Почина Avicii на 28 години

Член од
16 април 2014
Мислења
7.069
Поени од реакции
11.046
Пошто гледам све електраши и технаџии на темава,ме интересира и сакам некој да ми одговоори како играте на Seek Bromance кога сте на журка ? Што правите кога ќе ве фати катарзава кога ќе ја слушните песнава ?
Песниве се добри,да,само се за на плажа или на кафе кога сум појден да си мркорат во позадина.Или на пц дури седам во позадина да ме опуштаат.Воопшто не се нешто како што сакате да го прикажете.За прв пат на форумов да се согласам со @Almeida во нешто.
Поминаа тие времина кога ќе си појдеш без енергија од журка и течеш од пот.Сеа се стои и се крева раце од време на време,а во меѓувреме се пушта едно 15 сторија и не го пушташ телефонот од раце.
Секако,тоа не значи дека не е жално што 28 годишен човек починал,без разлика на причината дали тоа било дроги ,алкохоли и сл.
Р.И.П
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Сега се натерав и ислушав неколку хитчиња од дечково. Ова е всушност полошо отколку што си мислев.

Не ми се верува дека бил кој што има повеќе од 12 години и просечен коефициент на интелигенција може да го слуша она. Онаква досадна сума на звуци, онакви смешни текстови, онакви зашеќерени пораки можат да палат само кај 12 годишни чупенца.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Овај, хотајс сас анона експерта иделе су на исте журке, братуууу, респект![DOUBLEPOST=1524482464][/DOUBLEPOST]
Сега се натерав и ислушав неколку хитчиња од дечково. Ова е всушност полошо отколку што си мислев.

Не ми се верува дека бил кој што има повеќе од 12 години и просечен коефициент на интелигенција може да го слуша она. Онаква досадна сума на звуци, онакви смешни текстови, онакви зашеќерени пораки можат да палат само кај 12 годишни чупенца.
Мене па ме потсеќа на некој скопски супермаркет кај шо вртат песни од овој и продавачките се попиздени пошо цедето е на repeat стаено, а не дека работат дење/ноќе за 8 иљади.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
@Ставрогин јаден не може да постигне на форумов више... на ПЛ темана го бараат од лани, никако да го најдат, ама затоа тука расправа дали електронската музика била музика или не :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.055
Поени од реакции
12.937
Океј е луѓе, секој си има свој вид на музика што најмногу му лежи. Некој сака да оди на рап журки да влага во шутки да се испоти јако, некој истото само на метал журки, некој на рок концерт да пее скока и слично, некој на диџеиве ете да им пуштаат светла и познати траки па да им се прави атмосфера, некој па не оди на вакви работи и си сака само музика ко Авичи од типот да се пушта во СЦМ дур гледаш јакни од Бершка или пак нешто ненападно да свири дур се пишува/учи нешто (барем јас така ја доживувам). Така да , за вкусови мислам не треба да се прави муабет во темава, секој си слуша тоа што му е најубаво и за него тоа е најдобро. Ете дечкото го правел тоа што го сака и станал познат правејќи го тоа што го знае најдобро и што му причинува задоволство, си има свои фанови, на нас останатите само ни е жал што ете млад и успешен живот згаснал и тоа е тоа, не вреди да се дискутира “оваа музика е добра, оваа е лоша“ на темава, едноставно не е тоа за тука, да испочитуваме
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
@Ставрогин на пола форум му има кажано да иде да умре ради нивна наводна глупоќа, а Авичи ги отупувал мозоците, но сепак Ставро жали за него како човек.

:)
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
@Ставрогин на пола форум му има кажано да иде да умре ради нивна наводна глупоќа, а Авичи ги отупувал мозоците, но сепак Ставро жали за него како човек.

:)
Да не се лажеме, би било лицемерно кога би рекол дека јас лично жалам по него, всушност сеедно ми е дека умрел. Ниту го знам, ниту го познавам, ниту ми значел нешто. Денот во светот умираат еден куп возрасни луѓе и деца, па никој овде на форумот не отвара тема за нив и не вели РИП. А и гадна е баналноста на РИП и ставањето тажно смајли, убива со простотилакот тој гест. Скоро да има нешто суеверно во сето тоа. Знаеш за оние нарикачите кои седат покрај постелата на умрениот и на цел глас го жалат?

Реков дека е жално кога ќе умре млад човек, мислев од аспект на неговото семејство. Велат дека нема поголема тага од тоа родителите да си ги закопуваат децата. И трагедиите се секогаш релативна работа, се зависи кому се случиле. Ти утре да слушнеш за некоја природна катастрофа во Индонезија во која загинале многу луѓе, само равнодушно ќе кажеш греота за луѓето, и за десет секунди ќе заборавиш на настанот.[DOUBLEPOST=1524551195][/DOUBLEPOST]
@Ставрогин јаден не може да постигне на форумов више... на ПЛ темана го бараат од лани, никако да го најдат, ама затоа тука расправа дали електронската музика била музика или не :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
Не можам од сетра ти да престигнам, имај разбирање.
 
Последно уредено:

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Кое и да е детево лесна му земја.
Музика е ова погоре
Сакаш да кажеш дека ова на Авичи не е музика ? Има секаков жарн на музика и секој сам слуша се и сешто па потоа го бира тоа што му се допаѓа и сака секојдневно да го слуша, нема тука простор за коментарите ова е музика тоа не е музика.

Мене и ова што ти си го ставил ми се допаѓа. Да не беше рок, блуз, џез, кантри, опера и останати други жанрови музика можеби и немаше да постои електронската музика а да постои таква каква што е денес. Денес електронската музика има мешавина од повеќе жанрови.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom