 using Tapatalk
Ако некој може да биди толку лесно заведен и излажан, џабе го спасуваш кога сам ја става главата на гиљотина, и не заслужува да му надробиш и нацрташ.
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
607
Поени од реакции
493
Ако некој може да биди толку лесно заведен и излажан, џабе го спасуваш кога сам ја става главата на гиљотина, и не заслужува да му надробиш и нацрташ.
Нека остави е-маил, и мене ми требаат 300-400$....:pos:
 
Член од
20 април 2019
Мислења
62
Поени од реакции
29
Аплицирам веќе 7 години по ред, откако наполнив 18 години редовно си аплицирам.
Пред 4 години почнав и сезонски бизнис да си правам со апликацијава, аплицирав за луѓе што чуле а врска немаат и наплатував. Лани имав преку 120 апликации и морав да менувам ај пи адреси и уреди па веќе стана тешко. Од тие 120 апликанти, 4 ца беа извлечени и 2 фамилии.
И сега прекинав, со тоа што аплицирам за други и наплаќам, шансите за себе си ги снижувам.
Некако имам претчувство дека мене ќе ми биде среќна таа година, па да видиме уште 3 дена ај :):busi:
 
Член од
13 мај 2013
Мислења
201
Поени од реакции
32
Kako se plakja za intervjuto odnapred ili tamu?
I za test za tuberkuloza za deca dali se zakazuva odnapred ?
Za intervju se plaka na lice mesto pred da zboruvas so konzulatot, za test za tuberkuloza prv pat slusam ...
Pregledite se pravat samo vo Remedika vo Sk.
 
Член од
20 април 2019
Мислења
62
Поени од реакции
29
Ова ти е една од причините зошто те одбиле за туристичка виза. Аплицирање на лотарија.
:coffee:
Глупости !
Знаеш колку луѓе има што со години аплицирале за зелена карта а добиле визи ? Охооо...
 
Последно уредено:
K

kicodarker

Гостин
Глупости !
Знаеш колку луѓе има што со години аплицирале за зелена карта а добиле визи ? Охооо...
Туристичка виза и зелена карта не се добиваат по ист принцип. Битно е и што ќе кажиш на интервјуто па ако делуваш дека одиш за да извадиш некој денар и да се вратиш назад, може да ти ја одбијат визата а причината само тие си ја знаат. Незнам оти ама отсекогсш си имале таков каубојски однос, онака може да не ти го бендиса суратот и да наведи некоја безвезе причина дека баш заради неа не ти одобриле виза.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom