Фото натпревар #135 ТЕМА- Автопортрет

Член од
4 јули 2012
Мислења
507
Поени од реакции
1.770
Уште на почетоко да разјаснам не бараме лепотица/лепотан. темата е јасна , е сега за некој што сака да биди анонимен можи да направи фотографија не цел портрет од лицето а сепак да спаѓа во портрет фотогфотогра , Пр , уста , очи , брада, дел од лицето, како и да мислам ме разбирате,


11773
by Toto.toto on Кајгана форум
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Анчо, сам се сликаше? Пошто ако те сликал друг, не спаѓа во автопортрет :)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Авто-портрет е фотографија на која е прикажан авторот на фотографијата, направена од самиот себе :)
Со други зброви - себеслик! :)
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Авто-портрет е фотографија на која е прикажан авторот на фотографијата, направена од самиот себе :)
Со други зброви - себеслик! :)
e aj sega ke zastaneme pred ogledalo i ke cekame Sergej da komentira na fotografijata.
aj prosirija temata fotografija od samiot clen ili podnositel-prikacatel na fotografijata.
a ova avtoportret e za onie umetnici na nacrtani sliki so svojot lik najcesto maslo na platno
 
Член од
4 јули 2012
Мислења
507
Поени од реакции
1.770
e aj sega ke zastaneme pred ogledalo i ke cekame Sergej da komentira na fotografijata.
aj prosirija temata fotografija od samiot clen ili podnositel-prikacatel na fotografijata.
a ova avtoportret e za onie umetnici na nacrtani sliki so svojot lik najcesto maslo na platno
Извини вака, ама колку што знам јас на форумов презентираме лично наши фотографии те. фотографии кои ние сне ги направиле , не можи да учествуваш со фотографија која ја фотографирало трето лице (тоа не е веќе твоја фотографија ) .
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.047
Поени од реакции
13.539

смачкана фаца
by коцка on Кајгана форум[DOUBLEPOST=1556030852][/DOUBLEPOST]дечки ако продолжете да си ги бришете сликите а на крај не се пријавите, јас ќе ве пријавам
ве гледааамммммм :gjavol:
 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
Извини вака, ама колку што знам јас на форумов презентираме лично наши фотографии те. фотографии кои ние сне ги направиле , не можи да учествуваш со фотографија која ја фотографирало трето лице (тоа не е веќе твоја фотографија ) .


...извини вака, ај жити се употреби ја цела твоја фантазија и кажи како овој член ја направи САМ својата фотографија ? :)



па дури и твојата, според положбата на рамењата и погледот и положбата на главата е сомнителна демек самиот себе си се фотнал :D
...што ја тупите, не треба туѓа фотка крадена од Нет @Anco е на фотка и еве јас сум сведок дека го поставил фотоапаратот на автоматско сликање на скалите од спасувачката куќарка на плажа и со трчање застанал пред неа со рацете нагоре да го покрие одблесокот на залезот на сонцето, ете така можеш да докажеш спротивно? НЕ, оставете го човекот со фотката еееееее само вие да победите на напреварот, еднаш Анчо онака како почесен член не го удостоивте....мрчатори едни! :pipi:
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom