Serie A 2018/2019

Дали Скудетото ќе остане во рацете на Јувентус?

  • Да

    Гласови: 82 50,3%
  • Не

    Гласови: 32 19,6%
  • Интер

    Гласови: 28 17,2%
  • Рома

    Гласови: 7 4,3%
  • Наполи

    Гласови: 7 4,3%
  • Милан

    Гласови: 20 12,3%
  • Фиорентина

    Гласови: 5 3,1%
  • Лацио

    Гласови: 4 2,5%
  • Друг тим

    Гласови: 3 1,8%

  • Вкупно гласачи
    163
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Играчки реално ептен падна Наполи. Ни Инсиње игра нешто, ни Мертенс дава голови, Каљехон...само Милик е добар од напаѓачиве. Срединава е толку мизерна, што Алан треба да организира акции, а јадниов ни знае топка да води, ни пас да даде.
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.991
Поени од реакции
6.240
Naredna sezona Icardi vtoriot krt... Posle toa moze i Skrinijar da bide infiltrator..
Секако Шкриниар, а потоа мрморецот ја виткаше чоколадата во фолија ... и Јувентус освои ЛШ, хехехехехехехехехехех
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Секако Шкриниар, а потоа мрморецот ја виткаше чоколадата во фолија ... и Јувентус освои ЛШ, хехехехехехехехехехех
Бидејќи Интер не само што игра секоја година во ЛШ туку и глатко ја освојува,а Јувентус не е најдоминантниот тим во историјата на Италија..тоа 8 скудета со ред не се ништо..piece of cake
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.628
Поени од реакции
81.513
Џони доста не браниш аман, многу арно не е на арно, се виде у темана за ЛШ кога даваше твоја прогноза. Сами ќе се штитиме од непријателот :(
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Џони доста не браниш аман, многу арно не е на арно, се виде у темана за ЛШ кога даваше твоја прогноза. Сами ќе се штитиме од непријателот :(
Никој не бранам,смешно и бедно е на некој што е посилен,помоќен,подобар и со години те шлапа да му се ситиш дека испаднал во ЛШ..како небаре Јувентус се први фаворити во ЛШ па ајде сеир ќе тргаме а не ги гледаат нивните омилени клубови кои не знаат кај тераат и секоја година мизеруваат во бездната....во ред е да се позаебаваш но ова веќе ги надминува сите граници..како јас да му се ситев на Вардар зошто јадеа по 5 парчиња од Сосиедат а за Пелистер е научна фантастика да стигни до таму.
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Никој не бранам,смешно и бедно е на некој што е посилен,помоќен,подобар и со години те шлапа да му се ситиш дека испаднал во ЛШ..како небаре Јувентус се први фаворити во ЛШ па ајде сеир ќе тргаме а не ги гледаат нивните омилени клубови кои не знаат кај тераат и секоја година мизеруваат во бездната....во ред е да се позаебаваш но ова веќе ги надминува сите граници..како јас да му се ситев на Вардар зошто јадеа по 5 парчиња од Сосиедат а за Пелистер е научна фантастика да стигни до таму.
А забрането е да се насладиш на неуспехот на можеби твојот најголем ривал? Испаднале од ЛШ, тоа е тоа, ќе јадат ремет неколку дена како испаднале од Ајакс, ќе поминат тие неколку дена и после се' ќе се врати на старото.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.310
Поени од реакции
7.445
Никој не бранам,смешно и бедно е на некој што е посилен,помоќен,подобар и со години те шлапа да му се ситиш дека испаднал во ЛШ..како небаре Јувентус се први фаворити во ЛШ па ајде сеир ќе тргаме а не ги гледаат нивните омилени клубови кои не знаат кај тераат и секоја година мизеруваат во бездната....во ред е да се позаебаваш но ова веќе ги надминува сите граници..како јас да му се ситев на Вардар зошто јадеа по 5 парчиња од Сосиедат а за Пелистер е научна фантастика да стигни до таму.
Fun Fact: Интер е последниот Италијански клуб што освоил Лига на Шампиони, и било каков Европски/Светски трофеј.
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.991
Поени од реакции
6.240
Бидејќи Интер не само што игра секоја година во ЛШ туку и глатко ја освојува,а Јувентус не е најдоминантниот тим во историјата на Италија..тоа 8 скудета со ред не се ништо..piece of cake
Нема проблем, ќе ги тешиме отсега, и на колена прошка ќе им бараме, ај сега изземи се од постоење
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Секако Шкриниар, а потоа мрморецот ја виткаше чоколадата во фолија ... и Јувентус освои ЛШ, хехехехехехехехехехех
glatko mozeme i Icardi i Skrinijar u 1 preoden rok da vi gi kupime... samo normalno ako se volni vasite da prodavaat..
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Никој не бранам,смешно и бедно е на некој што е посилен,помоќен,подобар и со години те шлапа да му се ситиш дека испаднал во ЛШ..како небаре Јувентус се први фаворити во ЛШ па ајде сеир ќе тргаме а не ги гледаат нивните омилени клубови кои не знаат кај тераат и секоја година мизеруваат во бездната....во ред е да се позаебаваш но ова веќе ги надминува сите граници..како јас да му се ситев на Вардар зошто јадеа по 5 парчиња од Сосиедат а за Пелистер е научна фантастика да стигни до таму.
Воопшто не е смешно ни бедно да се ситиш на ривалите. За тоа е и ривалството. Што треба им кажеме сеа ајде немајте гајле нареден пат боље? Ако тоа е смешно ондак смешно е и од нивна страна да ругаат. Било кого од Милан или Интер за Лш. Наптреварување во кои Јуве е со највеќе изгубени финалиња и го нема освоено богзнае од кога. Ама ќе си ругаат за што можат така и ние. За тоа е ривалството и воопшто ништо не е бедно да се ситиш на нивен неуспех.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Не знам што се смееш Стек, убаво кажа bratmi, глатко можат да ги купат (алудирајќи на тоа дека имаат пари), доколку се волни да продаваат Интер (а не се).
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
Не знам што се смееш Стек, убаво кажа bratmi, глатко можат да ги купат (алудирајќи на тоа дека имаат пари), доколку се волни да продаваат Интер (а не се).
Poveli prikazi mi koga posleden pat Inter gi prodal dvajcata najdobri igraci na Juventus. Seriozen si so muabetov? Koj rece deka Juventus nema pari? Ama dvata tima skoro i da ne sorabotuvaat i mnogu retko, skoro nikogas, ne odi klucen igrac vo rivalskiot tim. Posleden slucaj se Ibra i Viera ama toa e isklucok zatoa sto togas Juve bea isfrleni vo Serija B.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.843
Поени од реакции
8.691
Стекот и уште неколкумина тука, пред 2-3 години на глава ми се качија за оние дополнителни 15-16мил евра што се зимаат со поминување на групи во ЛШ, што ги трубев тука, а тој викаше како у стил што се тоа, пари ли се, кога сме се обрукале со Плзен, едвај нерешено, за пласман во 1/8 финале, а ја сум замарал со таква сума. А сега на основа на тоа му ебе маме на Спалети, му врачува отказ бидејќи финансиски ги чинело непласирањето во 1/8 финале:D


Цобе глеаш сега како е, ама ние пред вас бевме засегнати со ФФП, а кога ви објаснував ме исмејувавте:P:P
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Poveli prikazi mi koga posleden pat Inter gi prodal dvajcata najdobri igraci na Juventus. Seriozen si so muabetov? Koj rece deka Juventus nema pari? Ama dvata tima skoro i da ne sorabotuvaat i mnogu retko, skoro nikogas, ne odi klucen igrac vo rivalskiot tim. Posleden slucaj se Ibra i Viera ama toa e isklucok zatoa sto togas Juve bea isfrleni vo Serija B.
Се слагам бе Стек, дека нема, тоа и он го има пишано, нема волја за продавање а доколку има, Јуве може да си ги дозволи. Он не кажа дека утре да сака Јуве може да ги потпише, ко Интер како клуб да не се прашува.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom