Premier League - Season 2018/2019

Шампион за 2018/2019 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    264
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.150
Поени од реакции
3.421
Поентата ми беше дека за победнички менталитет треба да се борат играчите (заедно до тренерот) на сите фронта и да пробат да освојат се повеќе трофеи. Од куповите се откажаа, тоа покажуваа дека немаат амбиции за триплета.

А за поминувањето , неам ништо против. Подобриот нека игра финале.
А како ако немаш доволно јака клупа би играл на повеќе фронта? Куповите шо испаднаа, ако освојат едно од ПЛ/ЛШ никој нема ни да ги спомне. Само Сити има состав да се бори на сите фронтови, се друго е невозможно. Сега и во тие бош купови, малите екипи играат ко да им е последно, ако не за друго барем за честа да пробаат да направат нешто против појак од нив, или и да освојат титула. :)
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.366
Поени од реакции
38.343
Поентата ми беше дека за победнички менталитет треба да се борат играчите (заедно до тренерот) на сите фронта и да пробат да освојат се повеќе трофеи. Од куповите се откажаа, тоа покажуваа дека немаат амбиции за триплета.

А за поминувањето , неам ништо против. Подобриот нека игра финале.
Ова не е шпанија па триплета да освојува клубот за кој што навиваш, тука конкуренцијата е каде каде поголема.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
И пак доаѓаме на истото, Сити се прејаки, само они имаат тим за сите фронтови ама пак ако не освоиме ќе биде срам. Како тоа соодвествува, едно со друго мене искрено не ми е јасно.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.373
Поени од реакции
42.565
Мое мислење е дека на Ливерпул очајно им фали титула, посебно за да си го задржат духот од сезонава и да продолжат во ист правец и од наредна.

Е сега, од една страна ако не земат ПЛ, бар како што стојат во моментов работиве, повеќе ќе биде греота него ли срамота со оглед на тоа што ќе одат +90 поени. Ама пак факт е дека поголем дел од сезоната беа први, имаа можности и за да се оддалечат некои се 7-8 поени, плус жртвуваа ФА Куп уште во прво коло.. што значи ќе има за што да жалат. Имаат можност да земат 97 поени, што е неверојатно достигнување, а да не освојат титула... Болно е у секој случај. :)

Во ЛШ мислам дека немаат оправдувања. Лани играа финале, еве ги во 1/2 финале моментално што е финале пред финале уствари, плус фактот што не земале титула од 2012.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.037
Поени од реакции
106.833
Не е тоа проблемот, него што еднаш се лузери а еднаш се најјак тим па мора да освојат.
И пак доаѓаме на истото, Сити се прејаки, само они имаат тим за сите фронтови ама пак ако не освоиме ќе биде срам. Како тоа соодвествува, едно со друго мене искрено не ми е јасно.
Лузерски менталитет и јачина на тимот се два дијаметрално различни поими и мораш да ги разликуваш истите. Јас нигде немам кажано дека Ливерпул има слаб тим, него дека не знаат да се понашаат кога се под голем притисок. Ќе видиме, има време до крај на сезоната, затоа и ти реков ова им е идеална шанса да покажат “од што се направени“ и да издржат во битката со Сити. Сеа ако не киксне Сити до крај јебига, никој нема да рече хехехехе види ги лузериве, ама хипотетички ако киксне Сити и после Ливерпул изгуби од Кардиф или некоја таква екипа не знам што да ти кажам, го знаеш одговорот. Пошо до сеа искиксаа кога паднаа малце под притисок, односно после поразот од Сити, и тоа едната утакмица (против Лестер) никако не смееја да не ја победат.

И нема да е СРАМ ако не освои Ливерпул, ама пропуштена одлична шанса во сезона каде имаа и 7 бодови предност пред Сити. Глуп муабет е тоа дека Сити се прејаки и ај сите ќе се тешиме дека добро е и второ место... Па за што купува Ливерпул играчи и вложува астрономски суми, за да викаат ајде бе добро е второ место јак е Сити и онака? Што не рече Тотенхем сега во ЛШ јак е Сити ќе испаднеме јебига?
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.606
Поени од реакции
10.846
Deka siti I lpool se odvajaat od drugive govno timovi e vistina, I potsekja na ona selskana spanska liga so 2 tima.
Megutoa na vaga bi gi merel isto pa duri I lpool mislam deka se pojaki kolektivno od plastikive.
E sega ako lpool dozvoli da im se sluci junajted pred 7 godini, ke si go dobie istoto sto I junajted si go dobi togas.
Toa e koga site te mrazat, jbg.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.035
Поени од реакции
12.892
Овие Евертон се како Ливерпул на времето, изгледа до градот е. На тимови што се веќе испаднати им дава 3 поени да не се осеќаат безвредно и тажно, а на тимови што им требаат поени за ЛШ им ги плеска газињата :rolleyes:
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.848
Поени од реакции
1.284
Alo neka se sredat UTD za vo sreda da ne se karame.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.870
ne e de gea tolku kriv kolku sto bese smesnata i anemicna odbrana na lindelof, za igrac koj ako ne se lazam ima odlicen sut od daleku.
Sekako i de gea kumuvase, loso bese postaven, ama primarnata greska e vo odbranata pred nego.

Nego stvarno ne mi e jasno zaso SolSher dobi dogovor i po ovaa sezona, odnosno, zasto ne cekaa istava da zavrsi pa da sumiraat dali vredi ili ne. Go tepal PSG gosti na srekja, wowowo, pominal osmina finale u ls, ta preku kur, jakiot uspeh.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Nego stvarno ne mi e jasno zaso SolSher dobi dogovor i po ovaa sezona, odnosno, zasto ne cekaa istava da zavrsi pa da sumiraat dali vredi ili ne. Go tepal PSG gosti na srekja, wowowo, pominal osmina finale u ls, ta preku kur, jakiot uspeh.
Не верувам на некој да му е јасно на која основа толку брзо му беше даден договор. Ама го чував прашањето за крај на сезона затоа што верувам уште се под импресии.

11 натпревари по ред примаат гол, прв пат после 1998. Најверојатно 6 порази во последни 8 натпревари.
#МурињоАут
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.411
Поени од реакции
62.010
Другар, Де Геа веќе неколку утакмици по ред реди киксови.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom