ATP тенис - општа дискусија

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.334
Поени од реакции
2.222
Фоњини ти е како Арсенал. Ако им се игра, секого може да победат. Ако не, ке изгубат и од Дерби.

Никогаш не би ставил пари на Гулбис, Пер, Фоњини.
Како мислиш да не му се игра ? Утре игра финале во Монте Карло и нема да му се игра на Фабио, шознам, по мене треба да го расцепи Лајович, не ми се верува човекот како стаса до тука, противниците сами се победоа, жално.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.411
Поени од реакции
62.010
Како мислиш да не му се игра ? Утре игра финале во Монте Карло и нема да му се игра на Фабио, шознам, по мене треба да го расцепи Лајович, не ми се верува човекот како стаса до тука, противниците сами се победоа, жално.
Mислам на тоа дека Фабио може да биде јако несериозен лик, малтене, мал број пати му е поинтересно да се кара со публика, со судијата. Не би го играл на 1,40 коефициент. Не викам дека нема да тепа, гледав дел од мечот денес со Надал, и беше стварно доста добар.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.334
Поени од реакции
2.222
Mислам на тоа дека Фабио може да биде јако несериозен лик, малтене, мал број пати му е поинтересно да се кара со публика, со судијата. Не би го играл на 1,40 коефициент. Не викам дека нема да тепа, гледав дел од мечот денес со Надал, и беше стварно доста добар.
da se kara so sudija i so publika prva ,
vtora runda vekw go zbrisa nadal ne gledam deka utre bi se zaebaval OSVEN da ima nekoja zica ne spoeno vo glavata kako Verdasco
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Не постои играч кој не сака да победи, ниту пак играч на кој не му се игра. Поентата е како ќе му тргне и колку е спремен да се извлече од било каква ситуација. Пер, Гулбис, Фоњини и уште ред други се од калибарот на тие психички нестабилни, па затоа и се случува што се случува. Од друга страна, ако тргне работата по замисла, наебал другиот, макар и Надал на земја во случајов колку и да беше заспан.
 
Член од
20 август 2018
Мислења
170
Поени од реакции
299
Во чест на големиот Давид Ферер
На Мастерсот во Мадрид ја заврши својата кариера после 1.111 одиграни мечеви.
Голем борец, ако не и најголем. Пргав и секогаш спремен за игра.
Уживај во пензијата пријателе.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.991
Интересен е ждребов на Фоњини.

После Цонга ќе игра со Албот/Паире.

Ако стигне до трето коло ваљда ќе игра со Циципас.

Познавајќи ја атмосферава во Рим ќе биде тоа утакмичиште.

А особено па ако дојде да игра со Федерер у 1/4 финале....

Што подалеку стигне Фоњини на турниров тоа подобро за неутралните фанови, утакмициве со ваква публика (и добар Фоњини) се права посластица за гледање
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Интересен е ждребов на Фоњини.

После Цонга ќе игра со Албот/Паире.

Ако стигне до трето коло ваљда ќе игра со Циципас.

Познавајќи ја атмосферава во Рим ќе биде тоа утакмичиште.

А особено па ако дојде да игра со Федерер у 1/4 финале....

Што подалеку стигне Фоњини на турниров тоа подобро за неутралните фанови, утакмициве со ваква публика (и добар Фоњини) се права посластица за гледање
Te sega pocnuvaat ocekuvam mnogu interesen natprevar.... italjancite se ludi, te sega go svirea grkot koga vleguvase na teren.
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Киргиос у елемент, пак здивел.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.991


:cuc: :cuc:

Каков ден за најдобриот земјаш :cuc:
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Kakov samo natprevar pomegju del potro i djokovic, bravo i za dvajcata. Nole imak mislam zasluzeno pobedi koj spasi i edna mec topka na servis na protivnikot.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.870
pa osven koleno da mu iskoci na nadal, ne gleam koj bi go pobedil u 3 seta, novak samo radi reda se spomenuva ko jedini sto moze da mu parira, kolku da bide '' interesno '' za prosta raja dur se teraat nekoi fejk vilanderovski analizi.
Do dusa denes apla umoren vleze u finale, i sve mu otide u kurac u prviot gejm od tret set, koga nadal uste bese potonat a ovoj mu delese pokloni, tret pat ne uspea viner da napravi so smech, prvite dva dole u mreza, i u prv gejm od tret set mlako po sredina, lokum za nadal.
Ovie 6-1 lazat od tret set, uslovno receno lazhat, mislam deka ke imase nekakva neizvesnost ako novak vlezese so 1-0 u zadnji set, vaka sve otide u kurac.

Cestito do nadalofci, ako sve e u red so nego bi trebalo i rg da go osvoi i posle da se otarasam od hehencata na stekot edno dobri godina dena.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom