Фан Клуб: Арсенал

Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.035
Поени од реакции
12.892
Само мене ми се чудни со црвените шорцеви?
Ги гледам и јас нешто чудни, никако да ми текне што може да е, тоа до шорцевите да било.
П.с. Лаказет е играчиште, колку пати оваа сезона давал вакви милина за очи погодоци. Тенк + снајпер комбинација има во нога (y):love:[DOUBLEPOST=1555617275][/DOUBLEPOST]
http://ripple.is/football/9785-napoli-vs-arsenal-europa-league-live-stream-watch-online-tv-channel-time
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Скроз ги умртвивме Наполи во прво полувреме, да не ги урочам.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Ептен досадна утакмица, ама многу добро е тоа, после голот на Лаказет рутински ги добивме, искрено мислев дека потежок противник ќе бидат Наполи, испаднаа тешка мизерија, скоро ниеднаш во овие две утакмици не дојде под знак прашање пласманот понатаму.

Следен противник, Валенсија, стариот тим на Емери со познати фаци како Кокелан и Габриел Паулиста.
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Овие се тие Наполи што веќе неколку сезони по ред завршуваат втори во лига позади Јувентус ?!
Ништо не изиграа, мизерни 2 натпревари, 180 минути вкупно за играње еден гол не можеа да ни дадат.
Наредни Валенсија, заебан противник, во многу јака форма влегоа последниве неколку месеци, особено дома. Верувам дека ќе ги поминеме и нив, па да гледаме Лондонско финале со пластиките :D
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.035
Поени од реакции
12.892
Како што реков, нема потреба од страв од Наполи, за жал лондонско финале нема да гледаме, бидејќи најверојатно Челси ќе се чоукнат поштено и ќе играме финале со Франкфурт. Само да не се потцени Валенсија, нема да се толку лесен противник како Наполи, гол примаме сигурно, ретко се дешава ова да ни умре некое магаре па во двомеч топката од мрежа да не си ја вадиме.
П.с. Обамејанг каква шанса си промаши човече, кај сакаше можеше, ја шутира млако по средина, и му ја фати ГОЛМАН КОЈ ПАЃАШЕ И НЕ ЈА ГЛЕДАШЕ ТОПКАТА. Бројот на негови промашувања е ЕНОРМЕН :noze:
 
Последно уредено:
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.016
Поени од реакции
6.670
Arsenal 2 - 0 Man Utd
Arsenal 3 - 0 Rennes
Arsenal 2 - 0 Newcastle
Everton 1 - 0 Arsenal
Arsenal 2 - 0 Napoli
Watford 0 -1 Arsenal
Napoli 0 -1 Arsenal

Шо нешто одбраната слаба хххх
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.041
Поени од реакции
7.062
Лено и расположеноста на противниците :D
Сите тие екипи имаа страшно добри шанси, но се изнапромашија како нас. Денес и Чех спаси чист гол, мора да се спомне тоа.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.411
Поени од реакции
62.008
Очигледно џабе го серевте Емери со канцерогени досетки налик hhhhhhhhhhh trener za u europahahaha :) Честитки пласман у полуфинале, да ви донесе и трофеј!
леј, му памтам мислење на @Факе баш у тој стил после поразот од Бате чинам на гости, или Рен беше.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
леј, му памтам мислење на @Факе баш у тој стил после поразот од Бате чинам на гости, или Рен беше.
Да да, имаше доста пљукање, плус му нанел најголем срам на клубот :)
10-2 губеа на агрегат у време на Венгер, не може пораз од Бате (кога и пројдоа у двомеч) да биде најголем срам. Сеа, може ќе не' сфатите ко да ругаме по клубов со муабетиве али дефинитивно не ми е тоа целтта.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.448
Поени од реакции
10.151
Еве што јадев гомна,не ми се серете у уста без потреба.:)
Правев муабет за хипотетичка ситуација после првата со Бате ако отпаднеме,а еве,земени се у предвид и бламажите низ годините.Кур за пораз само,изгуби ми се Пеџа.
Го правев муабетот 100 пати,да е до тренерот само ќе бев најсреќен.
Тоа што не го сакам ради х причини,не значи дека ќе викам сега за сега не го бива,кога е добар за првава сезона досега со оглед на ситуацијата и не значи дека не смеам некои пропусти што ги прави на утакмици да не ги коментирам и да не го пцујам за истите.
Прочитано,недочитано,блага веза ти нема ова
Да да, имаше доста пљукање, плус му нанел најголем срам на клубот :)
10-2 губеа на агрегат у време на Венгер, не може пораз од Бате (кога и пројдоа у двомеч) да биде најголем срам.
Специјалистот за Европа Лига,губи од Бате Борисов во 1/16 финале.:pos:
Отпаѓање од Бате Борисов во 1/16 финале од ЕВРОПА ЛИГА ќе е можеби и најголемата бламажа на клубов во поновата историја.А пазете,сме губеле во овој период со 8-2,4-5 пати 5-1,6-0 итн.
Колку сме бедни ауууу,2пати по ред у нокаут фаза губиме у гости од Бате и Рен.:pos:
Обожавам кога сереме жабари.:cool:
Специјалистот за ЛЕ.:kafence:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom