Фото натпревар #135 ТЕМА- Автопортрет

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.054
Поени од реакции
13.551
@Mich0MKD ќе те замолам за докази :P
@bijons стави слика ма ајдеее
иначе може е потпрена на ѕидче па си позира сам на себе, Анчо можеше да каже дека наместил и се сликнал сам, ама беше искрен
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.715
Поени од реакции
2.057
@Mich0MKD ќе те замолам за докази
@bijons стави слика ма ајдеее
иначе може е потпрена на ѕидче па си позира сам на себе, Анчо можеше да каже дека наместил и се сликнал сам, ама беше искрен
Aj pp glupo mi e.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.504
Поени од реакции
34.612

смачкана фаца
by коцка on Кајгана форум[DOUBLEPOST=1556030852][/DOUBLEPOST]дечки ако продолжете да си ги бришете сликите а на крај не се пријавите, јас ќе ве пријавам
ве гледааамммммм :gjavol:
мнооооооооооооооооооооооооооооооооогу јакааааааааааааа (y)
ааааааааааааа идејно симпатична! (y)
... одлична! (y)

11779
by Agda Beata on Кајгана форум
.... посебна! (y)
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.054
Поени од реакции
13.551
@bijons во порака @Mich0MKD ми објасна и ми демонстрираше како е фотката изведена, ако ми веруваш може да продолжиме со твојот автопортрет?
за аналаизирање на пријавените ќе има после тема со гласање, дај слика!!!

и сериозно @bijons има и тајмери, на апарати, телефони...го ставаш апаратот на тајмер и се одалечуваш, застануваш во било која позиција. Анчо како што кажав беше фер и искрен и кажа жена му дека го сликала. Башка што фотката му ја знаеме веќе, еднаш ни кажа дека жена му го сликала. Стара е :)
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.504
Поени од реакции
34.612
@bijons во порака @Mich0MKD ми објасна и ми демонстрираше како е фотката изведена, ако ми веруваш може да продолжиме со твојот автопортрет?за аналаизирање на пријавените ќе има после тема со гласање, дај слика!!!и сериозно @bijons има и тајмери, на апарати, телефони...го ставаш апаратот на тајмер и се одалечуваш, застануваш во било која позиција. Анчо како што кажав беше фер и искрен и кажа жена му дека го сликала. Башка што фотката му ја знаеме веќе, еднаш ни кажа дека жена му го сликала. Стара е :)
... автоматско кадросување, токму тоа го објаснив за Анчо кога заедно бевме на одмор, а жена му готвеше ручек, а тој сам бил на плажа и сам се кадросал ете јас гарантирам и сакам да му се важи фотката :anco:
инаку темата е Автопортрет не значи стара или нова слика па да не му важи ете јас ќе ставам автопортрет фоткс кога имав 5 месеци чик кажи дека е стара :pistoldz:
П.С.
баш ме интересираше ЛП демонстрацијата на членот, како ја направи фотката :) анатомски поставен стас не е можно па макар користел огледало, стап со закачена мобика да провери дали некој му ја скинал Меклауд јакната и излегло одпозади автопортрет ( или тоа чупињата да ги фати) :свиркам: ...но нема проблем сликата е ОК, а и типчето е уште поОК, ама Анчо не го задирајте голема работа ако учествува со фотката и онака никогаш не го добива ниту третото место, а не пак прво место на натпрварот :confused: ... а то Ацид шо му замери се зезаше не го земајте здраво за готово, јест дека е админ, али респект кон постари членови што се на форумов како Анчо (y)
 
Член од
4 јули 2012
Мислења
507
Поени од реакции
1.770


...извини вака, ај жити се употреби ја цела твоја фантазија и кажи како овој член ја направи САМ својата фотографија ? :)



па дури и твојата, според положбата на рамењата и погледот и положбата на главата е сомнителна демек самиот себе си се фотнал :D
...што ја тупите, не треба туѓа фотка крадена од Нет @Anco е на фотка и еве јас сум сведок дека го поставил фотоапаратот на автоматско сликање на скалите од спасувачката куќарка на плажа и со трчање застанал пред неа со рацете нагоре да го покрие одблесокот на залезот на сонцето, ете така можеш да докажеш спротивно? НЕ, оставете го човекот со фотката еееееее само вие да победите на напреварот, еднаш Анчо онака како почесен член не го удостоивте....мрчатори едни! :pipi:
Колку што знам на секој фотоапарат или мобилен постои тајмер , темат не е со наслов Selfie фотографија ги измеша брзините ти, автопортрет можеш да направиш и од километар одалеченост со објектив 700мм . како и да е знаев дека ќе има плетки во темава ама сепак е е ставив.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.504
Поени од реакции
34.612
Колку што знам на секој фотоапарат или мобилен постои тајмер , темат не е со наслов Selfie фотографија ги измеша брзините ти, автопортрет можеш да направиш и од километар одалеченост со објектив 700мм . како и да е знаев дека ќе има плетки во темава ама сепак е е ставив.
Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
... плетките беа околу членот Анчо, ваква таква фотка, фотката е негова од негов фотоапарат, дали прстот е од негова жена или од тајмерот во фотоапаратот не е исто? за мене е исто и не ги смешав брзините, фотографијата со твојот автопортрет не е твоја тука на тајмерот од твојот апарат, и сега ? :)
..темата е за дружење не доделуваме парични или други награди, па сега да гледаме толку строго и тоа селективно, ете тебе како ти е незгодно кога се расправаме за твојата фотка ете и на Анчо не му е свеедно ако сите сме против него....јас имам респект кон постари членови на форумот и ете сакам неговата фотка да учествува на темава, толку е тоа тешко и неостварливо и погрешно сфатено? :pipi:
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.054
Поени од реакции
13.551
... плетките беа околу членот Анчо, ваква таква фотка, фотката е негова од негов фотоапарат, дали прстот е од негова жена или од тајмерот во фотоапаратот не е исто? за мене е исто и не ги смешав брзините, фотографијата со твојот автопортрет не е твоја тука на тајмерот од твојот апарат, и сега ? :)
..темата е за дружење не доделуваме парични или други награди, па сега да гледаме толку строго и тоа селективно, ете тебе како ти е незгодно кога се расправаме за твојата фотка ете и на Анчо не му е свеедно ако сите сме против него....јас имам респект кон постари членови на форумот и ете сакам неговата фотка да учествува на темава, толку е тоа тешко и неостварливо и погрешно сфатено? :pipi:
Бијонс, ај не го дрви и стави фотка :pipi:
 
Член од
4 јули 2012
Мислења
507
Поени од реакции
1.770
Немам лош коментар никогаш за никој од форумов и никогаш не сум се расправал/карал со ниту еден член, јас со објаснив шо е како е, нереков нека фотката е неважечка и ред други работи, Посебна почит кон Господин Анчо верен член на фото натпреварите. И ајде ставајте слики нема да ве носиме во Дубаи за мис Македонија .

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.054
Поени од реакции
13.551
@Toto.toto ќе ме нема до недела касно навечер, не заборавај да отвориш тема за гласање во недела :anco:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom