Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.964
Поени од реакции
35.576
Кеј, чувството кога гуглаш рандом фудбалер да видиш колку години е со желба да дојде во твојот тим, и гледаш иста дата и година на раѓање како тебе и си викаш брејј супер па овој цела кариера пред него бе таман за замена на старецот Суарез и онда баааамм, ти текнува дека си 27 год а не 17, и не е цела кариера пред тебе. :(
Плус едно моме вчера низ сосема кежуал муабет ми кажа дека сме "релативно млади", мислејки на двајцата. Мидл ејџ криза на само 27 год ме тресе, можам да замислам како ќе е на 45.:shook:
 
Ф

Флеш

Гостин
Мрзам фемили реунион ....Највече ...Сериозно ....Ќе ми солат,шо девојка,кога свадбаа ....Одјебете бе луѓе ....Дојдете на мој закоп,тогаш најдобро ќе бидам ....:mad::mad:
 
K

kicodarker

Гостин
Драго кајганиште, најпрво со еден благослов:
Абе стопането стопанкино,кој ме банира на 3 недели. Па толку настани се случија, избори прв круг поминаа а ја немав шанса да ја оправам македонија во темана "случувања и сл" да се фатам со некој за коси оти не се согласил со мене,инат да потераме...
Almeida се уби од хејтање по теми, Ireal се изнапостира слики, Војо ушевски тркалото го состави, Beric Dondarionov никнејм ќе сменеше за малце, Marcello ќе отвореше тема за некоја новоотворена телевизија или нискобуџетна македонска серија, Let3 ќе се вратеше на форумов, а јсс цело време баниран.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
19 април 2014
Мислења
406
Поени од реакции
1.131
И ти никнаа ли рогови што напиша R.I.P "Карактер од ГОТ"??? Демек си у тренд па мора да се знае дека гледаш и ти Гот, ние што не објавуваме ништо по соц. мрежи не гледаме. Спојлер мозокот да ти фати. :D
 
L

Löwe

Гостин
Вчера вртам на ФБ и ми излезе веста за 12мина Македонски туристи во Турција кои биле заебани од страна на агенцијата. И нормално како по обичај отварам коментари. И нормално читам „Така им треба, мајка им ја барале Турција на Велигден.“, „На Велигден се седи дома со фамилијата“, „Хехехе така им треба само напред“, „Што кур барале за Велигден во Турција“ и така натаму, пропратени со деситици лајкови на коментарите.
Значи ми се гади од бедноста јадноста на нашиот завидлив народ.
Во ова мало парче земја од 25 000 километри квадратни живее еден од најзлобните народи во Европа. Најолемата грешка на оваа погана земја е независноста во 1991. Ние не заслужуваме држава. За нас само еден санџак управуван од некоја нормална европска држава. Груевски ни е малку нас, нас ни треба некој 3 пати полош. Тоа го заслужуваме.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Па не знам дали има поголем идиот од мене кога се работи за верба во луѓе??? Нема еј, немааа... значи супер си прават во странство што си го наплаќаат трудот и знаењето и што не оставаат ништо на „ej aj drugari sme isko4i mi vo presret hhhh“ или „aj ti znae6 ova ke moze???“

Не, од денес не искачам во пресрет и ништо нема да може. Си ја чукав јас главата како дете кога сите се ладеа и ќе си ја чукам во иднина за некој да мисли дека само со фала ќе помине и само зошто глупавата Ilumious не знае НЕ да каже кога некој ќе побара услуга. :mad:
Не дека нешто ќе сменам што ги пишав ова ама барем се извентилирав некаде
 

Kajgana Shop

На врв Bottom