Сакам да знам!

Член од
27 декември 2008
Мислења
1.531
Поени од реакции
693
да бе другар ама да биде исперена пеглана а имам 10 вреќи тоа во килажа мајка ми вика ако ја испереме ќе ја чини малку повеќе :( а чиста е во гардеробер
Не баш така како што ти мислиш сепак да биде пристојна чиста а инаку тоа се како да ги наречам големи садови (контејнери) и можеш само да ги оставиш до нив никој не ги прима или прегледува алиштата кои сакаш да ги донираш
 
Член од
23 ноември 2017
Мислења
122
Поени од реакции
85
Sakam da prasam imam zemeno kredit vo stopanska banka dali mozam da plakam dve rati mesecno za pobrzo fa go otplatam nekoj ima uskustvo
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.531
Поени од реакции
693
Sakam da prasam imam zemeno kredit vo stopanska banka dali mozam da plakam dve rati mesecno za pobrzo fa go otplatam nekoj ima uskustvo
Секако дека можеш да си плаќаш по две рати одеднаш ,само види во самиот договор дали каматата ке ти биде намалена или ке плаќаш одредени пенали поради побргу вратен кредит .
 
Член од
23 ноември 2017
Мислења
122
Поени од реакции
85
Секако дека можеш да си плаќаш по две рати одеднаш ,само види во самиот договор дали каматата ке ти биде намалена или ке плаќаш одредени пенали поради побргу вратен кредит .
Ok fala na info ke go procitam ubavo
 
Член од
5 септември 2012
Мислења
136
Поени од реакции
21
Ме интересира дали се работи во три смени во Фени Индустри (два дена прва, два втора, два трета, два слободен) и дали работат за празници ?
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.054
Поени од реакции
13.552
Дечки, која е таа жена од Велес што лечела????
 
Член од
23 ноември 2017
Мислења
122
Поени од реакции
85
Секако дека можеш да си плаќаш по две рати одеднаш ,само види во самиот договор дали каматата ке ти биде намалена или ке плаќаш одредени пенали поради побргу вратен кредит .
Go procitav dogovorot nigde ne pisuva i ne e objasneto za toa
 

BloodyJesus

патенирана чепкалка
Член од
15 февруари 2012
Мислења
1.205
Поени од реакции
1.238
Здраво, незнам кај да пишам па ај тука.
Треба да пратам на едно лице пари, од друг град за у скопје, 30.000 денари, сакам преку трансакциска да му ги стаам. Дали че има проблем, дали че треба да се пријавувааат, дали че прашувааат зошто трансфер бла бла...
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Здраво, незнам кај да пишам па ај тука.
Треба да пратам на едно лице пари, од друг град за у скопје, 30.000 денари, сакам преку трансакциска да му ги стаам. Дали че има проблем, дали че треба да се пријавувааат, дали че прашувааат зошто трансфер бла бла...
Ako gi prakas od licna smetka na licna smetka, mislam deka nema zosto da se prijauvaat. Problem nema da imas i nikoj nema da te prasha zosto :D
 

BloodyJesus

патенирана чепкалка
Член од
15 февруари 2012
Мислења
1.205
Поени од реакции
1.238
Ako gi prakas od licna smetka na licna smetka, mislam deka nema zosto da se prijauvaat. Problem nema da imas i nikoj nema da te prasha zosto :D
Od mene kako poklon, do druge lice se vo drug grad. Sigurno nema da imam problem taka?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.527
Поени од реакции
5.718
Sakam da prasam imam zemeno kredit vo stopanska banka dali mozam da plakam dve rati mesecno za pobrzo fa go otplatam nekoj ima uskustvo
Можеш да плаќаш колку сакаш.
Ама, со предвремено плаќање, во твој интерест ти е да бараш промена на амортизациски план, каде би добил помала рата или пократок период.
За да добиеш ова, ти бараат обично да извршиш уплата на мин. 10% од остатокот на кредитот
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Со што најлесно и најквалитетно можам да залепам порцелан на мермер?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom